OTE TV Plus: αυτή είναι η δωρεάν on demand πλατφόρμα του OTE TV!

Μηνύματα
213
Reaction score
84
Προστέθηκε μετά απο σημερινή αναβάθμιση στο υβριδικό μενού του δέκτη, η νέα υπηρεσία του OTE TV, με την ονομασία OTE TV Plus. Η νέα on demand υπηρεσία της συνδρομητικής πλατφόρμας, θα προσφέρει χωρίς χρέωση ταινίες, σειρές, εκπομπές και ντοκιμαντέρ που έχουν προβληθεί στα κανάλια του OTE TV, εντελώς δωρεάν, για να μπορείτε να τα παρακολουθήσετε όποτε εσείς επιθυμείτε. Όπως πληροφορηθήκαμε, στη βιβλιοθήκη ταινιών και σειρών θα γίνονται συνεχώς νέες προσθήκες ακόμη και δύο ώρες μετά την επίσημη προβολή τους στα κανάλια του OTE TV!


Είναι σημαντικό να αναφέρουμε πως όλο το περιεχόμενο της νέας υπηρεσίας είναι υψηλής ευκρίνειας (HD). Μπορείτε να παρακολουθήσετε π.χ τις εκπομπές-παραγωγές του OTE History σε HD, ακόμη και αν το κανάλι που υπάρχει στον OTE TV είναι SD. Το OTE TV Plus αρκετά σύντομα (σε περίπου ένα μήνα) θα προστεθεί και στην υπηρεσία OTE TV go.

Φωτογραφικό υλικό εδώ : https://digitaltvinfo.gr/news/news/...einai-i-dorean-on-demand-platforma-tou-ote-tv
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.632
Reaction score
83.117
Αρκετά χρήσιμη υπηρεσία. Οι ταινίες που επιλέγουμε θα μένουν στον σκληρό δίσκο του δέκτη για 48 ώρες. Επίσης θα είναι δυνατή η live θέαση, την ώρα δηλαδή που κατεβαίνει. Αυτά τα έμαθα το μεσημέρι που ήμουν σε κατάστημα ΟΤΕ.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Μιλάμε για θέαση μέσω δορυφόρου ή IP;
Γιατί δεν βλέπω κάτι που να με παραπέμπει στην συγκεκριμένη υπηρεσία μέσα απο το μενού του δορυφορικού δέκτη....
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Βρε ουστ! :devilish:(Ote tv) Κι εμείς οι βιντεοκλαμπάδες κλέφτες θα γίνουμε;:o
Κανένας σεβασμός πια για τις vintage επιχειρήσεις!:D
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
H αναβάθμιση αφορά μόνο κατόχους δέκτη με σκληρό δίσκο;
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Να πω την αλήθεια ψάχνοντας στον δέκτη μου δεν βρήκα καν την επιλογή να ελέγξω αν έχω το τελευταίο firmware.
Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διαβάζω...πρέπει να αντικατασταθεί ο υπάρχων δέκτης Kaon NS1110 με τον νέο δέκτη Kano NS1110H (Hybrid) για να μπορέσουμε να έχουμε την επιλογή του ΟΤΕ ΤV Play.

Δεν ξέρω αν γίνεται δωρεάν η αντικατάσταση ή με κάποιο κόστος ή με ανανέωση συνδρομής.
Θα πάρω αύριο ένα τηλέφωνο στο 13888 να μάθω....
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.632
Reaction score
83.117
Μερικές διευκρινίσεις:

* Όσοι έχουν τους δέκτες Kaon NS1110 και DSI 810 PVR (με σκληρό) η αναβάθμιση σε hybrid γίνεται αυτόματα μέσω firmware update. Δεν χρειάζεται δηλαδή αντικατάσταση δέκτη.

* Οι δέκτες θα πρέπει να είναι συνδεδεμένοι με το router μέσω LAN. Αν δεν υπάρχει καλωδίωση ή η τηλεόραση είναι μακριά από το router, ένα καλό Powerline κάνει τη δουλειά (αυτή τη μέθοδο χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα).

* Το OTE TV Plus προσφέρεται μόνο στους συνδρομητές του OTE TV Cinema/Full Pack και είναι απολύτως λογικό.

* Το τελευταίο firmware στον PVR δέκτη βελτίωσε σε μεγάλο βαθμό την εκενευριστική καθυστέρηση απόκρισης στις εντολές του τηλεχειριστηρίου.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Μερικές διευκρινίσεις:

* Όσοι έχουν τους δέκτες Kaon NS1110 και DSI 810 PVR (με σκληρό) η αναβάθμιση σε hybrid γίνεται αυτόματα μέσω firmware update. Δεν χρειάζεται δηλαδή αντικατάσταση δέκτη.

* Οι δέκτες θα πρέπει να είναι συνδεδεμένοι με το router μέσω LAN. Αν δεν υπάρχει καλωδίωση ή η τηλεόραση είναι μακριά από το router, ένα καλό Powerline κάνει τη δουλειά (αυτή τη μέθοδο χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα).

* Το OTE TV Plus προσφέρεται μόνο στους συνδρομητές του OTE TV Cinema/Full Pack και είναι απολύτως λογικό.

* Το τελευταίο firmware στον PVR δέκτη βελτίωσε σε μεγάλο βαθμό την εκενευριστική καθυστέρηση απόκρισης στις εντολές του τηλεχειριστηρίου.
Mερικές επισημάνσεις:

* Ο δικός μου KAON NS1110 δεν αναβαθμίστηκε αυτόματα. Σε (πρωτοφανώς άμεση...) επικοινωνία με την υποστήριξη πελατών στο 13888, ενημερώθηκα ότι οι δέκτες θα αναβαθμιστούν αυτόματα σταδιακά μέχρι και τον Νοέμβριο.
Αν βιάζεστε, όπως εγώ, συνδέετε τον δέκτη με ethernet στο router και στέλνετε το μήνυμα {"HYBRID (Κενό) + αρ. κάρτας χωρίς τα πρώτα 4 μηδενικά"} στο 54994. Η αναβάθμιση του δέκτη ξεκινάει στα επόμενα 5 λεπτά, ενώ στο κινητό σας έρχεται μήνυμα με οδηγίες για τους κωδικούς που πρέπει να περαστούν κατά τη διαδικασία.

* Ο δέκτης πρέπει απαραίτητα να έχει συνδεθεί με το router μέσω LAN, ενώ το απαραίτητο bandwith για την υπηρεσία είναι 7 Mbps.

* Στον δέκτη μου δεν είδα καμία διαφορά στην απόκριση, ήταν έτσι κι αλλιώς άμεση

* Τα καινούρια γραφικά μετά την αναβάθμιση είναι μάλλον ένα βήμα πίσω σε αίσθηση, αλλά δεν έχει και κάποια σημασία αυτό.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.632
Reaction score
83.117
* Ο δικός μου KAON NS1110 δεν αναβαθμίστηκε αυτόματα. Σε (πρωτοφανώς άμεση...) επικοινωνία με την υποστήριξη πελατών στο 13888, ενημερώθηκα ότι οι δέκτες θα αναβαθμιστούν αυτόματα σταδιακά μέχρι και τον Νοέμβριο.
Αν βιάζεστε, όπως εγώ, συνδέετε τον δέκτη με ethernet στο router και στέλνετε το μήνυμα {"HYBRID (Κενό) + αρ. κάρτας χωρίς τα πρώτα 4 μηδενικά"} στο 54994. Η αναβάθμιση του δέκτη ξεκινάει στα επόμενα 5 λεπτά, ενώ στο κινητό σας έρχεται μήνυμα με οδηγίες για τους κωδικούς που πρέπει να περαστούν κατά τη διαδικασία.
Αυτήν τη μέθοδο την ξεκίνησε ο ΟΤΕ για τους βιαστικούς που έπαιρναν τηλέφωνο για να ρωτήσουν το πότε θα γίνει η αναβάθμιση.


* Στον δέκτη μου δεν είδα καμία διαφορά στην απόκριση, ήταν έτσι κι αλλιώς άμεση
Έχω τον υβριδικό PVR δέκτη από τον Μάιο γιατί χάλασε ο παλιός που είχα και μου τον αντικατέστησαν με τη νέα έκδοση. Όχι μόνο ήταν αργή η απόκριση αλλά αρκετές φορές κολλούσε και νόμιζα ότι δεν έλαβε την εντολή. Πατούσα ξανά τα πλήκτρα και κάποια στιγμή μετά από αρκετά δευτερόλεπτα, έπαιρνε μπρος και εκτελούσε όλα τα τελευταία πατήματα μαζί. Άλλες φορές ήθελε restart για να επανέλθει. Η τελευταία αναβάθμιση διόρθωσε το πρόβλημα κατά ένα 80%.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Πόση ώρα χρειάστηκε για να φορτώσει το νέο λογισμικό (μετά την καταχώρηση πιν κλπ);
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Αυτήν τη μέθοδο την ξεκίνησε ο ΟΤΕ για τους βιαστικούς που έπαιρναν τηλέφωνο για να ρωτήσουν το πότε θα γίνει η αναβάθμιση.
Δεν φαντάζομαι να υπονοείς ότι είμαι βιαστικός; :p

Πόση ώρα χρειάστηκε για να φορτώσει το νέο λογισμικό (μετά την καταχώρηση πιν κλπ);
Το νέο λογισμικό φορτώθηκε πριν το πέρασμα των κωδικών, που γίνεται στο τελευταίο στάδιο. Ξεκίνησε 2-3 λεπτά μετά την αποστολή μηνύματος, ενώ η αρχική (πριν τους κωδικούς) διαδικασία κράτησε περί τα 12-15 λεπτά. Μετά από το πέρασμα των κωδικών είναι σχεδόν άμεση η λειτουργία του δέκτη με το νέο λογισμικό.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Κακό αυτό....
Μετά το πέρασμα των κωδικών μου έβγαλε μία μπάρα που έδειχνε ότι φορτώνει.... αλλά μετά απο 5' έπρεπε να φύγω....και το άφησα στην τύχη του....θα πάω σπίτι και θα δω.....
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Μιλάμε για θέαση μέσω δορυφόρου ή IP;
Γιατί δεν βλέπω κάτι που να με παραπέμπει στην συγκεκριμένη υπηρεσία μέσα απο το μενού του δορυφορικού δέκτη....
Δεν έχω ΟΤΕ TV. Μέσω δορυφόρου είναι διαθέσιμη αυτή η υπηρεσία?
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.415
Reaction score
27.700
Έχω ακούσει ότι θα είναι και Dolby Digital. Όντως; Ξέρει κάποιος;
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Δούλεψε και το δικό μου κανονικά.
Έχει επιλογή για την έξοδο ήχου σε στέρεο ή πολυκάναλο. Αλλά δεν ξέρω αν το 5,1 το βγάζει στην hdmi ή στην οπτική.
 


Μηνύματα
145
Reaction score
1
Mερικές επισημάνσεις:

* Ο δικός μου KAON NS1110 δεν αναβαθμίστηκε αυτόματα. Σε (πρωτοφανώς άμεση...) επικοινωνία με την υποστήριξη πελατών στο 13888, ενημερώθηκα ότι οι δέκτες θα αναβαθμιστούν αυτόματα σταδιακά μέχρι και τον Νοέμβριο.
Αν βιάζεστε, όπως εγώ, συνδέετε τον δέκτη με ethernet στο router και στέλνετε το μήνυμα {"HYBRID (Κενό) + αρ. κάρτας χωρίς τα πρώτα 4 μηδενικά"} στο 54994. Η αναβάθμιση του δέκτη ξεκινάει στα επόμενα 5 λεπτά, ενώ στο κινητό σας έρχεται μήνυμα με οδηγίες για τους κωδικούς που πρέπει να περαστούν κατά τη διαδικασία.
και με τα 4 πρώτα μηδενικά του αριθμού της κάρτας να στείλετε το μήνυμα δεν υπάρχει πρόβλημα...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
και με τα 4 πρώτα μηδενικά του αριθμού της κάρτας να στείλετε το μήνυμα δεν υπάρχει πρόβλημα...
Απλώς μετέφερα την οδηγία που μου έδωσαν από την τηλεφωνική υποστήριξη του ΟΤΕ.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.420
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top