Epson EH-TW 7300/9300

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Για να ακούσουμε και τη γνώμη του Βαγγέλη...:whistling:
Γιάννη μου με τιμά η πρόσκληση σου.
Ο 9300 που εχουμε στη Projecting & Sounding ART εδω και λίγες ημέρες προσωπικά με έχει ξετρελάνει.
Και δεν ξετρελαίνομαι εύκολα με Epson, ισως μερικοί θυμούνται....

Ομως απο τον 9200 και μετά, φθάνοντας στον τρομερό LS10000 και τώρα στο 9300 με έχει αφήσει με το στόμα ανοικτό.
Στην IFA του Βερολίνου που τον παρακολούθησα με υλικό 4k (The Martian) απλά δεν τον πίστευα.
Εδω πλέον τρίβω τα μάτια μου, προβολέας στην αξία των 3300€ με τέτοια φωτεινότητα ΚΑΙ αντίθεση μοιάζει με ανέκδοτο.
Αν προστεθούν τα HDR, 4kshift και το HDCP 2.2 (μονόδρομος για τη θέαση υλικού 4k) η τιμή του βιντεοπροβολέα μοιάζει με ανέκδοτο.

Για να μην κραταω κάνενα μέλος σε αγωνία, θεωρώ οτι καλύτερα πολλά μάτια, απο τα 2 τα δικά μου και των συνεργατών μου.
Ο Μανώλης παρακαλείται να πάρει το βαρύ οπλισμό του και όποια θέλει απο τα δικά μου (συν μια άρτι αφιχθείσα γεννήτρια 4k HDCP2.2) και εγω θα σας προβάλω άφθονο υλικό 4k να χορτάσετε, πλέον χιλιάδων 1080p που λιμνάζουν αναμενοντες παρακολούθηση.

Συντονιστείτε και ενημερώστε με, σας περιμένω.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.411
Reaction score
94.025

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Γιάννη μου με τιμά η πρόσκληση σου.
Ο 9300 που εχουμε στη Projecting & Sounding ART εδω και λίγες ημέρες προσωπικά με έχει ξετρελάνει.
Και δεν ξετρελαίνομαι εύκολα με Epson, ισως μερικοί θυμούνται....

Ομως απο τον 9200 και μετά, φθάνοντας στον τρομερό LS10000 και τώρα στο 9300 με έχει αφήσει με το στόμα ανοικτό.
Στην IFA του Βερολίνου που τον παρακολούθησα με υλικό 4k (The Martian) απλά δεν τον πίστευα.
Εδω πλέον τρίβω τα μάτια μου, προβολέας στην αξία των 3300€ με τέτοια φωτεινότητα ΚΑΙ αντίθεση μοιάζει με ανέκδοτο.
Αν προστεθούν τα HDR, 4kshift και το HDCP 2.2 (μονόδρομος για τη θέαση υλικού 4k) η τιμή του βιντεοπροβολέα μοιάζει με ανέκδοτο.

Για να μην κραταω κάνενα μέλος σε αγωνία, θεωρώ οτι καλύτερα πολλά μάτια, απο τα 2 τα δικά μου και των συνεργατών μου.
Ο Μανώλης παρακαλείται να πάρει το βαρύ οπλισμό του και όποια θέλει απο τα δικά μου (συν μια άρτι αφιχθείσα γεννήτρια 4k HDCP2.2) και εγω θα σας προβάλω άφθονο υλικό 4k να χορτάσετε, πλέον χιλιάδων 1080p που λιμνάζουν αναμενοντες παρακολούθηση.

Συντονιστείτε και ενημερώστε με, σας περιμένω.
Ευχαριστούμε για την πρόσκληση Βαγγέλη! :hi:

Θα συντονιστούμε με τον κούτσαβλ...ε...συντονιστή loggeo :), αν μπορεί να κουνηθεί, αλλιώς θα κανονίσουμε οι αρτιμελείς. :roflmao:

Θα έχεις νέα μας σύντομα. :wink:
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Ευχαριστούμε για την πρόσκληση Βαγγέλη! :hi:

Θα συντονιστούμε με τον κούτσαβλ...ε...συντονιστή loggeo :), αν μπορεί να κουνηθεί, αλλιώς θα κανονίσουμε οι αρτιμελείς. :roflmao:

Θα έχεις νέα μας σύντομα. :wink:
Κούτσαβλος no more! Έχω αρχίσει στράτα στρατούλα πλέον κι από εβδομάδα θα είμαι Αθήνα λογικά. ;)
 


Μηνύματα
687
Reaction score
184
Παιδια, ο 9300 που ειδα σημερα στην Projecting & Sounding ART , σε ξετρελαινει πραγματικα οπως ειπε και ο Βαγγελης πιο πανω. Και θα εξηγησω αμεσως γιατι. Ο προβολεας οντας τελειως ακαλιμπραριστος, out of the box που λεμε, και ειδικα στην mode Cinema Bright , δινει τοσο φως, ωστε η οθονη πλατους 3,30 μ της PSA , να παιρνει φωτια . Το μαυρο του προβολεα παραμενει αβυσσαλεο,(Ακριβεις μετρησεις αναμενουμε απο τους ''ειδικους'' ),οποτε οπως αντιλαμβανεσθε, η δυναμη της εικονας, γινεται τεραστια .Δεν θα μιλησω βεβαια για ευκρινεια η χρωματα,γιατι αυτα για την Epson ειναι δεδομενα. Ο προβολεας ΦΩΝΑΖΕΙ για δυο πραγματα . 1) Θελει ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΘΟΝΕΣ ,πλατους ακομα και 5,0 μ. και 2) Θελει και καλο φαγητο (βλεπε 4Κ ). Θεωρω οτι τα 1080ρ εξαντλουνται σε μεγεθη οθονης πανω απο τα 3,0-3,5μ. Χαρας ευαγγελια για οσους διαθετουν μεγαλα σαλονια. Και ενα τελευταιο. Φευγοντας ανοιξαμε τα φωτα και τραβηξαμε και τις κουρτινες συσκοτισης,και ο προβολεας συνεχιζε να προβαλλει ωραι-ο-τα-τα ποδοσφαιρο απο τον ΟΤΕ TV που στο μεταξυ ειχαμε βαλει. Χαρας ευαγγελια και για τις wifes μας..... ΥΓ. Προσοχη προς ναυτιλομενους. Απο αυτον τον προβολεα δεν γλυτωνεις ευκολα.
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Αχ ρε Κώστα, σε έφαγε ανυποψίαστα και μπαμπέσικα.... είσαι το πρώτο καταγεγραμένο θύμα του 9300. Σε είχα προειδοποιήσει όμως...
Αμα τον περιποιηθεί και ο Κάστρο, πάει.....θα ανοίξει νέα πτέρυγα στο Δαφνί :lolsign:
 



Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Επειδή έχω "παίξει" αρκετά με τον 7300 από τις αρχές καλοκαιριού οι νέοι αυτοί της παρέας μπορώ να πώ ότι ανοίγουν μια νέα σελίδα στην ιστορία της EPSON.
το θεμα ειναι τι γινεται και με τους νεους JVC, με την αυξηση της τιμης των epson, πλεον η διαφορα τιμης ειναι πολυ κοντα στους JVC. οποτε γινονται αμεσα συγκρισιμοι.
 





Μηνύματα
100
Reaction score
158
Γειά στην παρέα! Βλέπω τους 9300 και 7300 μου αρέσουν πολύ.φοβερά specs!έχω έναν optoma hd131he και είμαι αρκετά ευχάριστημενος λέτε η διαφορά να είναι τόση που να πω ουαου? Από ότι διαβάζω γενικά ανταγωνιζοντε τους projectors με 4k native ανάλυση ☺
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Καλώς τον!

Επειδή άλλος θα πει wow, άλλος θα πει οτι η διαφορά είναι πολύ μεγάλη κι άλλος πως είναι μικρότερη, καλύτερα να πας να τον δεις. :)



Είναι wow.
 



Μηνύματα
100
Reaction score
158
Εν το μεταξύ ο 7300 είναι ο 4040 ο 9300 είναι ο 5040υβ και ο 9300w είναι ο 5040ube.ο 6040ub εδώ στην Ευρώπη δεν θα κυκλοφορήσει?έχει μια λάμπα και άλλον ένα χρόνο εγγύηση επιπλέον
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Όχι, είναι οι ίδιοι προβολείς με άλλη ονομασία για τις ΗΠΑ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.420
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top