Τι είδαμε, τι θα δούμε




cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Kubo And The Two Strings (2016)

http://www.imdb.com/title/tt4302938/?ref_=nv_sr_1


Το ειδα χτες σινεμά, και μαλιστα αρκετα κουρασμένος, αφου πηγα στα καπακια μετα το παζαρι δισκων, οποτε ημουν και λιγο αρνητικα προκατειλημμένος, μιας και προτιμουσα να ξεκουραστω, αλλα αφου το ειχα υποσχεθεί στον μικρο δεν υπηρχε άλλη επιλογή. Ο Travis Knight, είναι ενας αρκετα νεος σκηνοθέτης, και θα ελεγα ημουν ψιλο-fan του μιας και μου αρεσει το συγκεκριμενο ειδος, animation μεν, αλλα ολιγο διαφορετικο δε. Εχω ηδη δει τα "Coraline", "ParaNorman" και "The Boxtrolls", με αυτή την ευφανταστη, ψιλοαρρωστημενη αποψη του, περι πραγματικου-φανταστικου, ζωντανων-νεκρων, πανω-κατω, δεξια-αριστερα, κτλ. Αλλα εδώ νομιζω με ξεπερασε, με ένα σεναριο και μια σκηνοθεσια ποιημα, βασισμενη στην Ιαπωνικη παραδοση, στα Origami, παραδισει ένα μαθημα ζωης και τεχνης σε καθε επιπεδο. Για να μην πολυλογω, τρεξτε και δειτε το, το animation επαψε πλεον να ειναι μονο διασκεδαση αλλα αγγιζει, και ξεδιαντροπα μαλιστα, τα χωραφια της τεχνης. Εχω την εντυπωση οτι δεν θα καθαρισουμε ευκολα με δαυτον.

10/10
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
To τραγούδι στο trailer είναι διασκευή του "As my guitar gently weeps", σωστά; Εμπνευσμένο!
 



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Drishyam 2015 6,5/10 αν ηταν ισπανικη παραγωγη θα ειχε +2 οποτε ναι θα ειχε νοημα η βαθμολογια του imdb, αν αξιζει? ναι για το σεναριο...για οσους μπορουν να ψιλοψωνεψουν και τα ινδικα γευματα..
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Drisrhyam 2015 6,5/10 αν ηταν ισπανικη παραγωγη θα ειχε +2 οποτε ναι θα ειχε νοημα η βαθμολογια του imdb, αν αξιζει? ναι για το σεναριο...για οσους μπορουν να ψιλοψωνεψουν και τα ινδικα γευματα..
"ψιλοχωνεψουν" : Άκουσα να μιλούν για μια εξαιρετική σούπα από κουνουπίδι!:D

Ήταν πολυ απλωμένη η ταινία,μα την είδα ολόκληρη.Κι επειδή μου κάνανε τη χάρη και ούτε τραγούδησαν,ούτε χόρεψαν ...- πως θα μπορούσαν άλλωστε - της βάζω 7 /10 .

IMG_0882.JPG
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.274
The Legend of Tarzan (2016)

the legend of tarzan.jpg


Kαλογυρισμένη, με θαυμάσιο Atmos*, και μια Margot Robbie να την πιείς στο ποτήρι. 8/10

*Η πρώτη σκηνή με τους γορίλες είναι αναφοράς ηχητικά και είναι βέβαιο ότι θα παίξει σε όλα τα demo Atmos.
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.274
Swiss Army Man (2016)

swiss army man.jpg


Δεν έχετε δει ταινία σαν κι αυτήν. Σίγουρα όχι. Δείτε το trailer για να πάρετε μια ιδέα.


H ταινία κέρδισε βραβείο Sundance για την σκηνοθεσία των 2 Daniels (Daniel Scheinert και Daniel Kwan). Και δηλώνει με υπερηφάνεια ότι έχει ήχο Dolby Atmos.

Βαθμολογία imdb 7,5

...αν είχα διαβάσει το "U.S. directing honors went to Daniel Scheinert and Daniel Kwan for their so-called “farting corpse movie”, θα μπορούσα να καταλάβω ότι πιθανότατα μας κάνουν πλάκα. Ότι πρόκειται για μια τεράστια φάρσα.

Ταινία του κwλου, της κλανιάς με 7,5 στο imdb...:o

Kόφτε την πλάκα ρε....>:(
1/10
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ααα, και φρίκαρα οτι σου άρεσε η αηδία. :D


Κι έλεγα τι να δω σήμερα, Margot ή Daniel. :confused:
 





Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Ήθελα να δω Το κορίτσι στο τραινο - The Girl on The Train 2016 (Oκτωβριος) - Θα μου πείτε "πως,αφού δεν κυκλοφόρησε" και θα έχετε και δίκαιο.....,εγώ όμως ήθελα να το δω οπωσδήποτε...:D

IMG_0898.JPG


Και το είδα το πουλάκι μου,εκτός από το τέλος....

Το κορίτσι του τραινου 2013

The entire film was shot in 17 days. Which is a very tight schedule. Actually, the original schedule was 14 days but the train that was booked had doors that wouldn't open at a certain point so an extra half-day was given. :D

IMG_0899.JPG


5/10
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.324
Μηνύματα
2.858.564
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top