Bullying (Kii Audio Three)

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Τι πιστεύεις ότι εννοεί το σχόλιο?
Οτι βρισκομαστε μπροστα απο ακομη μια αξιολογη προσπαθεια/προιόν που σε μερικους μηνες οπως γινεται παντα θα ξεχαστει μεχρι την επομενη αξιολογη προσπαθεια,και οτι παντα θα υπαρχουν οπαδοι ολων των ομαδων :)
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Το αντιθετο.Αυτη,ειναι η μονη που υπαρχει :)
Η ποικιλια, τους κανει ολους happy ;)
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.348
Δεν τα λεει ολα το σχολιο στην παρενθεση?
Αυτο που εννοει το σχολιο στην παρενθεση ειναι πως το αγοραστικο κοινο για πολλαπλους λογους δεν αφομοιωνει τα οσα περιγραφει το πρωτο ποστ του ιδιου θρεντ:
#1 (The Signal Path of Shame)
Αν αυτα γινουν αντιληπτα τοτε "τελειωνει το παιχνιδι". Αλλα δεν θα γινουν, εδω ο κοσμος αγοραζει ομοιοπαθητικά φαρμακα, παθητικά ηχεια δεν θα αγορασει;
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Αυτο που εννοει το σχολιο στην παρενθεση ειναι πως το αγοραστικο κοινο για πολλαπλους λογους δεν αφομοιωνει τα οσα περιγραφει το πρωτο ποστ του ιδιου θρεντ:
#1 (The Signal Path of Shame)
Αν αυτα γινουν αντιληπτα τοτε "τελειωνει το παιχνιδι". Αλλα δεν θα γινουν, εδω ο κοσμος αγοραζει ομοιοπαθητικά φαρμακα, παθητικά ηχεια δεν θα αγορασει;
Το νοημα τετοιων σχολιων (εδω και δεκαετιες) δεν ειναι μεταξυ εξυπνων (που αντιλαμβανονται) και παλαβων (που δεν αντιλαμβανονται).
Ειναι αποδεδειγμενο οτι ο κοσμος επιλεγει και αγοραζει αναλογα με το γουστο του,το οποιο μπορει να ειναι καλο η κακο.Και δεν προκειται ποτε να αλλαξει αυτο.
Μενω στο γουστο,διοτι αν βαλουμε και τα οικονομικα στην εξισωση..............
Στον χωρο αυτο να πω τελος,δεν πιστευω οτι η επιλογη καποιου ειναι μεταξυ ενος σωστου και ενος λαθους,αλλα,μεταξυ δυο λαθων.Γι'αυτο το γουστο εχει τοσο μεγαλη δυναμη και καθοριζει την επιλογη.
Εγω και συ πιθανον να αντιλαμβανομαστε το "λιγοτερο λαθος" αλλα η επιλογη μας δεν παυει να ειναι υποκειμενικη τελικα.
 
Last edited:


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.348
Το νοημα τετοιων σχολιων (εδω και δεκαετιες) δεν ειναι μεταξυ εξυπνων (που αντιλαμβανονται) και παλαβων (που δεν αντιλαμβανονται).
Ειναι αποδεδειγμενο οτι ο κοσμος επιλεγει και αγοραζει αναλογα με το γουστο του,το οποιο μπορει να ειναι καλο η κακο.Και δεν προκειται ποτε να αλλαξει αυτο.
Μενω στο γουστο,διοτι αν βαλουμε και τα οικονομικα στην εξισωση..............
Στον χωρο αυτο να πω τελος,δεν πιστευω οτι η επιλογη καποιου ειναι μεταξυ ενος σωστου και ενος λαθους,αλλα,μεταξυ δυο λαθων.Γι'αυτο το γουστο εχει τοσο μεγαλη δυναμη και καθοριζει την επιλογη.
Εγω και συ πιθανον να αντιλαμβανομαστε το "λιγοτερο λαθος" αλλα η επιλογη μας δεν παυει να ειναι υποκειμενικη τελικα.
Συμφωνούμε οτι διαφωνούμε.
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που δεν βαζει το γουστο και το οικονομικο μεσα στο παιχνιδι.
η ενα απο τα δυο τουλαχιστον...
....μιλαω για ολα....οποτε ειναι μεσα και τα στερεο.:D

ξεκινηστε απο τα βρακια σας σε ποιοτητα υφασματος - ραψιματος- σχεδιο - χρωμα κ.λ.π. :roflmao:
.....θα δειτε οτι υπαρχουν πολυ καλυτερα ....:D
αλλα δεν τα παιρνετε..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Ειναι αποδεδειγμενο οτι ο κοσμος επιλεγει και αγοραζει αναλογα με το γουστο του
Ναι, πολύς κόσμος, αν και όχι όλοι ;)

Προσωπικά σέβομαι απολύτως το γούστο του καθενός και θεωρώ άψογη αγορά για αυτόν που πχ γουσταρει την παραμόρφωση και τη γλύκα της παλιάς γνωστής αναιμικης λάμπας των 5 βατ ενός οπουδήποτε ανάλογου μηχανήματος, και σοφό το συνδυασμό με μία κόρνα μεγάλης ευαισθησίας και ένα πικάπ για πηγή, και σαφώς αξιόλογο το παιχνίδι με καλώδια σε αυτό το σεταπ.

Όλα αυτά είναι ευχάριστες εμπειρίες και προσφέρουν ιδιαίτερα ακούσματα που μπορεί να σε προσελκύουν αφάνταστα πολύ. Και γιατί ρε αδερφέ να ψαξεις κάτι άλλο, αφού οι αγαπημένοι σου δίσκοι βινυλίου από πχ ρεμπέτικα του '30 ακούγονται στα αυτιά σου υπέροχα σε τέτοιο σεταπ!

Εχω ζήσει προσωπικά πολλά τέτοια σεταπ και έχει τύχει να γνωρίσω ανάλογους ιδιαίτερους ήχους και ακούσματα, όπως και να καταλάβω το θέλγητρο διαφόρων πάλαι ποτέ τρανταχτών ονομάτων.

Είναι φυσιολογικό και φυσικό αυτές οι μηχανές να έχουν σύγχρονους διαδόχους, που έρχονται να καλύψουν ανάλογα γούστα, για όλα τα βαλάντια, και όλα καλά όλα ανθηρά.

Δεκτά και σεβαστά όλα αυτά και γω χαίρομαι ο καθένας να βρίσκει αυτό που γουσταρει και να είναι χαρούμενος ο ίδιος πάνω απ όλα.

Εκεί που βγάζω φλύκταινες είναι όταν μπερδεύεται το υποκειμενικό γούστο του καθενός με το αντικειμενικά σωστό και την έννοια της υψηλής πιστότητας στην αναπαραγωγή.

Μόνο εκεί σηκώνω κόκκινη σημαία. Στα υπόλοιπα είμαι σύμφωνος και θεωρώ ότι δε θα πάψουν να υπάρχουν ούτε φύκια ούτε μεταξωτές κορδέλες, γιατί κάποιοι θέλουν μεταξωτές κορδέλες στον κώλο τους στυλ στρινγκ, και πληρώνουν όσο όσο μάλιστα , τι να πει κανείς, γούστα είναι αυτά:laugh::laugh::laugh:
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ναι, πολύς κόσμος, αν και όχι όλοι ;)

Προσωπικά σέβομαι απολύτως το γούστο του καθενός και θεωρώ άψογη αγορά για αυτόν που πχ γουσταρει την παραμόρφωση και τη γλύκα της παλιάς γνωστής αναιμικης λάμπας των 5 βατ ενός οπουδήποτε ανάλογου μηχανήματος, και σοφό το συνδυασμό με μία κόρνα μεγάλης ευαισθησίας και ένα πικάπ για πηγή, και σαφώς αξιόλογο το παιχνίδι με καλώδια σε αυτό το σεταπ.

Όλα αυτά είναι ευχάριστες εμπειρίες και προσφέρουν ιδιαίτερα ακούσματα που μπορεί να σε προσελκύουν αφάνταστα πολύ. Και γιατί ρε αδερφέ να ψαξεις κάτι άλλο, αφού οι αγαπημένοι σου δίσκοι βινυλίου από πχ ρεμπέτικα του '30 ακούγονται στα αυτιά σου υπέροχα σε τέτοιο σεταπ!

Εχω ζήσει προσωπικά πολλά τέτοια σεταπ και έχει τύχει να γνωρίσω ανάλογους ιδιαίτερους ήχους και ακούσματα, όπως και να καταλάβω το θέλγητρο διαφόρων πάλαι ποτέ τρανταχτών ονομάτων.

Είναι φυσιολογικό και φυσικό αυτές οι μηχανές να έχουν σύγχρονους διαδόχους, που έρχονται να καλύψουν ανάλογα γούστα, για όλα τα βαλάντια, και όλα καλά όλα ανθηρά.

Δεκτά και σεβαστά όλα αυτά και γω χαίρομαι ο καθένας να βρίσκει αυτό που γουσταρει και να είναι χαρούμενος ο ίδιος πάνω απ όλα.

Εκεί που βγάζω φλύκταινες είναι όταν μπερδεύεται το υποκειμενικό γούστο του καθενός με το αντικειμενικά σωστό και την έννοια της υψηλής πιστότητας στην αναπαραγωγή.

Μόνο εκεί σηκώνω κόκκινη σημαία. Στα υπόλοιπα είμαι σύμφωνος και θεωρώ ότι δε θα πάψουν να υπάρχουν ούτε φύκια ούτε μεταξωτές κορδέλες, γιατί κάποιοι θέλουν μεταξωτές κορδέλες στον κώλο τους στυλ στρινγκ, και πληρώνουν όσο όσο μάλιστα , τι να πει κανείς, γούστα είναι αυτά:laugh::laugh::laugh:
Μ αρεσει που ξεκινας λεγοντας για μεγαλο σεβασμο στο γουστο του καθενος που πχ του αρεσει το αναλογικο σετ απ
Κ λιγες γραμμες παρακατω γράφεις
"...θέλουν μεταξωτές κορδέλες στον κώλο τους στυλ στρινγκ, και πληρώνουν όσο όσο μάλιστα..."
Γαματος!!!:dance2:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.714
Μ αρεσει που ξεκινας λεγοντας για μεγαλο σεβασμο στο γουστο του καθενος που πχ του αρεσει το αναλογικο σετ απ
Κ λιγες γραμμες παρακατω γράφεις
"...θέλουν μεταξωτές κορδέλες στον κώλο τους στυλ στρινγκ, και πληρώνουν όσο όσο μάλιστα..."
Γαματος!!!:dance2:
Ηθελημένη είναι αυτή η παράλειψη από όσα γράφει ο Κώστας?:whistling:
όταν μπερδεύεται το υποκειμενικό γούστο του καθενός με το αντικειμενικά σωστό και την έννοια της υψηλής πιστότητας στην αναπαραγωγή.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Γιατί; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα αν φοράς στρινγκ μεταξωτό, ούτε αν είσαι γκεϊ, κανένα πρόβλημα απολύτως! Μακάρι και συ να είσαι ευτυχισμένος με τις επιλογές σου και να μη κουβαλάς κόμπλεξ, γιατί θα είσαι κακιασμένη αδερφή! ;)
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Γιατί; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα αν φοράς στρινγκ μεταξωτό, ούτε αν είσαι γκεϊ, κανένα πρόβλημα απολύτως! Μακάρι και συ να είσαι ευτυχισμένος! ;)
Ουτε εγω εννοειται
Για μενα ηταν η αχρηστη πληροφορια της ημερας αλλα πληροφορια το οτι υπαρχουν στρινγκ μεταξωτα τα οποια τα φορουν οι γκει και οι οποιοι ειναι και κακιασμενες αδελφες
Σε ευχαριστω που μοιραζεσαι την εμπειρικη σου γνωση :D
 
Last edited:

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Εκεί που βγάζω φλύκταινες είναι όταν μπερδεύεται το υποκειμενικό γούστο του καθενός με το αντικειμενικά σωστό και την έννοια της υψηλής πιστότητας στην αναπαραγωγή.
Στην θεωρια ειμαι μαζι σου,οπως εξ'αλλου απαιτει και η συμμετοχη μου σε καποιες υλοποιησεις συσκευων.
Εχω γνωρισει πολλους που επισης συμφωνουν με την θεωρια και την επικαλουνται/εφαρμοζουν στις επιλογες τους.Απο αυτους αν επιλεξω 50 , κανενος το συστημα δεν παιζει οπως των αλλων 49 και μην μου πεις οτι τα αυτια δεν ειναι σωστος κριτης,διοτι αφου μετατρεψουμε την γνωση μας της τελειοτητας σε συστημα,ε!!!!! αυτο το συστημα πρεπει σε καποια φαση να το παραδωσουμε στα αυτια επιτελους.
Αυτοι οι 50 τωρα τι ακριβεια,ορθοτητα,ουδετεροτητα κλπ επικαλουνται δεν ξερω.
Τωρα θα μου πεις για τους χωρους κλπ.Δεκτον.Ολοι κατι θα πουν για να στηριξουν τις επιλογες τους.Αν δεκτω οτι ο ενας απο τους 50 ακουει για σκοπους συζητησης απολυτα σωστα και τελεια, οι αλλοι 49 κοιμουνται προφανως τον υπνο του δικαιου.
Σκεψου τωρα παγκοσμιως ποσα εκατομμυρια υπερμαχοι της "τελειοτητας" υπαρχουν και τι ακουει ο καθενας σπιτι του και κανε λογαριασμο.
Η λαμπα τα καλωδια και το πικαπ ειναι το προβλημα ??????
:drinks:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Είμαι βέβαιος πως αν εφαρμοστεί η πραγματική και αδιαμφισβήτητη γνώση προς την κατεύθυνση της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής, δηλαδή η βασική τετράδα (χώρος, οδήγηση, έλλειψη παθητικού κρος, ισοσταθμιση χώρου) τότε τα αποτελέσματα ούτε διαφοροποιούνται ιδιαίτερα μεταξύ τους, ούτε παραπέμπουν σε γνωστές διαμάχες.

Αυτά που λες φίλε μου, για τους 50 που επικαλούνται τις γνώσεις τους και τα αυτιά τους, με τον εντελώς διαφορετικό ήχο στο σπίτι τους, τα γνωρίζω χρόνια τώρα, και καταρρίπτω και γραπτώς αλλά ιδίως δια ζώσης τις αιολες "θεωρίες" τους στο πιτς φυτίλι που λεν, με βάση την απλή αυτή τετράδα που θέτει η σύγχρονη πραγματικότητα της υψηλής πιστότητας.

Εν ολίγοις, όσα και να δώσεις κι όσο μάγκας κι αν το παίζεις με θεωρίες γι' αρκούδες, αν δεν έχεις σοβαρό χώρο κατάλληλα φροντισμένο και μετρημένο, αν δεν έχεις επαρκή οδήγηση για τα ηχεία σου, αν έχεις παθητικό κρος στο ηχείο και αν δεν κάνεις ισοσταθμιση χώρου (dsp προφανώς ώστε να έχεις μετρημένα μία σωστή απόκριση από το στέρεο, μία αποδεκτή τιμή παραμόρφωσης βρε αδερφέ, μετρημένα!), μη μπαίνεις καν στον κόπο να μου μιλάς για υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής, μίλα μου για εξαιρετικά ευχάριστο άκουσμα, σύμφωνα με τα γούστα σου, από πανέμορφα μηχανήματα, χάι εντ κι έτσι, και θα συμφώνησω 200% μαζί σου ;)

Στα υπόλοιπα, ούτε οι λάμπες με ενοχλούν, ούτε τα πικάπ, ούτε τι τάξης λειτουργίας είναι τα ενισχυτικά. Ασήμαντες λεπτομέρειες.
 

Μηνύματα
543
Reaction score
379
Δηλαδή δέκα διαφορετικά συστήματά σε διαφορετικούς χώρους φροντισμένους χωρίς παθητικά κρος κλπ κλπ που θα παίζουν σωστά θα ακούγονται το ίδιο;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.865.204
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top