Το συστημα μου

loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
939
Reaction score
295
Συγχαρητήρια για την μουσική σου συλλογή!!
Δεν μου λες, με ποιο ηχείο ακούς περισσότερο?
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Συγχαρητήρια για την μουσική σου συλλογή!!
Δεν μου λες, με ποιο ηχείο ακούς περισσότερο?
Ευχαριστώ. Αυτη την στιγμη εχω 2 συστήματά, στα οποία εναλλασω μηχανάκια κάποιες στιγμές που εχω όρεξη και κανω δοκιμές. Τωρα παίζω στο ενα σύστημα με Edge G3 - Xindak Muse Deluxe - Project 6.9 - Audio Epilog Cocoa 2 και στο αλλο με Krell KAV-400xi - Electrocompaniet EMC1UP - Clearaudio Master Solution - Eggleston Works Rosa. Παίζω και τα δυο συχνά, μου αρέσουν και τα δυο αρκετά, οταν μπαίνει ο Edge στο αλλο σύστημα, νομιζω ειναι ο καλύτερος συνδυασμός.
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
καλημερα σκοτος! να σε ρωτησω, πνιγει λιγο τον ηχο το taga harmony στα ενισχυτικα (ή ειναι ιδεα μου) ?
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
καλημερα σκοτος! να σε ρωτησω, πνιγει λιγο τον ηχο το taga harmony στα ενισχυτικα (ή ειναι ιδεα μου) ?
Δεν εχω ιδέα, σε σχεςη με το προηγούμενο που ειχα ειναι αρκετά καλύτερο. Εχεις το ίδιο και ρωτάς? Εχει 4 αφιλτράριστες (direct) και 4 φιλτραρισμένες θέσεις. Τα ενισχυτικα πάνε στις direct, εκει τα εχω κι εγω. Μήπως εκει ειναι το θέμα που εχεις?
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
ναι εχω ενα τετοιο, και τα εκανα τους πιθανους συνδιασμους και το εχω αφησει στο ενισχητες-αφιλτρο/ πηγες με φιλτρο ..
οχι, δεν ειναι ακριβως θεμα, προβληματισμος ειναι..
μου κοβει κατι το φιλτρο, λιγο μουσικη πισσα... ενω στις ψηφ. πηγες ... τις ψιλο αλλαζει λιγο..
(αλλα ακομα πειραματιζομαι)
αν και με βλεπω να το ξαναγυρναω πολυπριζο εμποριου και να το κανω πρε-παπιε, ή να το βαλω τσοντα στον καναπε που εχει κατσει.¨Η να το βαλω τακο στο αυτοκινητο που παρκαρει στο παρκιν μου.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
ναι εχω ενα τετοιο, και τα εκανα τους πιθανους συνδιασμους και το εχω αφησει στο ενισχητες-αφιλτρο/ πηγες με φιλτρο ..
οχι, δεν ειναι ακριβως θεμα, προβληματισμος ειναι..
μου κοβει κατι το φιλτρο, λιγο μουσικη πισσα... ενω στις ψηφ. πηγες ... τις ψιλο αλλαζει λιγο..
(αλλα ακομα πειραματιζομαι)
αν και με βλεπω να το ξαναγυρναω πολυπριζο εμποριου και να το κανω πρε-παπιε, ή να το βαλω τσοντα στον καναπε που εχει κατσει.¨Η να το βαλω τακο στο αυτοκινητο που παρκαρει στο παρκιν μου.
Εγω προτείνω να κάτσεις να ακούσεις την μουσικουλα σου με πίσσα, χωρις πίσσα, με πολυπριζο εμπορίου, χωρις εμπορίου, χωρις προβληματισμούς. Δεν λεω, καλο ειναι να πειραματίζεσαι να βρεις οτι καλυτερο μπορεις να ακούσεις απο το σύστημα σου, αλλα αν το σκεφτείς ειναι χαμένος χρόνος απο την μουσικη, ακομα και να βρεις πως παίζει καλυτερα, μετα απο λιγο καιρο, πάλι θα το συνηθίσεις και θα σόου φταίει κατι. Η μουσικη δεν με απογοήτευσε ποτε, τα μηχανάκια συνεχεια. ;)

Drowning Pool - Nierika From LP "Nierika" (1987) Viva Records


:drinks:
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.276
Reaction score
1.356
Εχω τα Neotech 11085 αν σ' ενδιαφερουν. Ειναι παλια βεβαια, τα ειχα παρει οταν πρωτομαθαμε για αυτην την εταιρεια.
 


Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Drowning Pool - Nierika From LP "Nierika" (1987) Viva Records


:drinks:

Το κομμάτι άρρωστο :) - FAVORITES με την μία...... δεν τους γνώριζα καν. Ότι και να ρίχνεις πηγή έμπνευσης είσαι.

Να χαίρεσαι τις μουσικές σου. Και όταν έχεις όρεξη ρίχνε καμιά εμπειρία και σε μας;)
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Το κομμάτι άρρωστο :) - FAVORITES με την μία...... δεν τους γνώριζα καν. Ότι και να ρίχνεις πηγή έμπνευσης είσαι.

Να χαίρεσαι τις μουσικές σου. Και όταν έχεις όρεξη ρίχνε καμιά εμπειρία και σε μας;)
Ναι, ηταν μεγαλη γκρουπαρα οι Drowning Pool, αρρωστημένος ηχος. Ειλικρινα η μεγαλυτερη μου ικανοποιηση είναι να ανακαλυπτει ο κοσμος αξιολογες μπαντες που ποτε δεν πηραν αυτό που αξιζαν, αν συνεισφερω εστω και λιγο σε αυτό, τοτε εχω πετυχει τον στοχο μου.

Άλλη μια εκπληκτικη καλλιτεχνιδα (πολλων επιπεδων μιας και ηταν ζωγραφος, γλυπτρια, σχεδιαστρια, κι ότι άλλο μπορει να φανταστεί κανεις σχετικα με τεχνη), από την φοβερα εκλεκτικη Ιταλικη Viva Records με τις λιγοστες κυκλοφοριες.

Marnie - Songs Hurt Me from compilation LP "Viva Los Angeles II" (1990) Viva Records


Το κοματι βεβαια είναι από τον πρωτο προσωπικο ομοτιτλο της δισκο, του 1988, που βγηκε σε κασετα self released.

:drinks:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.327
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top