To σύστημά μου (Μάρκου)








vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Μία ιδέα.
Θελω πολυ πολυ να ακουσω αυτην την καταθεση ψυχης σου ρε τρελλο αγορι......ειναι πραγματι εντυπωσιακες κατασκευες και ειμαι σιγουρος οτι αναλογα εντυπωσιακα θα ειναι οταν εισαι απεναντι τους.......μπραβο ρε φιλε......ειλικρινα τις χαιρομαι αυτες τις προσπαθειες......!!!!!!respect ....:drinks::):)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.395

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Σ ! ! ! !

Τι να λέμε τώρα. ..μπράβο όσο το χρέος της χώρας :laugh::laugh::laugh:


το time alignment των μονάδων πως το όρισες?
Το κρος(μιας που δεν είναι ψηφιακό) δεν πρέπει να έχει τέτοια επιλογή..ή έχει?:cautious:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.395
Ευχαριστώ Παντέλο .
[DOUBLEPOST=1460301651][/DOUBLEPOST]








Το μωρό μου , ο ένας δορυφόρος με τα μεγάφωνα πρόχειρα τοποθετημένα για την φωτογράφιση.

Να ρωτήσω ο άσχετος...υπάρχει λόγος που το mid-woofer δεν είναι αλφαδιασμένο με τις βίδες αλλά με τα τσουτσούνια από το πηνίο φωνής?Τι κερδίζεις έτσι?
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Θελω πολυ πολυ να ακουσω αυτην την καταθεση ψυχης σου ρε τρελλο αγορι......ειναι πραγματι εντυπωσιακες κατασκευες και ειμαι σιγουρος οτι αναλογα εντυπωσιακα θα ειναι οταν εισαι απεναντι τους.......μπραβο ρε φιλε......ειλικρινα τις χαιρομαι αυτες τις προσπαθειες......!!!!!!respect ....:drinks::):)
όποτε θέλεις Βλάσση μου.
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Να ρωτήσω ο άσχετος...υπάρχει λόγος που το mid-woofer δεν είναι αλφαδιασμένο με τις βίδες αλλά με τα τσουτσούνια από το πηνίο φωνής?Τι κερδίζεις έτσι?

Αυτό δεν είναι αλφάδιασμα. Απλά έτσι μας βόλευε να το βάλουμε, λόγω του ότι οι μπόρνες του μεγαφώνου εξέχουν λίγο και χρειαζόταν λίγο περισότερο σκάψιμο για να μπορέσει να φωλιάσει καλύτερα.
Το time alignment έγινε με προσεκτική μέτρηση του ύψους των πηνίων φωνής όλων των μεγαφώνων . Γι'αυτό άλλωστε και το mid woofer , έχει βγεί κάμποσους πόντους πιο μπροστά απο το mid high. Για να ευθυγραμιστούν τα πηνία φωνής. Στο χιλιοστό , μιάς και το κρός όπως είπες και συ δεν είναι ψηφιακό και δεν έχει time delay.
[DOUBLEPOST=1469212174][/DOUBLEPOST]

[DOUBLEPOST=1469212339][/DOUBLEPOST]Στην τελευταία φωτό φαίνεται το πάχος της φλάτζας του 8ιντσου midbass , και πόσο πιό έξω βγαίνει για να είναι ευθυγραμισμένα τα πηνία φωνής.
 



Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Είσαι λίγο κακούλης αλλά σε δικαιολογώ επειδή δεν ξέρεις πόση σκόνη έχει εδώ.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Δεν είναι κακούλης ίσα ίσα , απ'οτι ξέρω χρεώνει 5 ευρά την ώρα για ξεσκόνισμα το swiffer δικό του.
:lol::lol:
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Καλά ρε τσόγλανοι και οι δύο , θα τα ξεσκονίσω με Swiffer και θα ξανατραβήξω βίντεο να σκάσετε απο την ζήλια σας . !
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.395
Είσαι λίγο κακούλης αλλά σε δικαιολογώ επειδή δεν ξέρεις πόση σκόνη έχει εδώ.
όχι καλέ...Λόγω τιμής...δεν φαίνεται σκόνη...λες και πέρασε η μάνα μου είναι...;):thumbsup::D:D:D
Δεν είναι κακούλης ίσα ίσα , απ'οτι ξέρω χρεώνει 5 ευρά την ώρα για ξεσκόνισμα το swiffer δικό του.
:lol::lol:
τα περνάω και ένα χέρι overlay άμα λάχει με 2 ευρώ παραπάνω:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.199
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top