OTE TV Go

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ξεκίνησε η διάθεση της εφαρμογής, σε PC & laptop

Απο σήμερα, στους συνδρομητές του OTE TV δίδεται η δυνατότητα παρακολούθησης επιλεγμένων προγραμμάτων της πλατφόρμας σε PC και σε Laptop. Για τη χρήση της υπηρεσίας σε ηλεκτρονικό υπολογιστή, απαιτείται να μεταβείτε στην ιστοσελίδα της υπηρεσίας http://www.otetvgo.gr/ και να εγκαταστήσετε το πρόγραμμα αναπαραγωγής (OTE TV GO Player).

Η θέαση του περιεχομένου είναι δυνατή:

α) εντός της οικίας του συνδρομητή OTE TV εφόσον διαθέτει σύνδεση OTE ADSL/VDSL

β) σε όλη την Eλλάδα με σύνδεση COSMOTE χρησιμοποιώντας οποιοδήποτε WiFi ή μέσω δικτύου 3G/4G.


Συγκεκριμένα θα έχετε τη δυνατότητα:

  • Να βλέπετε επιλεγμένα κανάλια από το πακέτο OTE TV που διαθέτετε
  • Να βλέπετε σε επανάληψη επιλεγμένα παρελθοντικά προγράμματα, με την υπηρεσία Replay TV. Συγκεκριμένα, παρέχονται επιλεγμένα προγράμματα των τελευταίων 48ωρών από τα μεγάλα ελεύθερα ελληνικά κανάλια και τα κανάλια OTE Sport
  • Δυνατότητα να κάνετε rewind και pause στο ζωντανό πρόγραμμα επιλεγμένων προγραμμάτων (εφόσον εμφανίζεται το σχετικό εικονίδιο pause στην οθόνη)
  • Δυνατότητα ενοικίασης ταινιών στην υπηρεσία OTE Cinema On Demand. H ενοικίαση ταινιών μέσω συσκευών Apple δεν είναι δυνατή. Ωστόσο, μπορείτε να δείτε τις ταινίες που έχετε νοικιάσει από άλλου τύπου συσκευή
  • Να διαμοιράζετε το περιεχόμενο μεταξύ των συσκευών σας (να ξεκινήσετε να βλέπετε μια ταινία και να συνεχίσετε να τη βλέπετε από μια άλλη)
  • Να φτιάξετε λίστες αγαπημένων προγραμμάτων
  • Να θέσετε υπενθυμίσεις
  • Να ενημερωθείτε για «Νέα και Διαγωνισμούς» και να δείτε «Προτάσεις» από το πρόγραμμα της υπηρεσίας
  • Να δείτε ανά πάσα στιγμή το πρόγραμμα των καναλιών της βασικής σας υπηρεσίας OTE TV και να ορίσετε υπενθύμιση στη φορητή συσκευή σας, ώστε να μη χάνετε κανένα πρόγραμμα που σας ενδιαφέρει
  • Να μοιραστείτε τι παρακολουθείτε στην υπηρεσία OTE TV GO, με τους φίλους σας στο Facebook και στο Twitter
    https://www.digitaltvinfo.gr/news/m...ekinise-i-diathesi-tis-efarmogis-se-pc-laptop
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Πρώτες εντυπώσεις:

Μέχρι τώρα μπορούσε ο συνδρομητής να δηλώσει 2 τηλεφωνικές γραμμές κινητής με τις οποίες μπορούσε να συνδεθεί η υπηρεσία.Τώρα μπορούμε να δηλώσουμε ένα σταθερό τηλέφωνο στη θέση του ενός κινητού, ενώ το OTE TV Go παραμένει διαθέσιμο σε 2 συσκευές.

Η πλατφόρμα υποτίθεται ότι είναι διαθέσιμη σε pc που βρίσκεται στην (σταθερή) τηλεφωνική γραμμή που έχουμε δηλώσει. Ευτυχώς η πλατφόρμα σου επιτρέπει να αλλάξεις τον αρχικό αριθμό, δηλώνοντας άλλον αριθμό ΟΤΕ στον οποίον ο συνδρομητής έχει ευρυζωνική σύνδεση. Φυσικά δεν ισχύει για τηλεφωνική γραμμή τρίτου.

Έτσι απόψε δήλωσα τον αριθμό της δουλειάς, αντί του σπιτιού, και συνδέθηκα κανονικά στην υπηρεσία. Περιέργως η εικόνα (που στο κινητό μου έμοιαζε HD) είναι απλά λίγο καλύτερη από SD στα high definition κανάλια, ενώ αραιά και πού η εικόνα θολώνει, για να επανέλθει στα φυσιολογικά λίγα δευτερόλεπτα μετά.

Είναι παρήγορο όμως ότι μπορούμε να έχουμε στο pc τα δορυφορικά κανάλια του ΟΤΕ, κάτι που μέχρι τώρα δεν γινόταν ούτε για τον ΟΤΕ, ούτε για τη NOVA. Επίσης η δυνατότητα είναι χρήσιμη, καθώς υπαρχουν πολλοί με σύνδεση internet στο εξοχικό.

Η υπηρεσία OTE TV Go είναι επίσης διαθέσιμη σε laptop μέσω wifi. Δεν κατάφερα να διευκρινίσω αν παρέχεται μόνο από το wifi των γραμμών του συνδρομητή, ή από οποιοδήποτε wifi, αλλά θα το δω μέσα στο Σαββατοκύριακο.

Not bad OTE, not bad at all. :thumbsup:
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
(Η υπηρεσία OTE TV Go είναι επίσης διαθέσιμη σε laptop μέσω wifi. Δεν κατάφερα να διευκρινίσω αν παρέχεται μόνο από το wifi των γραμμών του συνδρομητή, ή από οποιοδήποτε wifi, αλλά θα το δω μέσα στο Σαββατοκύριακο.)


Πρέπει να έχεις κάρτα της cosmote και να συνδέεσαι από εκεί
Μετα βέβαια και αφού συνδεθεις μπορείς να συνεχίσεις να βλέπεις με το WIFI
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Τελικά δεν στάθηκε δυνατή η σύνδεση του laptop με την υπηρεσία. Η πλατφόρμα επιτρέπει μία μόνο αλλαγή συσκευής τον μήνα -για ευνόητους προφανώς λόγους- αλλαγή που είχα ήδη κάνει χθες.

Προφανώς θα κρατήσω ενεργή την υπηρεσία OTE TV Go στη δουλειά, αλλά δεν έχω αποφασίσει αν θα συνεχίσω τη σύνδεση του κινητού μου σαν δεύτερη συσκευή, ή θα την μεταφέρω στο laptop τον άλλο μήνα.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Πρέπει να έχεις κάρτα της cosmote και να συνδέεσαι από εκεί
Μετα βέβαια και αφού συνδεθεις μπορείς να συνεχίσεις να βλέπεις με το WIFI
Αυτό δεν μ αρέσει.
Δηλαδή εγώ που έχω vodafone ,δεν μπορεί πχ να μου δώσει τους κωδικούς ο Rose να βλέπω απ το κινητό...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Αυτό δεν μ αρέσει.
Δηλαδή εγώ που έχω vodafone ,δεν μπορεί πχ να μου δώσει τους κωδικούς ο Rose να βλέπω απ το κινητό...
Αν είμαι σπίτι, πέρνα να πάρεις το κινητό μου. :D
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Εγώ παντω θεωρώ απαράδεκτο να πρέπει να πληρώνεις ταρίφα κάθε μήνα για να ανοίξει η υπηρεσία στο κινητό.
Το έκανα μια φορά λόγω euro και το μετάνιωσα ...
 


Μηνύματα
302
Reaction score
495
μου βγαζει error εμενα παντως οταν παω να κανω εγγραφη


Αυτός ο ιστότοπος δεν μπορεί να προσφέρει ασφαλή σύνδεση
Ο κεντρικός υπολογιστής www.cosmote.gr έστειλε μια μη έγκυρη απόκριση.

ERR_SSL_FALLBACK_BEYOND_MINIMUM_VERSION
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Βρε Μάκη, είναι δυνατόν να έχω OTE TV από δορυφόρο στο σπίτι και να βλέπω στο κινητό; :o

Φυσικά και με το κινητό, και με το pc βλέπω εκτός σπιτιού που έχω τον δέκτη, δωρεάν. Για ποιές χρεώσεις μιλάς; Η υπηρεσία, όπως φαίνεται και στο link που έβαλα, είναι δωρεάν αν έχεις σταθερό ΟΤΕ ή κινητό Cosmote.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Μόνο μέσω Wi-Fi από το τηλέφωνοπου έχεις δηλώσει ειναι
δωρεάν .
Εάν πας να δεις μέσω Wi-Fi πχ σε συγγενικό πρόσωπο σου δεν δουλεύει...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Καλό το OTE TV Go, αλλά να δουλεύει κιόλας...:D

Στη δουλειά σήμερα είπα να δω τα δοκιμαστικά της F1. Aμ δε...
Πρώτη προσπάθεια, και εικόνα απλώς δυσδιάκριτη. Κάτι υπήρχε εκεί πίσω, αλλά θα σας γελάσω τι ακριβώς.:)
Η δεύτερη προσπάθεια, όπως και οι επόμενες στέφθηκαν από απόλυτη αποτυχία. Ακόμα στο buffering είναι.

Προσπάθεια από κινητό...
Με ενημέρωσε ότι μπορώ να δω από μια συσκευή τη φορά. Άντε να τους πείσεις ότι από το pc δεν...:D
Έκλεισα την εφαρμογή από το pc, την άνοιξα από το κινητό, και, ω του θαύματος, εικόνα, και μάλιστα HD.8-)

Μόνο ρε παιδιά που από κινητό ήταν διαθέσιμη και πριν...:focus:

ΥΓ. Έχει δίκιο ο Μάκης. Συνδέθηκα επίτηδες στο wifi διπλανού cafe, και δεν μπόρεσα να δω, παρά μόνο όταν συνδέθηκα στο δικό μου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top