Bullying (Kii Audio Three)




Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Εκανα ακριβως το ιδιο σχολιο σημερα το απογευμα στο σπιτι του wizzy περιγραφοντας τις διαφρες δυο ακροασεων του ιδιου τραγουδιου που ακουσαμε.
Προσπαθωντας να του περιγραψω αυτο που ηθελα,θυμηθηκα το σχολιο ενος φιλου παλαιοτερα που ειπε για μια γυναικεια φωνη ,οτι ακουγοντας την το στομα της ακουγοταν τεραστιο σαν ρινοκερου ........ χαχαχα.
Πολλή μυστικοπάθεια περί της συνεύρεσης όμως βρε παιδι.
Εντυπώσεις περιμένουμε στο σχετικό νήμα :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
(για να μην με κατηγορήσει κάποιος ότι απομονώνω γραπτά, παραθέτω όλο το επίμαχο post)

Απο τεχνικης πλευρας θα ελεγα οτι αναδεικνυεται διαφορετικα το "υλικο" ,επετρεψε μου την αποφυγη της λεξης "καλυτερα" η "περισοτερο"(ιδιαιτερα το περισοτερο) αλλα ρωτησα για το "πνευμα" που αναφερθηκες πριν.
Μπορει αληθεια ενα βιολι που εξυνε,να ξε-ξυστει?
Moυ χαρισε προσφατα ενας φιλος μου ενα remastered δισκο του Χατζηδακι,να πω την αληθεια ουτε που τον ακουσα ξανα μετα την πρωτη φορα. Απλα δεν,ουτε σε θεμα ηχου,ουτε πνευματος imo.
Προς ChrisHat & all: Θέλω ΕΝΑΣ από όσους διαβάζουν το thread (και ειδικά από όσους σου έκαναν like στο post που προσβάλεις τον PURETONE) να "βγουν μπροστά" και να πουν ότι, διαβάζοντας το έντονο κι υπογραμμισμένο μέρος του πιο πάνω post, κατάλαβαν ότι ο PURETONE αναφέρθηκε σε σένα και στο remaster που είχες κάνει εσύ.

Hint για τους καλοθελητές: Μετρήστε πόσους δίσκους έχει στη δισκογραφία του ο Χατζηδάκις, πόσοι από αυτούς έχουν γίνει remaster, πόσες φορές έχουν γίνει remaster και από ποιους και μετά ελάτε να μου πείτε ότι είναι πρόδηλο και καταφανές, ότι σε ένα post που δεν απαντάει σε κανένα από τα πιο πάνω ερωτήματα (διότι δεν γίνεται κάποια αναφορά ούτε στον δίσκο που έγινε remaster ούτε στο ποιος έκανε το remaster) ο απώτερος σκοπός του ήταν να προσβάλει τον ChrisHat...

Οπότε, αγαπητέ ChrisHat, κατά τη γνώμη μου (δικαιούμαι να έχω γνώμη, σωστά; Διότι κι ο PURETONE πιο πάνω, τη γνώμη του είπε.)...

A... μετά είδες το δίσκο και την σχέση.

Όσα χρόνια είμαι στο forum τουλάχιστον 4-5 φορές κάποιος θυμήθηκε τον Χατζιδάκη και remastering που έκανα και δεν του άρεσε υποτίθετε για να προσάψει κάτι στα λεγόμενα μου.

Οπότε moderator μπορώ να εκνευρίζομαι και λιγάκι ε...
...όχι, δεν μπορείς να εκνευρίζεσαι και να αποκαλείς κάποιον που δεν γνωρίζεις άσχετο κι εμπαθή, ιδιαίτερα τη στιγμή που δεν έγραψε κάτι που να σε προκαλέσει φανερά. Τωρά, εάν εσύ διάβασες κάτι και θίχτηκες επειδή εννόησες ότι αναφερόταν σε σένα, ε, ξέρεις τι λένε για τις μύγες και για αυτούς που τις έχουν...

Τέλος από εμένα.

Πολλή μυστικοπάθεια περί της συνεύρεσης όμως βρε παιδι.
Εντυπώσεις περιμένουμε στο σχετικό νήμα :)
Ε, είσαι κι εσύ βιαστικός! Έλα μια βόλτα από το σχετικό thread σε λίγο, να διαβάσεις.:) Αν και κάτι μου λέει ότι θα απογοητευτείς...:whistling:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.232
Reaction score
8.119
(για να μην με κατηγορήσει κάποιος ότι απομονώνω γραπτά, παραθέτω όλο το επίμαχο post)



Προς ChrisHat & all: Θέλω ΕΝΑΣ από όσους διαβάζουν το thread (και ειδικά από όσους σου έκαναν like στο post που προσβάλεις τον PURETONE) να "βγουν μπροστά" και να πουν ότι, διαβάζοντας το έντονο κι υπογραμμισμένο μέρος του πιο πάνω post, κατάλαβαν ότι ο PURETONE αναφέρθηκε σε σένα και στο remaster που είχες κάνει εσύ.
Εγώ.
Ο εκνευρισμός του chrishat με το παραπάνω σχόλιο ήταν δικαιολογημένος και εξήγησε τον λόγο. η απάντηση του ξέφευγε απο τα όρια του αποδεκτού και όπως είδαμε την πήρε πίσω.
Παρακαλώ τέλος.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Εγώ.
Ο εκνευρισμός του chrishat με το παραπάνω σχόλιο ήταν δικαιολογημένος και εξήγησε τον λόγο. η απάντηση του ξέφευγε απο τα όρια του αποδεκτού και όπως είδαμε την πήρε πίσω.
Παρακαλώ τέλος.
ΟΚ, τέλος.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Κι άλλο; :o
...
Τα τεκταινόμενα ομιλούν ισχυρότερα του Λόγου.Μια μονάχα ημέρα αποδεικνύεται αρκετή...:sneaky:
(για να μην με κατηγορήσει κάποιος ότι απομονώνω γραπτά, παραθέτω όλο το επίμαχο post)
Προς ChrisHat & all: Θέλω ΕΝΑΣ από όσους διαβάζουν το thread (και ειδικά από όσους σου έκαναν like στο post που προσβάλεις τον PURETONE) να "βγουν μπροστά" και να πουν ότι, διαβάζοντας το έντονο κι υπογραμμισμένο μέρος του πιο πάνω post, κατάλαβαν ότι ο PURETONE αναφέρθηκε σε σένα και στο remaster που είχες κάνει εσύ.

Hint για τους καλοθελητές: Μετρήστε πόσους δίσκους έχει στη δισκογραφία του ο Χατζηδάκις, πόσοι από αυτούς έχουν γίνει remaster, πόσες φορές έχουν γίνει remaster και από ποιους και μετά ελάτε να μου πείτε ότι είναι πρόδηλο και καταφανές, ότι σε ένα post που δεν απαντάει σε κανένα από τα πιο πάνω ερωτήματα (διότι δεν γίνεται κάποια αναφορά ούτε στον δίσκο που έγινε remaster ούτε στο ποιος έκανε το remaster) ο απώτερος σκοπός του ήταν να προσβάλει τον ChrisHat...

Οπότε, αγαπητέ ChrisHat, κατά τη γνώμη μου (δικαιούμαι να έχω γνώμη, σωστά; Διότι κι ο PURETONE πιο πάνω, τη γνώμη του είπε.)...
...όχι, δεν μπορείς να εκνευρίζεσαι και να αποκαλείς κάποιον που δεν γνωρίζεις άσχετο κι εμπαθή, ιδιαίτερα τη στιγμή που δεν έγραψε κάτι που να σε προκαλέσει φανερά. Τωρά, εάν εσύ διάβασες κάτι και θίχτηκες επειδή εννόησες ότι αναφερόταν σε σένα, ε, ξέρεις τι λένε για τις μύγες και για αυτούς που τις έχουν...
Ο υποφαινόμενος δεν έβαλε like στο επίμαχο ποστ,επειδή του έχουν εμφυσήσει πως τα υποβολιμαία σχόλια αντιμετωπίζονται επιτυχέστερα με διαφορετικό τρόπο.

Με όλη κιόλας την καλή θέληση που μπορεί να συγκεντρωθεί,επισημαίνεται ότι ορισμένες νύξεις καθίστανται παραπάνω από σαφείς στους έχοντες τη στοιχειώδη νοημοσύνη...
https://www.discogs.com/Μάνος-Χατζιδάκις-Το-Χαμόγελο-Της-Τζοκόντας/release/3322783

Με ανάλογους τρόπους λ.χ. μπορεί κάποιος να συμπεραίνει από το γραπτό Λόγο -και άνευ έτερης επαφής- άμα κάποιος moderator σ'ένα forum έχει λάβει πέραν του δέοντος στα σοβαρά το ρόλο του.

Remastering πάντως σαν το ανωτέρω-με τη σύμπραξη ή μη του Chris Hat- είχαν εμπνεύσει τον υποφαινόμενο να γράψει το κείμενο του παρακάτω συνδέσμου:

http://www.avsite.gr/forum/threads/Ο-Άγιος-Νικόλαος-γιορτάζει-Με-τις-λέξεις-που-έφυγαν-νωρίς-από-το-πάρτυ.75189/
 
Last edited:


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ναι μετα , αφου διαβασα το ποστ σου.
Το ειπα ακομη μια φορα σε μια συζητηση στο διπλανο φορουμ λιγο μετα που μου χαρισαν τον δισκο,πολυ πριν "συναντηθουμε" εδω.Kαι τοτε τον ηχο του δισκου σχολιασα και οχι τις ικανοτητες κανενος ηχοληπτη.
Ουτε τοτε ουτε τωρα σε ηξερα.
Η μονη αληθεια ειναι αυτη στο πιο πανω ποστ μου,οσο κι αν καποιες συμπτωσεις ειχαν εναν συγχρονισμο που ισως φαινεται περιεργος.
Αν τωρα καποιος εχει αλλη ερμηνεια/γνωμη απο οσα γραφτηκαν στα σχετικα ποστς προσωπικα δεν εχω καμια αντιρρηση.Δεν νομιζω μεχρι τωρα να εγραψα κατι που να θιγει αμεσα η να υπονοει κατι κατα οποιουδηποτε διοτι ουτε αυτος ειναι ο λογος που ειμαι μελος στο φορουμ,ουτε ειναι στοιχειο του χαρακτηρα μου ,για οσους με γνωριζουν.Αυτα και απο μενα.
 



Μηνύματα
851
Reaction score
748
Η μονη αληθεια ειναι αυτη στο πιο πανω ποστ μου,οσο κι αν καποιες συμπτωσεις ειχαν εναν συγχρονισμο που ισως φαινεται περιεργος.
Αν τωρα καποιος εχει αλλη ερμηνεια/γνωμη απο οσα γραφτηκαν στα σχετικα ποστς προσωπικα δεν εχω καμια αντιρρηση.Δεν νομιζω μεχρι τωρα να εγραψα κατι που να θιγει αμεσα η να υπονοει κατι κατα οποιουδηποτε διοτι ουτε αυτος ειναι ο λογος που ειμαι μελος στο φορουμ,ουτε ειναι στοιχειο του χαρακτηρα μου ,για οσους με γνωριζουν.Αυτα και απο μενα.
Παψε ρε άσχετε, που τολμάς να μη σου αρέσει το remaster,

ασχετε,

εμπαθή,

παπαγαλάκι,

member,

Πάρε ρε classD να ξεστραβωθείς.

Άσχετε, Ε άσχετε.

Που κάθομαι και σου μιλαω !!


Αντε γιατι με εκνεύρισες πάλι !! :focus:

:lol::lol::lol:
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Παψε ρε άσχετε, που τολμάς να μη σου αρέσει το remaster,
ασχετε,
εμπαθή,
παπαγαλάκι,
member,
Πάρε ρε classD να ξεστραβωθείς.
Άσχετε, Ε άσχετε.
Που κάθομαι και σου μιλαω !!
Με εκνεύρισες πάλι !! :focus:
:lol::lol::lol:

Τον υποφαινόμενο πάντως τον είχε συγκινήσει ιδιαιτέρως καθώς άκουγε τω καιρώ εκείνω τη νεόκοπη βινυλιακή έκδοση σε σύστημα με κόρνες,μονοτελείς λυχνίες και όλα τα...συμπαρομαρτούντα.
 






Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εγώ.
Ο εκνευρισμός του chrishat με το παραπάνω σχόλιο ήταν δικαιολογημένος και εξήγησε τον λόγο. η απάντηση του ξέφευγε απο τα όρια του αποδεκτού και όπως είδαμε την πήρε πίσω.
Παρακαλώ τέλος.
ΟΚ, τέλος.




:p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.595
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top