23-25 ΣΕΠ, Vinyl is back



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Για το πρώτο post υπάρχει ήδη thread.

Για το δεύτερο, ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Το Σάββατο κατά τις 12 θα κατηφορίσω στην Τεχνόπολη και μετά θα πάω και στο μουσείο αυτοκινήτου .
Όποιος θέλει να τα πούμε απο κοντά ας ειδοποιήσει εδώ.
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Τώρα που το λες κι εγώ αδυνατώ να αντιληφθώ το λόγο πραγματοποίησης των δύο εκδηλώσεων σε κοινές ημερομηνίες.
 




cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Πήγα σήμερα μια βόλτα στην μια απο τις 2 εκθέσεις στο μουσείο αυτοκινήτου. Επειδή δεν είχα πάει στην πρώτη που είχε γινει εκεί, να πω τα εξής. Ο χώρος καλός, είχε σχετική απλα, λίγοι σχετικά οι πάγκοι, αυτοί που ενδιέφεραν εμένα , 2-3 το πολυ. Ξεμπέρδεψα σχετικά γρήγορα, κανα δίωρο, τσίμπησα και 10 βινύλια σε καλές τιμές, η συνέχεια αύριο στο άλλο στο Γκάζι, εκεί ψιλόγίνεται χαμός, ειδικά Κυριακή. Βρήκα και 2 ακόμα βινύλια που έψαχνα αρκετό καιρό, τα είχε ψιλό ακριβά ο τύπος, του έκανα παζάρια για καλύτερη τιμή, κατέβηκε αλλα όχι εκεί πολυ ήθελα, του έβγαλα πιστόλι, αλλα με αιφνιδίασε, μου έβγαλε μαχαίρι. :lolsign: Τελικά πήρε τ'@ρχιδια μου, δεν ψώνισα, αλλα φυσικά πήρα κι εγω τα δικά του, για να τα λεμε όλα. :lol: Δεν πειράζει κάπου θα τα ξαναπετύχω. Επίσης σε ενα άλλο πάγκο, πετυχαίνω το 666 σε μέτρια κατασταση, και λέω απο μεςα, αν το έχει σε καλή τιμή, θα το ήθελα original (το έχω ήδη σε επανέκδοση και σε cd). Τον ρωτάω, και μου δείχνει τον αριθμό 5 με τα δάχτυλα του. :geek::o Τον ρωτάω γιατί τόσο ακριβά, και γυρίζει το πίσω μέρος και μου λέει ειναι autographed.:lolsign: Αφου του λέω οκ, αλλα κι η κατάσταση του δίσκου ειναι ψιλό χρεπε, κι επίσης πως ξέρω εγω ότι αυτή ειναι η υπογραφή τους, αρχιςε Να μου λέει κάτι αρλούμπες οποτε κάπου εκεί τελειώνει η συζήτηση και πήγα στον παρακάτω πάγκο. Τι να λεμε τώρα, καποιοι τύποι ειναι τελείως τυχοδιώκτες....
Για την ιστορία αγόρασα

Puzzle - Himalaya
Country Lane - Substratum
Emeraude - Geoffroy
Hand - Little Heartaches
Hand - Dream To Ride
Elyse - Elyse
Crass - Penis Envy (original 1st press)
Shiny Gnomes - Some Funny Nightmares
Various Artists - Subterranean Modern

Κι αυτα πολυ διαπραγματευομουν αλλα τελικά δεν πήρα

Suburban Nightmare - A Hard Day's Nightmare
Biting Tongues - Don't Heal

Κι έκλεισα κι ενα δίσκο που κυνήγαγα χρονια και θα παρθεί άμεσα, δεν τον είχε διαθέσιμο ο πωλητής εκεί.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Πήγα χθες στο Mega Vinyl στην Τεχνόπολη.
Είχε πολύ υλικό...
Είδα φιλαράκια, τα είπαμε , πήρα κι ένα δίσκο.
IMG_20160924_154505.jpg


Καθώς έμαθα ότι η άλλη εκδήλωση είχε λίγους πωλητές, κυρίως με χαιεντάδικα ακούσματα, βαρέθηκα και δεν πήγα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Πήγα χθες στο Mega Vinyl στην Τεχνόπολη.
Είχε πολύ υλικό...
Είδα φιλαράκια, τα είπαμε , πήρα κι ένα δίσκο.
View attachment 63582

Καθώς έμαθα ότι η άλλη εκδήλωση είχε λίγους πωλητές, κυρίως με χαιεντάδικα ακούσματα, βαρέθηκα και δεν πήγα.
Απο κοςμο πως ηταν Νικ? Θα πας σημερα ξανα?
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Δεν γινόταν της μουρλή,αλλά είχε.
Πάλι;Φτάνει μια φορά.
Σημερα πρεπει να εχει καργα πιστεύω, ειναι και Κυριακή, δεν θα μπορούμε να ψάξουμε. Ειχε και τους γνωστούς "μασχαλακηδες" ? Να πάρω μάσκα? :lolsign: Περίπου σε κανα δίωρο θα'μαι εκει πάντως και βλέπουμε.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Καλη ατμόσφαιρα, ειχε αρκετό κοςμο, αλλα όχι τοςο ώστε να σε ενοχλουςε στο ψάξιμο, τα προβλήματα σταθερά τα ίδια, τα δισκάδικα Τίγκα στην σαβούρα να την ξεστοκαρουν, οι ιδιώτες πραγματα που τα ειχαν πάρει 50 και 100 δρχ η ενα 1-2 χιλιάδες το πολυ τα πουλάνε 30 και 40 ευρω, δεν βάζουν μυαλο με τιποτα. Η ευχή και η κατάρα μαζι αυτο το discogs, άνοιξε τα ματια στους πελάτες και κατέστρεψε τις τιμές αφου ένας να ανεβάσει, ετςι επειδη γουστάρει, ανεβαίνουν ολοι. Τελος πάντων, υπήρχαν και 2-3 καλοί πάγκοι.
Πηρα τα εξής, έκλεισα αρκετές τρύπες, κι έκανα και 2-3 καλές συζητήσεις με κάποιους γνωστούς.

Urban Sax - Urban Sax 1
Urban Sax - Urban Sax 2
Urban Sax - Fraction Sur Le Temps
Urban Sax - Spiral
Patrick Gaithersburg - Bebe Godzilla
Tyll - Sexphonie
Radiomobel - Tramsebox
Freddy Lindquist - Menu
Yellow - Keltakuume
Horde Catalytique - Pour La Fin
Bernard Vitet - La Guedes
Richard Pinhas & John Livengood - Cyborg Sally
Kvartetten Som Sprangle - Kattvals
Hashish - A Product Of
Mashuun / Magic 69 - Underground Made In Styria (2LP)
Uther Pendragon - San Francisco Earthquake (3LP Box)
The Malarians - In The Cool Room
The Sting Rays - Cryptic And Coffee Time (επιτέλους βρέθηκε σε mint κόπια και super τιμη)
The Suburban Nightmare - A Hard Day's Nightmare (τελικα ηταν μοιραίο να το πάρω, χτες μου γλύτωσε αλλα σημερα όχι και σε άψογη κατάσταση με το insert)
Thee Fourgiven - It Ain't Pretty Down Here
The Morticians - Freak Out With The Morticians

Έκλεισα και όλη την νέα σειρά της Cinedelic προπαραγγελια, καμμια δεκαριά albums, θα τα πάρω ψιλό αμεςα.
Καπάκι πήγα οικογενειακώς σινεμά, και είδα την ταινία της χρονιάς για μένα μεχρι στιγμης, και μεγαλη έκπληξη μάλιστα. Περισοτερα στο τι είδαμε τι θα δουμε (και τι πρεπει να γράψουμε γρήγορα πριν το ξεχάσουμε). :lolsign:
 
Last edited:

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Καλη ατμόσφαιρα, ειχε αρκετό κοςμο, αλλα όχι τοςο ώστε να σε ενοχλουςε στο ψάξιμο, τα προβλήματα σταθερά τα ίδια, τα δισκάδικα Τίγκα στην σαβούρα να την ξεστοκαρουν, οι ιδιώτες πραγματα που τα ειχαν πάρει 50 και 100 δρχ η ενα 1-2 χιλιάδες το πολυ τα πουλάνε 30 και 40 ευρω, δεν βάζουν μυαλο με τιποτα. Η ευχή και η κατάρα μαζι αυτο το discogs, άνοιξε τα ματια στους πελάτες και κατέστρεψε τις τιμές αφου ένας να ανεβάσει, ετςι επειδη γουστάρει, ανεβαίνουν ολοι. Τελος πάντων, υπήρχαν και 2-3 καλοί πάγκοι.
Πηρα τα εξής, έκλεισα αρκετές τρύπες, κι έκανα και 2-3 καλές συζητήσεις με κάποιους γνωστούς.

Urban Sax - Urban Sax 1
Urban Sax - Urban Sax 2
Urban Sax - Fraction Sur Le Temps
Urban Sax - Spiral
Patrick Gaithersburg - Bebe Godzilla
Tyll - Sexphonie
Radiomobel - Tramsebox
Freddy Lindquist - Menu
Yellow - Keltakuume
Horde Catalytique - Pour La Fin
Bernard Vitet - La Guedes
Richard Pinhas & John Livengood - Cyborg Sally
Kvartetten Som Sprangle - Kattvals
Hashish - A Product Of
Mashuun / Magic 69 - Underground Made In Styria (2LP)
Uther Pendragon - San Francisco Earthquake (3LP Box)
The Malarians - In The Cool Room
The Sting Rays - Cryptic And Coffee Time (επιτέλους βρέθηκε σε mint κόπια και super τιμη)
The Suburban Nightmare - A Hard Day's Nightmare (τελικα ηταν μοιραίο να το πάρω, χτες μου γλύτωσε αλλα σημερα όχι και σε άψογη κατάσταση με το insert)
Thee Fourgiven - It Ain't Pretty Down Here
The Morticians - Freak Out With The Morticians

Έκλεισα και όλη την νέα σειρά της Cinedelic προπαραγγελια, καμμια δεκαριά albums, θα τα πάρω ψιλό αμεςα.
Καπάκι πήγα οικογενειακώς σινεμά, και είδα την ταινία της χρονιάς για μένα μεχρι στιγμης, και μεγαλη έκπληξη μάλιστα. Περισοτερα στο τι είδαμε τι θα δουμε (και τι πρεπει να γράψουμε γρήγορα πριν το ξεχάσουμε). :lolsign:
ΘΕΟΣ!:drinks:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Πήγα σήμερα μια βόλτα στην μια απο τις 2 εκθέσεις στο μουσείο αυτοκινήτου. Επειδή δεν είχα πάει στην πρώτη που είχε γινει εκεί, να πω τα εξής. Ο χώρος καλός, είχε σχετική απλα, λίγοι σχετικά οι πάγκοι, αυτοί που ενδιέφεραν εμένα , 2-3 το πολυ. Ξεμπέρδεψα σχετικά γρήγορα, κανα δίωρο, τσίμπησα και 10 βινύλια σε καλές τιμές, η συνέχεια αύριο στο άλλο στο Γκάζι, εκεί ψιλόγίνεται χαμός, ειδικά Κυριακή. Βρήκα και 2 ακόμα βινύλια που έψαχνα αρκετό καιρό, τα είχε ψιλό ακριβά ο τύπος, του έκανα παζάρια για καλύτερη τιμή, κατέβηκε αλλα όχι εκεί πολυ ήθελα, του έβγαλα πιστόλι, αλλα με αιφνιδίασε, μου έβγαλε μαχαίρι. :lolsign: Τελικά πήρε τ'@ρχιδια μου, δεν ψώνισα, αλλα φυσικά πήρα κι εγω τα δικά του, για να τα λεμε όλα. :lol: Δεν πειράζει κάπου θα τα ξαναπετύχω. Επίσης σε ενα άλλο πάγκο, πετυχαίνω το 666 σε μέτρια κατασταση, και λέω απο μεςα, αν το έχει σε καλή τιμή, θα το ήθελα original (το έχω ήδη σε επανέκδοση και σε cd). Τον ρωτάω, και μου δείχνει τον αριθμό 5 με τα δάχτυλα του. :geek::o Τον ρωτάω γιατί τόσο ακριβά, και γυρίζει το πίσω μέρος και μου λέει ειναι autographed.:lolsign: Αφου του λέω οκ, αλλα κι η κατάσταση του δίσκου ειναι ψιλό χρεπε, κι επίσης πως ξέρω εγω ότι αυτή ειναι η υπογραφή τους, αρχιςε Να μου λέει κάτι αρλούμπες οποτε κάπου εκεί τελειώνει η συζήτηση και πήγα στον παρακάτω πάγκο. Τι να λεμε τώρα, καποιοι τύποι ειναι τελείως τυχοδιώκτες....
Για την ιστορία αγόρασα

Puzzle - Himalaya
Country Lane - Substratum
Emeraude - Geoffroy
Hand - Little Heartaches
Hand - Dream To Ride
Elyse - Elyse
Crass - Penis Envy (original 1st press)
Shiny Gnomes - Some Funny Nightmares
Various Artists - Subterranean Modern

Κι αυτα πολυ διαπραγματευομουν αλλα τελικά δεν πήρα

Suburban Nightmare - A Hard Day's Nightmare
Biting Tongues - Don't Heal

Κι έκλεισα κι ενα δίσκο που κυνήγαγα χρονια και θα παρθεί άμεσα, δεν τον είχε διαθέσιμο ο πωλητής εκεί.
Ξεχασα, πηρα και το Sacred Cowboys "Trouble From Providence" στην εκδοση της Hitch Hike επειδή το βρηκα σε εξευτελιστικη τιμη, αν και το εχω ηδη original Citadel.:focus::p
 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Είχα περάσει το μεσημεράκι της Κυριακής από το μουσείο αυτοκινήτου, αλλά δεν έμεινα πολύ λόγω του ότι με περίμεναν για καφέ Εξάρχεια.
Άνεση στην κίνηση και στο ψάξιμο, θα εμφανιζόντουσαν και τα Υπόγεια Ρεύματα κατά τις 5 απ'ότι μου είπαν, αλλά δεν πρόλαβα...
Κινήθηκα οικονομικά, δεν τσίμπησα πολλά πράγματα, 2 Cash, 2 Elvis (ο ένας ήταν ένας διπλός από τις 5 ελληνικές συλλογές που μου έλειπε) και έναν INXS παραγγελία της κυρίας.
Νομίζω ότι η τελική ελάφρυνση στην τσέπη είναι συνάρτηση του πόση ώρα θα κάτσεις.....
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top