Jason Bourne (2016)



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
http://www.hollywoodreporter.com/news/3d-jason-bourne-causes-nausea-923098

Στις 3D προβολές, όταν η κάμερα κινείται συνεχώς και το action είναι έντονο, οι θεατές ζαλίζονται. ;)

Στην Κίνα, όπου η πλειονότητα των θεατών (και των κινηματογράφων ακολούθως) επιλέγει 3D, έγιναν ομαδικές διαμαρτυρίες για επιστροφή των χρημάτων επειδή τους ήρθε εμετούλης με το Bourne. :D
Μόνο 8 απο τους 149 κινηματογράφους του Πεκίνου που παίζουν την ταινία προβάλλουν σε 2D, ανακοινώθηκε όμως ότι θα γίνει προσπάθεια να αυξηθούν. :rolleyes:



Το Jason Bourne γυρίστηκε με απλές κάμερες και μετατράπηκε σε 3D κυρίως για την Κίνα.



Μέσα στην εβδομάδα θα το δω. Σε 2D φυσικά.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Αρκετα καλο!! θα συμφωνησω με Ζizik αλλα χωρις το -. για μενα 7+ με πολυ Αθηνα σε σκηνες στην αρχη και φοβερες αυτοκινητοκαταστροφες! επιβαλλεται να πατε! :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Εμ... Οι σκηνές στην Αθήνα ήταν στην "Αθήνα"... Εάν δεν απατώμαι, οι σκηνές γυρίστηκαν στην Τενερίφη.
 


D

Deleted member 8307

Guest
http://www.hollywoodreporter.com/news/3d-jason-bourne-causes-nausea-923098

Στις 3D προβολές, όταν η κάμερα κινείται συνεχώς και το action είναι έντονο, οι θεατές ζαλίζονται. ;)

Στην Κίνα, όπου η πλειονότητα των θεατών (και των κινηματογράφων ακολούθως) επιλέγει 3D, έγιναν ομαδικές διαμαρτυρίες για επιστροφή των χρημάτων επειδή τους ήρθε εμετούλης με το Bourne. :D
Μόνο 8 απο τους 149 κινηματογράφους του Πεκίνου που παίζουν την ταινία προβάλλουν σε 2D, ανακοινώθηκε όμως ότι θα γίνει προσπάθεια να αυξηθούν. :rolleyes:



Το Jason Bourne γυρίστηκε με απλές κάμερες και μετατράπηκε σε 3D κυρίως για την Κίνα.



Μέσα στην εβδομάδα θα το δω. Σε 2D φυσικά.
... Το είδα IMAX 3D στο Wanda του δυτικού Πεκίνου την δεύτερη εβδομάδα προβολής με παρέα και δεν μας πείραξε, βέβαια εντύπωση μου έκαναν οι λιγοστοί θεατές, μεσοβδόμαδα και βραδινή προβολή, παρόλο που μάλλον έγινε χαμός την πρώτη εβδομάδα ...

... άγριο ξύλο, εξαιρετικά κυνηγητά από αρχή μέχρι τέλους ... μου άρεσε πολύ !!!
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.739
Reaction score
83.514
Το είδα σήμερα στο Village του Mall που πετάχτηκα από το εξοχικό.

Όπως ακριβώς το περίμενα. Πολύ καλό, με ελάχιστη συναισθηματική ενασχόληση και λίγα διαλείμματα από τη δράση. Η σκηνοθετική άποψη των πολύ κοντινών και κουνημένων πλάνων γίνεται ενοχλητική, όχι όμως σε βαθμό που να κουράσει.

Θα γράψω ένα review μόλις έχω χρόνο.

Υ.Γ. Για να είμαι ειλικρινής, το Mechanic: Resurrection που είδα την προηγούμενη εβδομάδα μου άρεσε περισσότερο.
 




Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.334
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top