Αγορά απο Japan? (hifido)

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.529
καλησπέρα! Εχω φαει τον κοσμο να βρω 2 καμπινες jbl 4560 σε καλη κατάσταση γνήσιες η έστω σωστές κόπιες αλλα δεν εβγαλα ακρη! Δεν θελω να τις φτιάξω εδω για περίεργους δικους μου λογους, οποτε εχω στραφεί προς τον παράδεισο του βιντατζακια προς τζαπαν μεριά! Το θεϊκό hifido.
Και μπαινω κατευθείαν στο ψητό

http://www.hifido.co.jp/KWjbl+4560/G1/P0/A10/E/0-10/S0/C15-00632-60358-00/

Αυτά πως θα έρθουν Ελλάδα ? Πρώτο πρόβλημα η αποστολή των χρημάτων, λεει μόνο visa η μπανκ τρανσφερ αλλα με τα καπιταλ κοντρολ πως θα γίνει αυτό ? Δεύτερον τα μεταφορικά και γενικά η μεταφορά, ξερω πως θα κοστίσει αλλα ειναι η μόνη λύση τελικά. Εχει φέρει κάποιος κατι τοσο μεγάλο απο τζαπαν?
 

Μηνύματα
125
Reaction score
147
Το μηνιαίο όριο εμβάσματος στο εξωτερικό είναι 1.000 ευρώ ανά φυσικό πρόσωπο, οπότε αν το τίμημα της αγοράς είναι πάνω από αυτό, θα πρέπει να βρεις δικά σου άτομα (οικογένεια, φίλοι) στους οποίους θα δώσεις να στείλουν 1.000 έκαστος.
Το τελωνείο είναι δεδομένο στην περίπτωσή σου, για το κόστος των μεταφορικών θα σου πουν οι ιάπωνες.
Προσωπική καθαρά άποψη, να αγοράσεις αν είναι δυνατόν από χώρα της Ε.Ε.
 

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.529
Το μηνιαίο όριο εμβάσματος στο εξωτερικό είναι 1.000 ευρώ ανά φυσικό πρόσωπο, οπότε αν το τίμημα της αγοράς είναι πάνω από αυτό, θα πρέπει να βρεις δικά σου άτομα (οικογένεια, φίλοι) στους οποίους θα δώσεις να στείλουν 1.000 έκαστος.
Το τελωνείο είναι δεδομένο στην περίπτωσή σου, για το κόστος των μεταφορικών θα σου πουν οι ιάπωνες.
Προσωπική καθαρά άποψη, να αγοράσεις αν είναι δυνατόν από χώρα της Ε.Ε.
Δυστυχώς στην Ευρώπη δεν εχω δει κάτι αξιόλογο να πωλείται! Το οτι ειναι σκετες καμπινες ( κουτια), δεν επηρεάζει την τιμη του τελωνειου?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.582
Ρώτα τελωνειακό να σου πει ακριβώς το κόστος εκτελωνισνού.

Χοντρικά θα δώσεις ένα 50% της αξίας αγοράς+μεταφορικών.

Για κόστος μεταφορικών μιλάς με τον πωλητή.

Λεφτά στελνεις εκεί, χωρίς πρόβλημα, είναι φτηνές οι καμπίνες.
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.269
Αν έχεις Paypal , στέλνεις και με αυτό. Βέβαια υπόκειται στους περιορισμούς των Capital controls. Υπάρχουν και ενδιάμεσοι dealers όπως το jauce και το buyee, που μπορείς να γραφτείς και να σε βοηθήσουν να αγοράσεις από yahoo japan. Μεταφορά μόνο με fed ex. Λόγω όγκου και βάρους , θα σου στοιχίσει.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
Καλημέρα .
Τί δέν σου άρεσε σε αυτέs τιs καμπίνεs ( jbl 4560 ) που ήδη έχειs ?
Δεν είναι ορίτζιναλ ?
Και άν δεν είναι ...τί έγινε ?
Δέν ακούγονται καλά ?
Εγώ μιά χαρά .......σε βλέπω , Αρχοντόπουλο !





Καλή μαs μέρα .



-
 

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.529
Καλημέρα .
Τί δέν σου άρεσε σε αυτέs τιs καμπίνεs ( jbl 4560 ) που ήδη έχειs ?
Δεν είναι ορίτζιναλ ?
Και άν δεν είναι ...τί έγινε ?
Δέν ακούγονται καλά ?
Εγώ μιά χαρά .......σε βλέπω , Αρχοντόπουλο !





Καλή μαs μέρα .



-
Ούτε αυτές απο το χαιφαιντου ειναι αλλα είναι στο σχεδιο των πρώτων 4560 με τα συμμετρικα πορτς που μου αρεσουν πιο πολυ αλλα και καθετε και πιο σωστα, ειναι σε πολυ καλύτερη κατάσταση οι Ιαπωνεζικες και γενικά ειναι οπως τις θέλω! Οι δικες μου θέλουν δουλειά που δεν εχω χρόνο να τους αφιερώσω και επίσης εχουν χουφτες μεταφορας στα πλαγια που δεν μου αρέσουν καθολου...
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
" σε καλύτερη κατάσταση οι Ιαπωνεζικες και γενικά ειναι οπως τις θέλω ! "

Όλα καλά .
Πέρα από .....το μάτι ( που θα είναι όπωs τιs θέλειs ) , στον ήχο , θα κερδίσειs κάτι ?
( 1 % - 2 % - 5 % - 10 % - Μέρα με την νύχτα ? )
( Φυσικά με τα ίδια ηχεία που έχειs και τώρα στιs καμπίνεs σου . )


-
 

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.529
Ma
" σε καλύτερη κατάσταση οι Ιαπωνεζικες και γενικά ειναι οπως τις θέλω ! "

Όλα καλά .
Πέρα από .....το μάτι ( που θα είναι όπωs τιs θέλειs ) , στον ήχο , θα κερδίσειs κάτι ?
( 1 % - 2 % - 5 % - 10 % - Μέρα με την νύχτα ? )
( Φυσικά με τα ίδια ηχεία που έχειs και τώρα στιs καμπίνεs σου . )


-
Μαλλον τιποτα, αλλα το ματι παίζει σημαντικό ρολο στο αυτί... !
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.000
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top