Λάμπα για epson9000


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.571
Reaction score
94.442
Μπορείτε να επιβεβαιωσετε ;
Δεν το ξέρω αυτό, αλλά προσωπικά θα φοβόμουν ν' αγοράσω ένα τόσο ευαίσθητο εξάρτημα από το εξωτερικό.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Παρότι η φωτογραφία έχει τη λάμπα με τον κλωβό της, δεν αναφέρεται ότι τον περιλαμβάνει. Μην είμαστε πάντα προκατειλημμένοι βέβαια, αλλα αν με το καλο την αγοράσετε απο εκεί, να το διευκρινίσετε αυτο.
Προσωπικά έχω αγοράσει απο το Beamer parts για το δικό μου Sony, και έχω μείνει ικανοποιημένος.
Εδω η σελίδα του δικού σας http://www.beamer-parts.eu/projector-lamp/epson/epson-eh-tw9000/
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ναι σωστά, αυτό είναι, βαρέθηκα να διαβάσω παρακάτω συγγνώμη. :oops:
 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Αν και ειναι με μεγάλες βαθμολογίες ο τύπος αυτός στο ebay και θεωρώ απίθανο να λέει ψέματα. Αλλά αν υποθέσουμε ότι πέρνει.μουφα.λαμπα και βάζεις,παιζει.να πάθει κάτι το προβολι;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.665
Είναι κρίμα για τέτοιο προβολέα να σκέφτεσαι τα 140€ της λάμπας. Τη στιγμή μάλιστα που η Epson προς τιμήν της, σε αντίθεση με όλους τους υπόλοιπους κατασκευαστές, κοστολογεί την αυθεντική λάμπα τόσο φθηνά.
 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Υπάρχει τρόπος να σιγουρευτω έστω πίσω τη πάρω αν είναι αυθεντική;
60% φθηνότερα δεν είναι λίγο
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.549
Reaction score
5.059
μονο απο την διαφορα της τιμης καταλαβαινεις οτι κατι παιζει, δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι γνησια, τωρα ποσο καλη ειναι δεν το γνωριζω, αλλα εγω στη θεση σου δεν θα το ρισκαρα. οι ημιτασιον λαμπες ουτε στο μισο δεν αποδιδουν σε σχεση με τις γνησιες, βγαζουν το μισο φως και τετραπλασια θερμοτητα, με αποτελεσμα να σου κανει μεγαλη ζημια στον προτζεκτορα, συν οτι εχεις πληρωσει τοσα λεφτα για τον προτζεκτορα για να παιζεις χειροτερα απο πιο παλιους και πιο μικρους προτζεκτορες...... χαζο δεν ειναι? και μιλαμε τωρα για ενα ποσο 80 eur. 140eur ειναι τσαμπα οταν αλλες εταιριες πουλανε 350-500eur
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.316
Δεν το ξέρω αυτό, αλλά προσωπικά θα φοβόμουν ν' αγοράσω ένα τόσο ευαίσθητο εξάρτημα από το εξωτερικό.
Γι'αυτό ερωτήσεις αγορών στον Αβγδ μόνο για σκληρά και αντοχής εξαρτήματα από το εξωτερικό...:p:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::dance2::dance2:

Υ.Γ. με PM !!:p:D:D:D:D:D:D
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Δυστυχώς μόνο οι "μαμά" λάμπες παίζουν καλά με τους Epson.
Όποιαδήποτε άλλη λύση και εαν έχω δοκιμάσει σε πολλούς δεν έφεραν τα αναμενόμενα.
Μεγαλες διαφορές στο χρωματικό φάσμα και στην αντοχή.
Περί υψηλότερης θερμοκρασίας που αναφέρετε δεν έχω παρατήρησει κάτι.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.316
Πώς γίνεται αυτό το μαγικό αν είναι ίδια η κατανάλωση; :rolleyes:
οι ημιτασιον λαμπες ουτε στο μισο δεν αποδιδουν σε σχεση με τις γνησιες, βγαζουν το μισο φως και τετραπλασια θερμοτητα, με αποτελεσμα να σου κανει μεγαλη ζημια στον προτζεκτορα, συν οτι εχεις πληρωσει τοσα λεφτα για τον προτζεκτορα για να παιζεις χειροτερα απο πιο παλιους και πιο μικρους προτζεκτορες...... χαζο δεν ειναι? και μιλαμε τωρα για ενα ποσο 80 eur. 140eur ειναι τσαμπα οταν αλλες εταιριες πουλανε 350-500eur
Άμα λάχει βάζουμε και κάνα τέτοιο
στο κουτί να πατσίσουμε τις απώλειες των ημιτασιόν ναούμ:tongue::o:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.665
Ψειρίζουμε την μαϊμού (λάμπα) για να γλιτώσουμε τι; Όταν ο Καστρουνής λέει ότι μόνο οι μαμά λάμπες παίζουν σωστά, ψάχνετε για οικονομία στη -φτηνή- αυθεντική λάμπα;

Πάρτε τηλεόραση καλύτερα, που δεν χρειάζεται και αλλαγή λάμπας. :)
 
Last edited:

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Γιάννη αναφέρομαι σε Epson ειδικά γιατί μου εχουν τυχει πολλά τον τελευταίο καρό με υποτίθεται original lamp με non original case.
Οι αγορές έγιναν από τους ιδιοκτήτες με γνώμονα το κόστος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.316
Ψειρίζουμε την μαϊμού (λάμπα) για να γλιτώσουμε τι; Όταν ο Καστρουνής λέει ότι μόνο οι μαμά λάμπες παίζουν σωστά, ψάχνετε για οικονομία στη -φτηνή- αυθεντική λάμπα;

Πάτρε τηλεόραση καλύτερα, που δεν χρειάζεται και αλλαγή λάμπας. :)
Στο μυαλό μου είσαι...ο δικός μου αισίως έχει κλείσει 6070 ώρες με την μαμά λάμπα...απροβλημάτιστα σε eco mode...υπάρχει περίπτωση να ανταποκριθεί έτσι μια μαιμού λάμπα?:cautious:

Η new έχει κοντά στο 100ρικο χωρίς housing γιατί να επιλέξω (να πάτρω:whistling::D:D) κάτι στα μισά λεφτά με ρίσκο λειτουργίας?

το φθηνό πολλές φορές μας βγαίνει ακριβό..να μην το ξεχνάμε;)
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.549
Reaction score
5.059
Πώς γίνεται αυτό το μαγικό αν είναι ίδια η κατανάλωση; :rolleyes:
αντι να αποδωσει φως το που πρεπει το αποδιδει σε θερμοτητα γιαυτο δεν εχει την ιδια αποδοση, και γιαυτο προκαλει ζημια στον προτζεκτορα, αμα ηταν να μην βγαζει περισσοτερη θερμοτητα δεν θα προκαλουσε ζημια
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.341
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top