Nova: Αναβαθμίζει σε HD τα κανάλια της!

Μηνύματα
213
Reaction score
84
Σημαντικές αλλαγές έρχονται και μάλιστα πολύ πολύ σύντομα στα κανάλια της Nova! Όπως είχαμε γράψει και εχθές (σχετικά) μετά την αλλαγή της συχνότητας 11823Η σε DVB-S2, απελευθερώθηκε χωρητικότητα και ουσιαστικά άνοιξε ο δρόμος στη Nova για να προσθέσει νέα κανάλια και μάλιστα υψηλής ευκρίνειας (HD)! Ξεκινώντας λοιπόν απο τα κινηματογραφικά κανάλια Novacinema θα δούμε σύντομα την αναβάθμιση των Novacinema 3 και 4 σε HD. Το ίδιο θα συμβεί και με τα αθλητικά κανάλια της πλατφόρμας που θα φορέσουν τα καλά τους και θα αναβαθμιστούν και αυτά! Πιο συγκεκριμένα, το αθλητικά κανάλια Novasports 3 και Novasports 4 θα αναβαθμιστούν σε HD και τέλος το Novasports7 θα μετονομαστεί σε Novasports5 HD.

Σημαντική κίνηση απο τη Nova που αλλάζει ουσιαστικά τον τρόπο με τον οποίο ο συνδρομητής της παρακολουθεί το πρόγραμμα της!

Αναλυτικά εδώ:

http://www.digitaltvinfo.gr/news/media-news/item/17858-tha-ginei-tou-hd-sti-nova
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.765
Μόλις έκανα μεταφορά από Nova-Forthnet σε Cosmote και με πήραν να μου πουν ότι θα υπάρξει πρόστιμο 120 ευρώ γιατί όταν έληξε λέει το συμβόλαιο μου το Μάρτιο και με πήραν τηλέφωνο τους είπα ότι θα παραμείνω.
Υπόψιν έχω triple play 5-6 χρόνια.
Τους εξήγησα σε απλά γαλλικά ότι θα πάρουν !@#@# μου.

Πάνω στο θέμα μας τώρα να πω ότι τα περισσότερα Ευρωπαϊκά πακέτα προσθέτουν προγράμματα UHD πλέον.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Υλικό για τα Novasports να βρει μόνο...
Εχω διακοψει το Novasports (ο ΟΤΕ εχει 100 φορες καλυτερα sports), και αν δεν ηταν και το Game of Thrones θα το ειχα κοψει τελειως.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.765
Μωρέ αν δεν ήταν τα αθλητικά το netflix αρκούσε και περίσσευε.
Ειδικά με vpn. Αντιλαμβάνομαι ότι η απουσία ελληνικών υποτίτλων μπορεί να είναι μεγάλο πρόβλημα για τους περισσότερους.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top