Πώληση δραχμών

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Πάντως αυτός που ζητάει για 4 πενηντάρικα 2000€ αν δεν ειναι "πονηριδης",ειναι ή απελπισμένος ή ηλίθιος
Σ' αυτό δεν διαφωνώ, αλλά όταν έχει όλη την σειρά, μπορεί άνετα να τα ζητήσει! επίσης εάν φάνηκε ότι έβγαλα ''επιθετικότητα'', να ζητήσω συγνώμη δεν ήταν στις προθέσεις μου, ίσως το πληκτρολόγιο!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.401
Reaction score
93.992
μην αγοραζετε τιποτα απο αυτους,σε λιγο καιρο θα εχουμε οσες δραχμες θελετε.
Εσείς όλοι που βάλατε like, σας άρεσε το ποστ σαν αστείο ή πιστεύετε ότι θα έχουμε δραχμή; :)
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Εσείς όλοι που βάλατε like, σας άρεσε το ποστ σαν αστείο ή πιστεύετε ότι θα έχουμε δραχμή; :)
Δεν είναι το ''αν'' είναι το ''πότε'' !!!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.401
Reaction score
93.992
Όχι μισογεμάτο, όχι μισοάδειο, όχι τελείως άδειο, αλλά λείπει και το ποτήρι!
 
  • Like
Reactions: Pin

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
ψάχνουν κορόιδα?
Nαι κοροιδα ψαχνουν φιλε μου!
Αφου λες οτι εισαι συλλεκτης νομισματων και γνωριζεις το αντικειμενο,εσυ θα αγοραζες αυτα τα νομισματα που δεν αξιζουν πανω απο 10€ και τα 4 σε αυτη την τιμη,η εστω και στα μισα αποτι ζηταει ο κ.Εξυπνοπουλος,http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/nomismata-xartonomismata|ad-283462665.html αφου μπορεις να τα βρεις τα ιδια με το πολυ 2€ το κομματι? Μηπως ειναι σπανια κομματια και δεν τα βρισκεις?

εκνευρίστηκα που βρήκα άλλον έναν ''πανέξυπνο και παντογνώστη'' Έλληνα![/QUOTE

Εγω εκνευριστηκα με τα εξυπνοπουλια που υπαρχουν.

έχω ένα ρολόι στην κατοχή μου (OMEGA FLIGHTMASTER http://www.chronomaddox.com/flightmasterarticle.html) το οποίο είναι συλλεκτικό, για να δω σε τι τιμές πουλιέται, μπήκα σε διάφορα sites, και στο e-bay! και οι τιμές ήταν απο 2.000€ - 5.500€
Η τιμη του ρολογιου σου ειναι αυτη,αλλα στο 100 δραχμο οχι ρε φιλε!!
 

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
ξέρεις κάτι για τους συλλέκτες? ή τους θεωρείς ''κορόιδα?''
Ο συλλεκτης που εχει ΓΝΩΣΗ του αντικειμενου δεν θα πιαστει κοροιδο,και οχι δεν τον θεωρω κοροιδο. Αν το αντικειμενο που θελει να αγορασει αξιζει τα χρηματα οπου ζηταει ο πωλητης,θα το αγορασει.
Τα 100δραχμα και 500δραχμα οχι ρε φιλε,δεν αξιζουν φραγκο γιατι υπαρχουν εκατονταδες απο δαυτα. Μην τρελλαθουμε τωρα...
 

Μηνύματα
1.169
Reaction score
185
Ο συλλεκτης που εχει ΓΝΩΣΗ του αντικειμενου δεν θα πιαστει κοροιδο,και οχι δεν τον θεωρω κοροιδο. Αν το αντικειμενο που θελει να αγορασει αξιζει τα χρηματα οπου ζηταει ο πωλητης,θα το αγορασει.
Τα 100δραχμα και 500δραχμα οχι ρε φιλε,δεν αξιζουν φραγκο γιατι υπαρχουν εκατονταδες απο δαυτα. Μην τρελλαθουμε τωρα...
Η ψυχολογία του συλλέκτη είναι αδιευκρίνηστη και άβησσος. Μπορεί για κάποιον κάτι να μην έχει αξία και σε άλλον τεράστια γιατί πιθανόν του λείπει από τη συλλογή του. Εδώ έχουμε φθάσει στ σημείο να χαρακτηρίζουμε συλλεκτικά πράγματα καθημερινά που μάλιστα έχουν βγεί σε εκατομμύρια κόπιες.
Πάντως εν γένει, οποιοδήποτε πράγμα έχει μηδενική αξία μέχρι που κάποιος προσφέρει κάτι που θα του δώσει τη συγκεκριμένη "αξία" . Ότανπου να βρεθεί κάποιος άλλο
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Nαι κοροιδα ψαχνουν φιλε μου!
Αφου λες οτι εισαι συλλεκτης νομισματων και γνωριζεις το αντικειμενο,εσυ θα αγοραζες αυτα τα νομισματα που δεν αξιζουν πανω απο 10€ και τα 4 σε αυτη την τιμη,η εστω και στα μισα αποτι ζηταει ο κ.Εξυπνοπουλος,http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/nomismata-xartonomismata|ad-283462665.html αφου μπορεις να τα βρεις τα ιδια με το πολυ 2€ το κομματι? Μηπως ειναι σπανια κομματια και δεν τα βρισκεις?
Αυτό είναι εντελώς ακραίο! εγώ συζητάω για όλη την σειρά νομισμάτων (απο 10χίλιαρο μέχρι και πεντάρες+της 7ετίας με το πουλί+των Ολυμπιακών αγωνισμάτων!) στα 2000€, που νομίζω εάν θυμάμαι καλά είδα κάπου, και την έκρινα ας πούμε καλή τιμή!

ΥΓ. Δεν είμαι συλλέκτης νομισμάτων! όταν έχεις μια σειρά νομισμάτων δεν λέγεσαι συλλέκτης! έχω και μια συλλεκτική σειρά (ολόκληρη) των DC COMICS, ούτε αυτό με κάνει συλλέκτη!
 
Last edited:

Μηνύματα
414
Reaction score
118
Δεν άνοιξα τα λινκς για να δω τι πουλάνε και σε ποιες τιμές.
Αυτό που γνωρίζω με βεβαιότητα είναι πως υπάρχουν Ελληνικά χαρτονομίσματα που για να τ αποκτήσεις αν είσαι συλλέκτης θα χρειαστεί να δαπανήσεις περισσότερα κι από όσα απαιτούνται για ολοκληρωτική λιποαναρρόφηση (αν υπάρχει τέτοια). Τα πουλάνε άνθρωποι που τα έχουν σε κάποιους που θέλουν να τα έχουν .. κι αυτοί αν τα πουλήσουν, σε κάποιους που απλά θέλουν να είναι στη μόδα κι έχουν χρήματα ..
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.284
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top