Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.440
Reaction score
50.531
Είναι γρουσουζιά να μαγειρεύει κάποιος φακές τη νύχτα;
- όχι φτάνει να μην τις φάει νύχτα , είναι βαριές

tips : πέτα το πρώτο νερό , βάλε λάδι στα τελευταία 3-4 λεπτά αλλιώς το πίνουν και γίνονται ακόμα ποιο δυσκολοχώνευτες
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.440
Reaction score
50.531
Μήπως έτσι όμως πετάς και βιταμίνες;
- Πρακτικές λύσεις για να γίνουν ελαφριά
•Ορισμένα άτομα παραδέχονται ότι έχουν λιγότερο έντονες ενοχλήσεις όταν αλλάζουν συχνά νερό στο μούλιασμα ή στο βράσιμο των οσπρίων. Άλλοι πάλι υποστηρίζουν ότι και το ξάφρισμα κατά το μαγείρεμα διευκολύνει την πέψη του φαγητού.

http://www.vita.gr/diatrofi/article/6641/apolayste-ta-ospria-xwris-parenergeies/

. . . βασικά είναι θέμα στομάχου και ηλικίας
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.547
Reaction score
37.775
ναι σωστα, πχ τα ρεβυθια.... μια φορα ειχα φτιαξει και δεν ξαναφτιαχνω.. περα απο 48 ωρες ξαφρησμα..εφριξα εγω..στο τελος...
.. οι φακες ειναι πιο στρωτές.. :)
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.440
Reaction score
50.531
- πως φαίνονται οι νέοι ;)
[DOUBLEPOST=1475487308][/DOUBLEPOST]
ναι σωστα, πχ τα ρεβυθια.... μια φορα ειχα φτιαξει και δεν ξαναφτιαχνω.. περα απο 48 ωρες ξαφρησμα..εφριξα εγω..στο τελος...
.. οι φακες ειναι πιο στρωτές.. :)
- τα ρεβίθια : πολύ μούλιασμα , πολύ νερό ( το πίνουν ) , και καλύτερα στον φούρνο με δενδρολίβανο και στο τέλος γρίλ
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.547
Reaction score
37.775
...καλε μαγειρευω... εχει κατι εστιατορια η νεα σμυρνη...που κανουν delivery!!! :D
...παντως σκεφτομαι τι να παραγγειλω για μεσημερι..
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.440
Reaction score
50.531
- φάβα με κρεμμύδι λάδι ελιές και λίγο λουκάνικο

- προσοχή στο λάδι , όσο και να βάλουμε το πίνει , από αυτό βγαίνει το : ''κάποιο λάκκο έχει η φάβα''
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.547
Reaction score
37.775
αστειατοριο....χαχαχαχα...
λοιπον, καποια αστρικη φαρσα θα εχει γινει..κατι δεν παει καλα στον cosmo τις τελευταιες μερες..νυχτες..
 
  • Like
Reactions: Pin

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Γι αυτό αποφεύγω να διαβάζω αυτο το θέμα....
Γιατί μετά πεινάω!:oops:
 




Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Επίσης, αν πεινάω και δεν πρέπει να φάω, βάζω στο YouTube το clip του wicked game και πατάω pause εκει που η Κριστενσεν φοράει σώβρακο και φαντάζομαι τον εαυτό μου με το ιδιο ντύσιμο. Και κάπως ετσι μου κόβεται η όρεξη.:D
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.440
Reaction score
50.531
- ένα tip για δίαιτα ( αν και βάση την φωτό σου στα video δεν φαίνεται να την χρειάζεσαι ) :

- κάνε δώρο στον εαυτό σου κάποιο ρούχο , ένα νούμερο μικρότερο ( σαν στόχο ) , ;)
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.819
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top