ποιον AV ???

Μηνύματα
8
Reaction score
3
Αγαπητοί φίλοι ,γειά σας.


Ζητάω την βοήθειά σας για ποιον AV πρέπει να πάρω για τα ηχεία μου που έχουν μείνει ορφανά !!!

Κατα αρχήν είμαι φαν των υψηλών εντάσεων στις ταινίες περιπέτειας που παρακολουθώ και θα ΄θελα έναν ενισχυτή που θα μπορούσε να μου προσφέρει αυτή τη δυνατότητα ,πάντα στα όρια που μου καθορίζουν τα ηχεία μου…Το χρηματικό ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι ταβάνι1300 ευρο. Απο μια μικρή έρευνα που έκανα καλοβλέπω τους rx-v779 (θα με καλύψει???) , rx-a1050 και rx-a2050


Τα ηχεία μου είναι YAMAHA

Δαπέδου NS-F51


διαλόγων NS-C51


Surround NS-333


sub YST-SW030

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Αγαπητοί φίλοι ,γειά σας.


Ζητάω την βοήθειά σας για ποιον AV πρέπει να πάρω για τα ηχεία μου που έχουν μείνει ορφανά !!!

Κατα αρχήν είμαι φαν των υψηλών εντάσεων στις ταινίες περιπέτειας που παρακολουθώ και θα ΄θελα έναν ενισχυτή που θα μπορούσε να μου προσφέρει αυτή τη δυνατότητα ,πάντα στα όρια που μου καθορίζουν τα ηχεία μου…Το χρηματικό ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι ταβάνι1300 ευρο. Απο μια μικρή έρευνα που έκανα καλοβλέπω τους rx-v779 (θα με καλύψει???) , rx-a1050 και rx-a2050


Τα ηχεία μου είναι YAMAHA

Δαπέδου NS-F51


διαλόγων NS-C51


Surround NS-333


sub YST-SW030

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
θα σου ελεγα τον rx-a2050 και να κοιταξεις και τον pioneer sc-lx59
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Στα λεφτα που διαθετεις ξεχνας τον 779. Θα σου προτεινω τον rx-a1050, αλλη κλαση μηχανημα, εναι απο την top σειρα της yamaha aventage. Yamaha και για θεματα αξιοπιστιας. Πολυ καλος φιλος ηλεκτρονικος εχει συχνους πελατες τους πολυκαναλους της pioneer με προβληματα κυριως στα ψηφιακα, μετα τους marantz, denon και πολυ σπανια βλεπει κανα yamaha.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
3
Στα λεφτα που διαθετεις ξεχνας τον 779. Θα σου προτεινω τον rx-a1050, αλλη κλαση μηχανημα, εναι απο την top σειρα της yamaha aventage. Yamaha και για θεματα αξιοπιστιας. Πολυ καλος φιλος ηλεκτρονικος εχει συχνους πελατες τους πολυκαναλους της pioneer με προβληματα κυριως στα ψηφιακα, μετα τους marantz, denon και πολυ σπανια βλεπει κανα yamaha.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!
Μια απορία ακόμη. Μήπως με τον rx-a2050 'πάρω τα ηχεία στο χέρι'???
 


Μηνύματα
411
Reaction score
648
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!
Μια απορία ακόμη. Μήπως με τον rx-a2050 'πάρω τα ηχεία στο χέρι'???
Μία χαρά θα είναι ο yami 2050,μη φοβάσαι για τα ηχεία και πιο πολλά ρεύματα/watt rms να είχε ακόμα καλύτερα για κελαιδανε τα ηχεία σου :D
 

Μηνύματα
8
Reaction score
3
Αγαπητοί φίλοι ,γειά σας.


Ζητάω την βοήθειά σας για ποιον AV πρέπει να πάρω για τα ηχεία μου που έχουν μείνει ορφανά !!!

Κατα αρχήν είμαι φαν των υψηλών εντάσεων στις ταινίες περιπέτειας που παρακολουθώ και θα ΄θελα έναν ενισχυτή που θα μπορούσε να μου προσφέρει αυτή τη δυνατότητα ,πάντα στα όρια που μου καθορίζουν τα ηχεία μου…Το χρηματικό ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι ταβάνι1300 ευρο. Απο μια μικρή έρευνα που έκανα καλοβλέπω τους rx-v779 (θα με καλύψει???) , rx-a1050 και rx-a2050


Τα ηχεία μου είναι YAMAHA

Δαπέδου NS-F51


διαλόγων NS-C51


Surround NS-333


sub YST-SW030

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Τελικά τα κατάφερα ,μετά από υπομονή 3 μηνών και είμαι πλέον κάτοχος του rx-a2050 και του
sub svs pb1000 .
To αποτέλεσμα φυσικά είναι καταπληκτικό στα δικά μου ,πάντα, αυτιά.
Επειδή όμως το σαράκι της βελτίωσης με κατατρέχει έχω μπει στο τρυπάκι να αλλάξω τα front ηχεία .
Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας!!!
Ο χώρος του Home cinema βρίσκεται στο σαλονοτραπεζαριακουζίνα ! Είναι σχήματος (Γ) και η εγκατασταση βρίσκεται στην μία πλευρά του (Γ) περίπου 17 τ.μ. Η άλλη πλευρά του (Γ) ειναι περίπου 35 τ.μ και όλος ο χώρος είναι ενιαίος . Η απόσταση ακρόασης απο τα front ηχεία ειναι περίπου 3,5 μ. (προσανατολίζομαι προς τα klipch R-28F και δεν θέλω να ξεπεράσω τα 1000 ευρο )
Περιμένω τις προτάσεις σας!!!
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
με τα klipsch ή καποια αλλα υψηλης ευαισθησιας θα εισαι μια χαρα.
φτανει βεβαια να μην σε ενοχλουν οι κορνες.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.407
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top