Αγορά τηλεόρασης

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Γειά σας παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω αυτή την τηλεόραση.

LG LED TV 60UF850 60"

Από κάποιες κριτικές που έχω διαβάσει τα δείγματα είναι θετικά.

Η τωρινή μου είναι μια plasma LG PK550 αλλά αυτή τη στιγμή είναι στο

'"γιατρό" γιατί αναβόσβηνε μόνη και περιμένω το πόρισμα.

Τη γνώμη των ειδικών ζητάω παρακαλώ ή κάποια εναλλακτική πρόταση στα ίδια κυβικά.

Ευχαριστώ!
http://www.mediamark....v-1159863.html

http://www.mediamark....807c-1161297.h

http://www.mediamark....c-1161296.html

Επίσης και αυτές έχω επισημάνει οι οποίες δεν είναι ultra hd!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Η γνώμη μου είναι να πάρεις μεγαλύτερη απ' αυτή που έχεις χωρίς να πολυασχοληθείς με το UHD, εκτός αν έχεις σκοπό να αγοράσεις σύντομα UHD player.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Αν θα πάρεις 4Κ θα κοιτάξεις να υποστηρίζει HDR, από ότι βλέπω οι 55άρες με 4K HDR ξεκινάνε από 1400 ευρώ. Αλλιώς θα πάρεις μια καλή Full HD ή περίμενε να πέσουν οι τιμές.
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Αν θα πάρεις 4Κ θα κοιτάξεις να υποστηρίζει HDR, από ότι βλέπω οι 55άρες με 4K HDR ξεκινάνε από 1400 ευρώ. Αλλιώς θα πάρεις μια καλή Full HD ή περίμενε να πέσουν οι τιμές.
4 k Sony για πιο κινηματογραφικη εικόνα.
 


Μηνύματα
203
Reaction score
73
Καμία δεν προτείνω από αυτές, σου προτείνω είτε να πάρεις Samsung UE55JS8500 είτε κάποια πιο φτηνή Full HD γιατί οι Sony που επέλεξες είναι ακριβές για αυτό που προσφέρουν.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση σας.Μπορώ να διαθέσω μεταξυ 1000-1500 το ανώτερο.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Περίμενε για κάποια προσφορά σε αυτή που προανέφερα ή πάρε μια Samsung UE55 Full HD το πολύ με 700 ευρώ, μη πετάξεις τα λεφτά σου σε 4Κ τηλεόραση που δεν υποστηρίζει HDR και 10-bit.
 



Μηνύματα
203
Reaction score
73
Αν σου αρέσει η Sony KDL-55W805C αγόρασε την, απλώς είναι λίγο ακριβή για αυτό που προσφέρει.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Από εικόνα σκίζει από ότι είδα σε διάφορα forum,υστερεί σε ήχο,στο android σχεδιασμό του και επίσης στο ότι δεν δίνει 3d γυαλιά.Τι να πω,πάλι θα μπλέξω τα μπούτια μου μέχρι να καταλήξω.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Θα σου έλεγα να πάρεις την Samsung UE55JU6400, αλλά δεν υποστηρίζει 3D. Πάλι είναι καλύτερα από το να δώσεις 1000 ευρώ για Sony Full HD!
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Καλό μήνα να έχεις και ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Αν φύγουμε απο το ultra hd και πάμε σε fullhd με αυτά τα λεφτά σε samsung ?Αν αγοράσω samsung θα είναι η πρώτη φορά,πρώτη τηλεόραση kdl sony bravia 40 και δεύτερη η pk550 lg.Σίγουρα στις οθόνες και γενικά στα πάνελ έχει κάπως ξεφύγει από τις άλλες εταιρίες.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Κόιτα την σειρά KU6000 και KU6400 της Samsung, είναι ότι πιο vfm αυτή τη στιγμή σε 4K HDR.
 

Μηνύματα
54
Reaction score
3
Επειδη μαλλον θα αγορασω την samsung ue43ku6000 σημερα να σας ρωτησω αν μπορω να εχω hd στο game mode της τηλεορασης ή μπορω μονο στο movie mode?

Γιατι αν δεν μπορω να διαλεξω το hdr στο game mode τοτε ειναι δωρον - αδωρον για τα παιχνιδια στις κονσολες ps4 & xbox one που ηδη εχω.

Αν την εχει καποιος μπορει να μου πει με σιγουρια σας παρακαλω πολυ.



Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Γιατί να πάρεις την 43 όταν η 50άρα κοστίζει σχεδόν τα ίδια χρήματα? Άσε που δεν θα καταλάβεις 4Κ στις τόσες λίγες ίντσες!
 

Μηνύματα
54
Reaction score
3
Αν για εσενα τα 150-200 ευρω διαφορα ειναι η ιδια τιμη τοτε εχουμε πολυ διαφορετικο κριτήριο για τα λεφτα.

Και μια χαρα καταλαβαινεις τη διαφορα 4κ ακομα και στις 40 ιντσες αν η πηγη 4κ ειναι σωστη τοτε ναι.

Στο λεω γιατι εχω και 40 ιντσων 4κ τηλεοραση.


Μου φαινετε εισαι υπερβολικος στις αποψεις σου φιλτατε.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Εγώ στο Skroutz βλέπω διαφορά 60 ευρώ, που είναι μηδαμινη για τόση διαφορά στο μέγεθος (η διαφορά μπορεί να έχει υπάρξει και μικρότερη)
 
Last edited:

Μηνύματα
54
Reaction score
3
Για δειξε μου λοιπον που βρισκεις διαφορα 70 ευρω γιατι εγω αλλα βλεπω.

Δες εδω:
samsung ue43ku6000 vs samsung ue50ku6000
Οπως ειδες η διαφορα μονο 70 ευρω δεν ειναι αφου ξεκιναει απο 95 ευρω και ανεβαινει και για το χωρο που θα μπει η τηλεοραση και η 43 ιντσων ειναι μεγαλη.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top