Klipsch Greek club


Μηνύματα
247
Reaction score
245
Πάρε τελικό για να μη χάσεις το Spotify, ανακάλυψε οτι δεν κάνει διαφορά, πούλησε τον τελικό και πάρε ολοκληρωμένο που θα κάνει κάποια διαφορά αλλά πάρε κι ένα πράγμα που θα παίζει Spotify, άρχισε να βρίζεις που πέταξες λεφτά κάνοντας τη ζωή σου πολύπλοκη, πούλησε το HT και γύρνα το στο δικάναλο. :p:p:p
κλαιω....:dance2::dance2::dance2:

Βρε συ, ενας πεντακαναλος δε θα δωσει λιγο αερα στο συστημα?
[DOUBLEPOST=1474897900][/DOUBLEPOST]
Όχι όλοι. Μερικοί ξέρουν τι θέλουν.
Για να ξερεις τι θες, πρεπει να δοκιμασεις!!
Λεφτα για δοκιμες και πειραματισμους δεν υπαρχουν καρδια μου!!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.686
Βρε συ, ενας πεντακαναλος δε θα δωσει λιγο αερα στο συστημα?
Μην πω τι θα δώσει. :p Τον τερματίζεις κάθε βράδυ; Αν όχι, όρα το πρώτο μου post. :D
Λεφτα για δοκιμες και πειραματισμους δεν υπαρχουν καρδια μου!!
;) Εκεί εσύ όμως. :p
 



Μηνύματα
247
Reaction score
245
Αν κρίνω προσωπικά, δεν τελειώσαμε εδώ!
Καλα κρινεις, μια μικρη παυση, και ξανα προς τη δοξα τραβα!!
Θα ασχοληθω λιγο με την ακουστικη του χωρου και κατι ηχοαπορροφητικα που πρεπει να μπουν, μετα με τα sub που ειναι κι αυτα προς αλλαγη, οπου εκει ειναι πιο ξεκαθαρο το τοπιο, και βλεπουμε στο τελος για κανα τελικο!
 


Μηνύματα
87
Reaction score
161
Καλησπερα στην παρεα...εγραψα και καπου αλλου το προβλημα μου..αλλα ισως σε λαθος μερος το ποσταρα και απαντηση δεν πηρα προς το παρον...
Εχω τα rf3 και σε μια μετακομιση μου χτυπηθηκαν 2!!!!γουφερ..
Πως μπορω να παρω αλλα και σε τι τιμη ειναι; οποιος γνωριζει ας απαντησει ...παρακαλω....
[DOUBLEPOST=1476890681][/DOUBLEPOST]
1476890535621-666834513.jpg
 


Μηνύματα
1.230
Reaction score
2.043
Καλημέρα.
Μιάς και πάω για μιά μικρή αναβάθμιση, ήθελα να ρωτήσω αν τα RF-7ii αξίζουν τόσο ώστε να δικαιολογούν τη διαφορά τιμής σε σχέση με τα RP-280f.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.454
Reaction score
50.592
Καλημέρα.
Μιάς και πάω για μιά μικρή αναβάθμιση, ήθελα να ρωτήσω αν τα RF-7ii αξίζουν τόσο ώστε να δικαιολογούν τη διαφορά τιμής σε σχέση με τα RP-280f.
- καλημέρα , αξίζουν και με το παραπάνω
 



bassman

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
530
Reaction score
59
πρώην κάτοχος CERWIN VEGA XLS 215 πλέον αναμένω τα Klipsch rp 280f. Όποιος τα έχει ας μοιραστεί εντυπώσεις μαζί μου. Επίσης θα ήθελα να επισημάνω σε υποψήφιους αγοραστές ότι η αγορά τους στην Ελλάδα τουλάχιστον για εμένα αποδείχθηκε πολύ ακριβότερη από ότι στο εξωτερικό οπότε στράφηκα εκτός Ελλάδας.
 

Μηνύματα
221
Reaction score
59
Εχω ακουσει τα RP 250F Από τον αδελφο μου οποτε εχω μια ιδεα της σειρας RP...
Εξερετικά απλα...ιδικα για το μέγεθος τους το χαμηλο τους απιστευτο εψαχνα να βρω που είναι κρυμμένο το Sub.(Φανταζομαι τα rp 280 θα είναι ακομα ποιο βαρβατα)
Τωρα σε σχεση με τα προηγουμενα ηχεια σου την λιγη επαφη που ειχα με CERWIN VEGA
....θα ακουσεις το φως ...και θα γευτείς χρωμα.Καλως ηλθες στο club των klipchακιδων
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.454
Reaction score
50.592
- ακριβώς ως άνω + το γεγονός ότι η κόρνα έχει ''ηρεμήσει'' κάπως σε όφελος της μεσαίας
 

bassman

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
530
Reaction score
59
- ακριβώς ως άνω + το γεγονός ότι η κόρνα έχει ''ηρεμήσει'' κάπως σε όφελος της μεσαίας
Για το οτι η κορνα εχει ηρεμησει πιστευω εχει βοηθησει και το λαστιχο στη βαση της
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.454
Reaction score
50.592
Για το οτι η κορνα εχει ηρεμησει πιστευω εχει βοηθησει και το λαστιχο στη βαση της
- η καλύτερη επιλογή ήταν ( καουτσούκ και λίγα μπιμπίκια είναι ) , έχω πειραματιστεί στο παρελθόν με διάφορα υλικά ντύνοντας τις κόρνες και αυτό το υλικό δεν το είχα σκεφτεί
 

Μηνύματα
82
Reaction score
32
Καλησπέρα στην τρομερή παρέα των Klipsch φίλων. Έχοντας παραλάβει πολύ πρόσφατα τα RP-280F χωρίς ακόμα να τα έχω ακούσει ψάχνομαι για τον κατάλληλο - ενσωματωμένο - ενισχυτή που θα "ταιριάξει" με τα ηχεία, ώστε να παράγεται ένας ζωντανός, αναλυτικός ήχος που δεν θα κουράζει. Προτιμώ τις "αδελφικές λύσεις" για αισθητικούς λόγους, ολοκληρεμένου ενισχυτή + CD πηγής. Απαραίτητες προυποθέσεις, να είναι ασημί χρώματος και η ύπαρξη κάπου USB-B υποδοχής για απευθείας σύνδεση υπολογιστή. Το μπάτζετ περίπου 2000 ευρώ και για τις 2 συσκευές.


Οι βασικές προτάσεις που έχω εντοπίσει είναι οι εξής:

Marantz PM8005 + SA8005
Primare I22 + CD22
Cambridge Audio CXA80 + CXC


Εναλλακτικά όμως έχω επίσης στο μυαλό και τα παρακάτω:


Φθηνότερο: Marantz PM7005 + CD6006
Ακριβότερο: Cambridge Audio Azur 851A + 851C


Έχει κανείς εμπειρία από τους παραπάνω συνδυασμούς; Όσοι είναι κάτοχοι των RP-280F με τι ενισχυτές τα έχετε; Τα μοντέλα που συμπεριλαμβάνω παραπάνω κυμαίνονται στα 70-120 watt. Είναι αρκετά για να παίξουν τα συγκεκριμένα (υποτίθεται ευαίσθητα) ηχεία δυνατά; Εσείς άμα είχατε να επιλέξετε, ποιο θα προτιμούσατε και γιατί; Υπάρχει κάποιος άλλος πολύ καλύτερος συνδυασμός που μου διαφεύγει;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.454
Reaction score
50.592
- Feregorn , εμείς τα είπαμε και στο άλλο νήμα , περίμενε και τις υπόλοιπες απόψεις , τις δικές μου δεν τις επαναλαμβάνω , ώστε να μην επηρεάσω κανέναν
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.754
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top