Πικάπ για SME V βραχίονα.

Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
και εγω kuzma λεω...σοβαρος κατασκευαστης,και οπως το ειπε και ο Ear περι μαζας vs αναρτησης.....
μαζα+αναρτηση,νομιζω το καλυτερο....
 

Μηνύματα
685
Reaction score
2.165


Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
'Εχεις δίκιο αλλά το έστειλα ενημερωτικά, βλέποντας τα σχόλια που παράθεσα (τα οποία ήταν του πωλητή βέβαια).
 

Μηνύματα
675
Reaction score
670
Μετα απο καιρο,επιστρεφω στην κουβεντα. Αν και βρισκομαι ακομη εκτος Ελλαδος θα ηθελα να ενημερωσω οτι κατεληξα στο SME. Μετα απο την αγορα, το στησιμο του και το ρυθμισμα που φυσικα δεν γινανε απο μενα δηλωνω .....εκστασιασμενος! Ποτε μου δεν ειχα τετοια ποιοτητα και μαλιστα τωρα καταλαβα τι κανει το PH6 της Audio Research! Ειναι θαυμασιο απο ολες τις αποψεις. Με την Benz Micro Glide μαλιςτα που εβαλα το αποτελεσμα ηταν αναλογο των προσδοκιων μου. Αραγε με μια ακομη καλυτερη τι θα κανει? Χμ.........
Σας ευχαριστω ολους για το χρονο σας
Καλη Χρονια!
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.546
- καλή χρονιά και καλοάκουστα , πές μας και για το υπόλοιπο σύστημα , φωτό ίσως . . .
 

Μηνύματα
675
Reaction score
670
Φωτο οταν γυριςω Ελλαδα πολυ ευχαριςτως γιατι μαζι μου δεν εχω. Περιγραφη του συστηματος, γιατι οχι.

1. PASS LABS XP 20 - Preamp
2. PASS LABS XA 30.5 - Power Amp Class A
3. AUDIO RESEARCH PH6 - Phono Stage
4. SME 20/3 - turntable with SME V tonearm & BENZ MICRO GLIDE (MC) cartridge
5. THORENS 160B MKII with SME 3009 SII Improved & GRADO REF SONATA 1
6. AUDIO GD NFB 28 - Balanced DSD DAC & Preamp
7. PIONEER DV- 868 - Universal Player ( Used as transport)
8. SONUS FABER CREMONA M - Speakers

Και πρεπει να πω οτι μετα την αλλαγη του καλωδιου PHONO RCA του βραχιονα με το ACROLINK 8N by ESOTERIC, υπηρξε ακομη πιο θεαματικη βελτιωση του ηχου
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.546
- μουσικό αναλυτικό και ολοκληρωμένο , να το χαίρεσαι

- το είχες ήδη αναφέρει εδώ . . . #4 , αλλά το είχα ξεχάσει
 

Μηνύματα
675
Reaction score
670
Ευχαριςτω πολυ φιλε μου και σε σενα και ολα τα παιδια εδω μεσα. Βοηθεια ανεκτιμητη και υπολογισιμη.
Και παλι Καλη Χρονια σε ολους!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top