To σύστημά μου (Μάρκου)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Χαιρετισμούς στον συνονόματο Κωνσταντίνου, και εύγε τζων για το νέο πολυενισχυομενο ρετρό δημιούργημα, τώρα το είδα, το JBL πρέπει να κελαηδεί!
Καμία ισοστάθμιση χώρου δε παίζει στο πρόγραμμα;
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
όχι καλέ...Λόγω τιμής...δεν φαίνεται σκόνη...λες και πέρασε η μάνα μου είναι...;):thumbsup::D:D:D


τα περνάω και ένα χέρι overlay άμα λάχει με 2 ευρώ παραπάνω:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
Και είναι τόσο απλό..:lolsign:

Καλά ρε τσόγλανοι και οι δύο , θα τα ξεσκονίσω με Swiffer και θα ξανατραβήξω βίντεο να σκάσετε απο την ζήλια σας . !
:lolsign:
Καλές ηχητικές αποδράσεις ..
με ή χωρίς swiffer:D:D
Ανέβασε και κανένα μουσικό κομμάτι τις προκοπής ,συννενοημένοι είστε όλοι οι χαιεντάδες:p
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Ναι John, πάρε δείγματα από αυτό το thread!:devilish::devilish: Αν θες βοήθεια, ο stathis κι ο cosmarpan θα χαρούν να σε "ξεναγήσουν" στο συγκεκριμένο thread!:D
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Παιδιά ο λόγος που έβαλα να παίζει αυτό το βινύλιο ήταν ακριβώς το θέμα των δικαιωμάτων. Να μη μου τα ζαλίζουν με τα δικαιώματα και να μπορεί να το δεί ο καθένας. Αν μου λέτε ότι δεν σας αφήνει να το δείτε , τι να κάνω?
[DOUBLEPOST=1472108574][/DOUBLEPOST]
Δε μπορώ να δω το βίντεο, κάτι για μουσική με δικαιώματα μου λέει.

Πέτρο στην γερμανία υπάρχει γενικά θέμα με το you tube.
[DOUBLEPOST=1472108613][/DOUBLEPOST]
Χαιρετισμούς στον συνονόματο Κωνσταντίνου, και εύγε τζων για το νέο πολυενισχυομενο ρετρό δημιούργημα, τώρα το είδα, το JBL πρέπει να κελαηδεί!
Καμία ισοστάθμιση χώρου δε παίζει στο πρόγραμμα;

Το 2118h παίζει ένα μικρό φάσμα που του αντιστοιχεί , απο τους 120 κύκλους μέχρι τους 500. Ναι μια χαρά παίζει.
Ισοστάθμιση χώρου θα παίξει λίγο αργότερα , είναι στα σχέδια.
 
Last edited:



Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Nαι μήπως μπερδεύτηκες και ποστάρισες εδώ? Δεν έχει καμία σχέση . Αυτό εδώ το trhread αφορά στο δικό μου σύστημα , εννοώ το δικό μου ώς Γιάννη Μάρκου.
 







Μηνύματα
173
Reaction score
62
Ανέβασε και κανένα μουσικό κομμάτι τις προκοπής ,συννενοημένοι είστε όλοι οι χαιεντάδες:p
Αμαν πια υπαρχουν κ αλλα ειδη μουσικης ;)
(Πολλα Μπραβο κ απο εμενα)
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.412
Reaction score
50.383
- καλή εβδομάδα σε όλους . . .

- βρεθήκαμε στό σπίτι του Μάρκου μαζί με κάποια μέλη , ακούσαμε , ακούσαμε , ακούσαμε και είδαμε

- ο χώρος είναι πραγματικά πολύ μεγάλος και φροντισμένος όσο επιτρέπει η οικιακή χρήση του . Πολύ δύσκολο να τον γεμίσεις με ήχο . . . κάτι που όμως τελικά έγινε




- 1 : δικάναλο

- χαμηλό και μπάσο για όλα τα γούστα αναλόγως προγράμματος ( σε κάποιους φάνηκε πολύ , σε εμένα όπως πρέπει ) , καλά ελεγχόμενο και πάντα παρόν . . .

. . . μεσοχαμηλά έως και μεσο-υψηλά : σωματώδη , πολύ αναλυτικά , ζωντανά και ουδέτερα , δεν ωραιοποιούν και δέν κρύβουν μετριότητες , απλά σου θυμίζουν πως υπάρχουν και καλύτερες εγγραφές-παραγωγές

. . . τα υψηλά : ακολουθούν σαν φυσική συνέχεια το υπόλοιπο φάσμα όντας και αυτά αναλυτικά και με παρουσία αναλόγως προγράμματος

- συνολικά : πολύ δυναμικός ήχος ( κοντά στην ψευδαίσθηση του live ) , ομοιογενής , αχρωμάτιστος , όχι κουραστικός , η εικόνα του σταθερή ευκρινής τρισδιάστατη . Από πλευράς ανάλυσης . . . το σύστημα ''ακούει'' ότι αλλαγή και να του κάνεις

- αυτό που θα μου μείνει : δυναμικά - ανάλυση - φυσικότητα




- 2 : πολυκάναλο

. . . ήχος : όπως αναφέρθηκε άνωθεν
. . . εικόνα : δεν έχω εμπειρία ( ακόμα ) , προσωπικά με κάλυψε




- επειδή ο καθένας μας έχει δικές του προτιμήσεις , αναφορές , στάνταρ κλπ . . . μετά από συζήτηση με τον ιδιοκτήτη συμπέρανα πως έφτιαξε αυτό ακριβώς που ήθελε . . . λίγο είναι αυτό ;




- η φιλοξενία ήταν άψογη , ευχαριστούμε την οικογένεια Μάρκου και θα τα ξαναπούμε , καλές πτήσεις Γιάννη ( ψηλές και χαμηλές ;) )


















- ΥΓ : ότι έγραψα αφορά το πρωτεύον σύστημα , μιάς και σχεδόν σε κάθε γωνία του σπιτιού υπάρχουν δευτερεύοντα , τριτεύοντα κλπ
 


ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
- καλή εβδομάδα σε όλους . . .

- βρεθήκαμε στό σπίτι του Μάρκου μαζί με κάποια μέλη , ακούσαμε , ακούσαμε , ακούσαμε και είδαμε

- ο χώρος είναι πραγματικά πολύ μεγάλος και φροντισμένος όσο επιτρέπει η οικιακή χρήση του . Πολύ δύσκολο να τον γεμίσεις με ήχο . . . κάτι που όμως τελικά έγινε




- 1 : δικάναλο

- χαμηλό και μπάσο για όλα τα γούστα αναλόγως προγράμματος ( σε κάποιους φάνηκε πολύ , σε εμένα όπως πρέπει ) , καλά ελεγχόμενο και πάντα παρόν . . .

. . . μεσοχαμηλά έως και μεσο-υψηλά : σωματώδη , πολύ αναλυτικά , ζωντανά και ουδέτερα , δεν ωραιοποιούν και δέν κρύβουν μετριότητες , απλά σου θυμίζουν πως υπάρχουν και καλύτερες εγγραφές-παραγωγές

. . . τα υψηλά : ακολουθούν σαν φυσική συνέχεια το υπόλοιπο φάσμα όντας και αυτά αναλυτικά και με παρουσία αναλόγως προγράμματος

- συνολικά : πολύ δυναμικός ήχος ( κοντά στην ψευδαίσθηση του live ) , ομοιογενής , αχρωμάτιστος , όχι κουραστικός , η εικόνα του σταθερή ευκρινής τρισδιάστατη . Από πλευράς ανάλυσης . . . το σύστημα ''ακούει'' ότι αλλαγή και να του κάνεις

- αυτό που θα μου μείνει : δυναμικά - ανάλυση - φυσικότητα




- 2 : πολυκάναλο

. . . ήχος : όπως αναφέρθηκε άνωθεν
. . . εικόνα : δεν έχω εμπειρία ( ακόμα ) , προσωπικά με κάλυψε




- επειδή ο καθένας μας έχει δικές του προτιμήσεις , αναφορές , στάνταρ κλπ . . . μετά από συζήτηση με τον ιδιοκτήτη συμπέρανα πως έφτιαξε αυτό ακριβώς που ήθελε . . . λίγο είναι αυτό ;




- η φιλοξενία ήταν άψογη , ευχαριστούμε την οικογένεια Μάρκου και θα τα ξαναπούμε , καλές πτήσεις Γιάννη ( ψηλές και χαμηλές ;) )


















- ΥΓ : ότι έγραψα αφορά το πρωτεύον σύστημα , μιάς και σχεδόν σε κάθε γωνία του σπιτιού υπάρχουν δευτερεύοντα , τριτεύοντα κλπ
Τι.....φωτό δεν έχει; :o
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.791
Reaction score
28.234
Καλή εβδομάδα καί από εμένα .
Ήμουν και εγώ στην παρέα τηs Κυριακήs .

- Καλά τα έγραψε ό φίλοs Mr Spock , καί έτσι είναι .

Μού άρεσαν .
Α - Μο νο κα τοι κι ά ρα ! ( μπράβο στόν ήρωα που την φροντίζει ! )
Β - Ό Συναγερμόs του σπιτιού !
Caucaso.jpg


-
Γ - Ποιόs δεν θα ήθελε να έχει το πάνω χέρι στό σαλόνι του σπιτιού του Κύριοι ?
Ό κ. Μάρκου τό έχει ! :hi:
Λέs και μένει μόνοs του !
Μόνο γυναικείεs πινελιέs υπάρχουν στον χώρο !
Άρχοντα σε έχει Γιάννη μου !
Μπράβο σαs !

Δ - " - επειδή ο καθένας μας έχει δικές του προτιμήσεις , αναφορές , στάνταρ κλπ . . . μετά από συζήτηση με τον ιδιοκτήτη συμπέρανα πως έφτιαξε αυτό ακριβώς που ήθελε . . . λίγο είναι αυτό ; "

Καί όχι μόνο δεν είναι λίγο !
Αλλά με προθυμία ό ιδιοκτήτηs του συστήματοs γιά να μαs ευχαριστήσει , ικανοποίησε τα γούστα μαs όσον αφορά το χαμηλό και τό υψηλό του συστήματοs του .
Δ , λοιπόν πολύ ευέλικτο συστήμα !

Ε - Είκόνα .
Φιλαράκια μην ξεγελιέσται !
Όσοι πήραν προτζέκτορα το 2017 , εν γνώσει του το 2018 .....θά θέλουν άλλον !
Θά εχει ....παλιώσει .
Είμαι άσχετοs με το θέμα εικόνα , Αλλά ,
Εμένα με κάλυψεs Γιάννη με την εικόνα που είδα . Μού φτάνει .

ΣΤ - ΑΑΑΑΧ !!!!
Ποιόs δεν θα ήθελε να έχει ενα Sansui G-22000 στό σαλόνι του !
Όχι γιά να ακούει από εκεί , ( σε πολλούs δεν αρέσει ό ήχοs του , γούστα είναι αυτά ) ,
Αλλά μόνο γιά να τον βλέπει καθε μέρα !
Κόσμημα , ή ομορφιά γιά τουs 50ρηδεs !

καί
Ε - Τό 10 κιλο γατί σου Γιάννη μαs !
Mοναδικό !

Γιάννη μαs ,
Σέ ευχαριστούμε ( και την σύζυγο ) από καρδιάs , γία αυτό το όμορφο απογευματόβαδο .
Ό ήχοs που πήραν μαζι τουs από τον χώρο σου , τα μάτια μου και τα αυτιά μου , Εξαιρετικόs !

Νά είσαι καλά . :hi:



-
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.571
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top