Επιλογή τηλεόρασης

Μηνύματα
8
Reaction score
1
Καλησπέρα σε όλους. Καινούργιος στο φόρουμ,ζητάω την βοήθεια σας στην επιλογή τηλεόρασης. Καταρχήν η χρήση της θα είναι για gaming και ταινίες (και 3d).Εχω καταλήξει στις ίντσες 55.Αν και εντελώς άσχετος απο τηλεοράσεις ,έχω επιλέξει 2.Η μια είναι η PANASONIC TX-55CS630.Η δεύτερη είναι η LG 55LF652V.Με ενδιαφέρει πολύ το 3d.Παρακαλώ οι γνώστες δώστε τα φώτα σας
 

Μηνύματα
302
Reaction score
495
Καλημερα, μπορεις να μας πεις μεχρι ποσα μπορεις να διαθεσεις?
Τι αποσταση θεασης θα εχεις?
Οτι αποφασισεις να δεις μην ανεβαινει το input lag οταν εχεις ενεργοποιημενο το 3d
 

Μηνύματα
8
Reaction score
1
το ποσό είναι το πολύ μέχρι 700e.Η απόσταση θέσης είναι 3,5 έως 4 μέτρα.Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το 3d, γι αυτό πήγα σε αυτές τις επιλογές
 


Μηνύματα
8
Reaction score
1
3,5 έως 4 μέτρα είναι πάρα πολλά για 55'.
Δυστυχώς δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για μεγαλύτερη τν.Επειδή όμως τώρα έχω 32αρα,η διαφορά θα είναι χαώδης
 

Μηνύματα
8
Reaction score
1
Καλημερα, μπορεις να μας πεις μεχρι ποσα μπορεις να διαθεσεις?
Τι αποσταση θεασης θα εχεις?
Οτι αποφασισεις να δεις μην ανεβαινει το input lag οταν εχεις ενεργοποιημενο το 3d
εδώ δείχνει το input lag της panasonic πως την βλέπεις;
 





Μηνύματα
8
Reaction score
1
Στα 3,5 μέτρα οι 55' είναι θεωρητικά μακριά.

Διαβάστε το ενδιαφέρον άρθρο της Wikipedia που αφορά 2K γιατί στο 4K είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα. :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance
Πολύ καλό άρθρο,thanks Zizik.Οπότε η λύση είναι να έρθει λίγο ποιο κοντά η τν,γιατί για παραπάνω ίντσες,δεν γίνεται
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
:idk: Δεν έχω γνώμη γιατί δεν τις έχω δει.
Γενικά μου αρέσουν οι Panasonic.
 


Μηνύματα
8
Reaction score
1
adartis συντομα το 3d θα το παρατησεις , θα ελεγα να μην δωσεις πολυ βαση σε αυτο σε σχεση με αλλα χαρακτητιστικα .....
γιατί να το παρατήσω;όταν πηγαίνω σε φίλους να δούμε μια ταινία,η προτίμησή μας πρώτα είναι το 3d και μετά κάτι άλλο.σίγουρα η χρήση του δεν θα είναι καθημερινή,αλλά να το παρατήσω τελείως,το αποκλείω.Όπως είπα,την τν την χρησιμοποιώ για ταινίες κ gaming.Σκέψου οτι για πολύ καιρο,δεν είχα καν κεραία για σήμα της digea(είχε γίνει ζημιά κακοκαιρία)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top