Προ NAD + Τελικός NDF στα €140

Μηνύματα
121
Reaction score
72
Πωλούνται ως σετ τα παρακάτω μηχανήματα

Τελικός ενισχυτής NDF στα 60W ανά κανάλι, Ελληνικής κατασκευής (γύρω στα 80s) και 10,5 κιλών και αγνώστων άλλων στοιχείων. Έχει θηριώδες τροφοδοτικό, παίζει πολύ καλά αλλά είναι σίγουρο ότι ένα recapping θα τον απογείωνε.




Ως (δώρο μάλλον) preamp δίνω τον γλυκούλη NAD 3020 (25 χρόνια μαζί, σνιφ, σνιφ) ο οποίος είναι μεν ταλαιπωρημένος αλλά σαν προενισχυτής εκπληρώνει άριστα τις υποχρεώσεις του. Ως ολοκληρωμένος, το ένα κανάλι είναι πεσμένο (προφανώς κάποιος πυκνωτής στο τελικό στάδιο άρα με μια μικρή αλλαγή έχετε και έναν ολοκληρωμένο) αλλά ως προενισχυτής είναι μια χαρά (με το γνωστό καλό phono να λειτουργεί άριστα). Του λείπει το πλαστικό από κουμπί του οn-off καθώς και το knob από το volume pot (δείτε φωτό) αλλά κανένα από τα δύο δεν εμποδίζει ή επιδρά στην λειτουργικότητά του.




Δεν το συζητώ ότι η ακρόαση πριν την αγορά, είναι δεδομένη.

Δυστυχώς ο χώρος μου είναι λίγος, τα μουσικά όργανα εχουν καταλάβει ότι είναι διαθέσιμο από αυτόν και αν και έχει φαγωθεί το έτερον ήμισυ, δεν διώχνω ακόμα τα παροπλισμένα 300Β μονομπλόκ.

Και τα δύο ως σετ τα δίνω στα €140 αλλά μια ανταλλαγή με ένα dac (μικρότερου ή ίδιου κόστους πληζ) με optical input, θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 

Μηνύματα
121
Reaction score
72
Επειδή χρειάζομαι τον χώρο και θέλω μαγνήτες για το μπάσο μου, το σετ όλο στα €125 (δεν πάει παρακάτω).

Η ανταλλαγή με DAC (ή έστω κάρτα ήχου Focusrite Scarlett που αμφιβάλλω αν θα βρω στο φόρουμ) είναι ακόμα επιθυμητή.
 

Μηνύματα
121
Reaction score
72
Από μαγνήτες καλύφθηκα, την Focusrite την πήρα και το σετ pre(integrated)-power κάθεται ακόμα σπίτι.

Αν νομίζετε πως σας ενδιαφέρει, είναι στη διάθεσή σας στα €125.
Αν νομίζετε ότι έχετε κάτι να προτείνετε για ανταλλαγή σε αυτό το κόστος, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Σας ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
121
Reaction score
72
Το knob από το Volume του NAD βρέθηκε και είναι στη θέση του.

Κρίμα να κάθονται άπραγα.
Στα €110 δύο ενισχυτές (διαβάστε τις λεπτομέρειες του πρώτου post) νομίζω ότι είναι ευκαιρία ....
 

Μηνύματα
121
Reaction score
72
O NAD έφυγε.
Ο τελικός όμως είναι ακόμα διαθέσιμος στα €70 αν σας ενδιαφέρει.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.488
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top