Audi TT η Toyota MR2?

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Καλησπερα

πια ειναι η γνωμη σας για ενα απο τα 2 αυτοκίνητα?

Και τα 2 ειναι στην ιδια τιμη μτχ μοντελο απο 2000-2004

Δεν εχω ξανα οδηγήσει πισωκίνηση και η αληθεια ειναι οτι το MR2 το ψιλο φοβαμε
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.441
Reaction score
50.532
- MR2 , να το ελέγξης πρώτα για πιθανά τρακαρίσματα , οι περισσότερες ''πισωκούνες'' , είναι τρακαρισμένες και ξανακολημένες , της δουλειάς είμαι

- βέβαια με τα πισωκίνητα δεν χαλαρώνεις , λόγω άλλης συμπεριφοράς σε σχέση με τα προσθιοκίνητα , τα οδηγείς δεν μεταφέρεσαι
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Το MR2 έχει τον κινητήρα στο κέντρο και μετάδοση πίσω, είναι δηλαδή πραγματικό σπορ αυτοκίνητο. Το ΤΤ είναι ένα ακριβούτσικο πολυτελές παιχνίδι με μια σπορ πινελιά και έως εκεί, και ως εκ τούτου έχει μεγαλύτερη πιθανότητα να έχει δεχθεί ευγενική μεταχείριση. Αγόρασε αφού προηγηθεί έλεγχος από μηχανικό που εμπιστεύεσαι.
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
To MR2, λόγω του κινητήρα στο κέντρο, είναι εξαιρετικά δύστροπο όταν ξεκολλήσει το πίσω μέρος. Θα σε συμβούλευα να το ξεχάσεις και να πας σε ΤΤ. Εναλλακτικά, δες για MX-5, το οποίο είναι πολύ πιο φιλικό και χρηστικό απ΄ το Toyota.
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Αυτο ειναι που φοβαμαι
Δεν εχω εμπειρία σε πισω μεταδοση και φοβαμαι οτι σε ενα λαθος μου θα αγορασω οικοπεδο
Σαν εμφανιση ομως ειναι το ατιμο το MR......
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Δεν εχω εμπειρία σε πισω μεταδοση και φοβαμαι οτι σε ενα λαθος μου θα αγορασω οικοπεδο
Δεν κατάλαβες, το αυτοκίνητο δεν είναι ούτε για έμπειρα χέρια :)

Το ΜΧ-5, από την άλλη, είναι ένα πολύ καλό σχολείο για τους νεοεισερχόμενους στην πίσω κίνηση.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
To MR2 τρίτης γενιάς δεν είναι αρκετά δυνατό για να είναι επικίνδυνο σε κανονικές συνθήκες. Είναι όμως το πιό άβολο αυτοκίνητο στον πλανήτη αφού δεν έχει καθόλου αποθηκευτικούς χώρους. Μηχανικά είναι φυσικά απροβλημάτιστο.

Τα TT είναι ζημιάρικα αλλά απείρως πιό εύχρηστα.




Το δεύτερης γενιάς MR2 turbo που είχα για αρκετά χρόνια ήταν πολύ γρήγορο και πολύ επικίνδυνο για τον απρόσεκτο, αλλά είχε άφθονους αποθηκευτικούς χώρους. :)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.276
ΤT δε θα έπαιρνα. Δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο να δώσει, σα γκολφ με άλλο κουστούμι.

MR2 ευχαρίστως. Αυτοκίνητο άλλης κλάσης. Και Toyota, δε σπάει, δε χαλάει. Τσεκαρε αν είναι τρακαρισμένο, αν δεν, χτύπα το.

Να το θέσω κι αλλιώς: βολγκςβαγκεν 15ετιας δε θα ήθελα, το φοβάσαι. Τογιοτα χωρίς άγχος.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.276
Το τάπερ του 4 φοράει τορσεν;

Άκυρο, της κουιφε κιόλας, σωστό..
 







Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.867
Reaction score
28.515
Καλησπέρα .
Άρχονταs θα είσαι και με κατι σαν και αυτό . ( Άσε την πισωκίνηση )
( Αγόρασε αφού προηγηθεί έλεγχος από μηχανικό που εμπιστεύεσαι.
Costas Coyias )



Toyota Celica '04 - 4.400 (Συζητήσιμη)
Νούμερο αγγελίας: 8053090

8053090_4_b.jpg
 

Μηνύματα
871
Reaction score
238
Κεντρομηχανο ειναι λιγο ζορι αν το γκαζωνεις γενικως, αλλα με καινυργια λαστιχα ουτε που θα ξεκολλαει....σαν το mx5 δεν εχουν αρκετη ροπη....αμα εχεις παλια λαστιχα τοτε ας πουμε οτι θα γλυστρας, οποτε καμπες με 80+ με οχι τοσο καλο οδοστρωμα θα πρεπει να τις φοβασαι...
Τωρα αν πας με 100 και τεταρτη στην ιδια καμπη μη φοβασαι...και με καινουργια λαστιχα δε θα μπορεις παρα σε γυαλιστερο οδοστρωμα να στραβωσεις...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.865.076
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top