Marantz 63 KIS CD player

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Το CD player του τίτλου στα 700€, σε εξαιρετικη κατάσταση το οποίο δεν έχει χρησιμοποιηθεί πολύ επειδή το είχα σε ένα δεύτερο σύστημα που έπαιζε κυρίως με πικάπ.
 

Μηνύματα
125
Reaction score
147
Ζητώ συγνώμη και με απόλυτο σεβασμό στην αγγελία σας, αλλά μήπως είναι πολύ υψηλή η τιμή πώλησης ; Έχω το ίδιο ακριβώς cd player και πριν 2-3 μήνες που σκεφτόμουν να το πουλήσω στο ebay, οι τιμές δεν ξεπερνούσαν τα 200 ευρώ. Τελικά το κράτησα, διότι είναι εξαιρετικό μηχάνημα.
Καλή επιτυχία στην πώληση.
 


Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
βρε παιδια,ολοι ειμαστε σχετικοι με το αντικειμενο και γνωριζουμε ποσο κοστιζε μια συσκευη (ειδικα μια διασημη συσκευη σαν αυτη) και ποσο κοστιζει σημερα σαν μεταχειριμενη.Απλα πιστευω οτι ο καθενας οταν πουλα κατι,εχει το δικαιωμα να ζητησει το αντιτιμο που εκτιμα σαν πιο ρεαλιστικο.Οποτε ας αφησουμε τον g.kar να ζητα τα χρηματα που εκτιμα οτι αξιζει η συσκευη.
Οι μονες περιπτωσεις που θελουν "κριτικη" ειναι για παραδειγμα σαν εκεινη που ειχαμε πριν 2-3 χρονια,οταν καποιος ειχε ξηλωσει απο ενα ηχοεπιπλο τον ενισχυτη και τον πλασαρε σαν τον γ@ματο λαμπατο τελικο......:D
 


Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Συμφορουμίτες μου, το συγκεκριμένο KIS είναι εγγλέζικο ( made in UK), κι όσοι το γνωρίζουν , ισχυρίζονταιι ότι παίζει καλύτερα από το αντίστοιχο γιαπωνέζικο ή το ταϊβανέζικο 63KIS. Εγώ απλά το ακούω να παίζει πολύ καλύτερα από τα DAC του χιλιάρικου.
Η τιμή, αν περιμένετε κι άλλο, μπορεί να μειωθεί , αλλά έως τότε θα παραμείνει στα 700€.
 

D

Deleted member 38719

Guest
βρε παιδια,ολοι ειμαστε σχετικοι με το αντικειμενο και γνωριζουμε ποσο κοστιζε μια συσκευη (ειδικα μια διασημη συσκευη σαν αυτη) και ποσο κοστιζει σημερα σαν μεταχειριμενη.Απλα πιστευω οτι ο καθενας οταν πουλα κατι,εχει το δικαιωμα να ζητησει το αντιτιμο που εκτιμα σαν πιο ρεαλιστικο.Οποτε ας αφησουμε τον g.kar να ζητα τα χρηματα που εκτιμα οτι αξιζει η συσκευη.
Οι μονες περιπτωσεις που θελουν "κριτικη" ειναι για παραδειγμα σαν εκεινη που ειχαμε πριν 2-3 χρονια,οταν καποιος ειχε ξηλωσει απο ενα ηχοεπιπλο τον ενισχυτη και τον πλασαρε σαν τον γ@ματο λαμπατο τελικο......:D

Νομίζω πως είναι υπερβολή - σε άλλη περίπτωση εδώ στο site το ίδιο cd πωλήθηκε 170 ευρώ - η τιμή των 700 απέχει παρασαγγας... Απλα το γνωστοποιώ. και βεβαία ο καθένας ζητάει οτι πιστεύει... αλλά και γράφει, ότι νομίζει πως είναι σωστό.
 

Μηνύματα
21
Reaction score
2
Συμφορουμίτες μου, το συγκεκριμένο KIS είναι εγγλέζικο ( made in UK), κι όσοι το γνωρίζουν , ισχυρίζονταιι ότι παίζει καλύτερα από το αντίστοιχο γιαπωνέζικο ή το ταϊβανέζικο 63KIS. Εγώ απλά το ακούω να παίζει πολύ καλύτερα από τα DAC του χιλιάρικου.
Η τιμή, αν περιμένετε κι άλλο, μπορεί να μειωθεί , αλλά έως τότε θα παραμείνει στα 700€.
Φιλε μου ολα τα ιδια παιζουν αγγλικα, γιαπωνεζικα ,κινεζικα, ακομα και τα modified ελαχιστα αποδιδουν καλυτερα, οπως και το δικο μου μονο που εγω το πηρα απο φιλο απο το site 180 ευρω...
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Νομίζω πως είναι υπερβολή - σε άλλη περίπτωση εδώ στο site το ίδιο cd πωλήθηκε 170 ευρώ - η τιμή των 700 απέχει παρασαγγας... Απλα το γνωστοποιώ. και βεβαία ο καθένας ζητάει οτι πιστεύει... αλλά και γράφει, ότι νομίζει πως είναι σωστό.
αν διαβασεις προσεκτικα το μηνυμα μου (την πρωτη προταση δηλαδη),θα δεις οτι λεμε ακριβως το ιδιο πραγμα,απλα εγω το ειπα πιο κομψα και χωρις να θελω να "την πω" στο φιλο που το πουλαει και γιατι να κανω και κατι τετοιο τελικα? Απο την αλλη εχουν περασει αρκετες μερες αλλωστε και προφανως δεν εχει πουληθει 700 ευρω.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
...και στο μεταξύ, καινούργιο, το ίδιο cd player, επωλείτο, το μακρινό 1994, έναντι 440 ευρώ (150.000 δρχ)...
Νομιζω ενας μισθος ηταν τοτε, οσο και σημερα, με τη διαφορα ο,τι τοτε εβγαζε οικογενεια ανετα εναν μηνα, ενω τωρα μονο για φραπεδες...
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
...που του την έδωσε κάποια προηγούμενη κυβέρνηση, αλλά τώρα μάλλον ψηφίζει ΣΥΡΙΖΑ για να πάρει αύξηση! :whistling:
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ξοδεύεις 440€ το μήνα σε φραπέ; Θα έχεις βαρβάτη σύνταξη. :D
Τωρα; μπααα εδω κοψαμε ολα τα εντυπα... καφεδες παντως κοπηκαν ως και αλλα ηδυποτα ή ...ξυδιποτα!!!

...που του την έδωσε κάποια προηγούμενη κυβέρνηση, αλλά τώρα μάλλον ψηφίζει ΣΥΡΙΖΑ για να πάρει αύξηση! :whistling:
Η (οι) προηγουμενη(ες) την εκοψαν κατι λιγο παραπανω, για τον Σ. θα σου πω τι αυξηση εδωσε σε 3 μερες!
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Το δικό μου το 63 KIS φοράει καλώδιο ρεύματος AudioQuest και τελεστικούς BB OPA2134. Αλλες λεπτομέρειες λίαν συντόμως.
 


Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Εκ παραδρομής αναφέρθηκε ότι οι τελεστικοί είναι οι OPA 2134. Το σωστό είναι OPA 627 , σύνολο 4 τεμάχια, σε επίχρυσες βάσεις με adaptors brown-dog.

Μείωση τιμής στα 550€.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Καλημέρα σε όλους
Η αγγελία δεν ισχύει πλεον.
Καλές ακροάσεις
[DOUBLEPOST=1472802953][/DOUBLEPOST]Καλημέρα σε όλους
Η αγγελία δεν ισχύει πλεον.
Καλές ακροάσεις
 

Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top