Epson EH-TW 7300/9300


Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
νομίζω οτι ανέκαθεν οι jvc πρασίνιζαν λίγο (απο την εποχή του jvc 350 που δεν μπορούσε να καλιμπραριστει)
και οι epson κοκκίνιζαν..

τωρα, γιατί οι μαύρες μπάρες στον epson, δείχνουν περισσότερο μαύρες από αυτές του jvc..
ισως να είναι η γωνία φωτογράφισης ή θέμα αντανακλάσεων του χώρου.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
Καμια φορα μου δινεται η εντυπωση πως καλυτερα να μασαω παρα να μιλαω κ να μπλεκω σε τετοιες κουβεντες
Βρε πολύ καλά κάνεις και έχεις άποψη. Και μάλιστα, σ' αυτό που γράφεις
Ο epson ειχε μια μνημη με ρυθμισεις και καλιμπραρισμα απο καποιον που το εκανε review
Στο http://www.projectorjunkies.com
Αυτες οι ρυθμισεις και το καλιμπραρισμα εμενα δεν μου αρεσαν οπως και σε εναν κυριο εκει που μαζι ειδαμε και ο οποιος ειναι κατοχος του jvc 30 αν θυμαμαι καλα
Και οι δυο συμφωνησαμε στα συμερασματα
Οπως επισης και στο οτι ο καλιμπραρισμενος epson μας αρεσε λιγοτερο απο τον ακαλιμπραριστο
πιθανότατα να έχεις απόλυτο δίκιο. ;)

Αυτό που λέω απλώς, είναι ότι τις μικρές ή μεγάλες διαφορές δυο προβολέων μπορούμε να τις δούμε μόνο όταν είναι και οι δύο ρυθμισμένοι σωστά. Υπογραμμίζω το σωστά.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
καποια διαφορα σε σχεση με τον 9200 που εχεις ;
Εχω σκοπο αυτο ακριβως να κανω να παρω την ιδια ταινια να δω τι βγαζει και ο δικος μου 9200
[DOUBLEPOST=1476886359][/DOUBLEPOST]
Βρε πολύ καλά κάνεις και έχεις άποψη. Και μάλιστα, σ' αυτό που γράφεις


πιθανότατα να έχεις απόλυτο δίκιο. ;)

Αυτό που λέω απλώς, είναι ότι τις μικρές ή μεγάλες διαφορές δυο προβολέων μπορούμε να τις δούμε μόνο όταν είναι και οι δύο ρυθμισμένοι σωστά. Υπογραμμίζω το σωστά.
Συμφωνουμε απολυτως τοτε:)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Συμπεράσματα απο φωτογραφίες δεν βγαίνουν, μόνο μιά πολύ χοντρή σύγκριση.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Σωστα δεν βγαινουν εχεις δικιο
Μια δοκιμη θα μας πεισει ο ολους καλυτερα
Εγω περα απο οτιδηποτε αλλο το ευχαριστηθηκα που μπορεσα και τους ειδα και τους δυο συγκριση α-β
Ειναι τα πιο hot μηχανακια
Περα απο το που τους ειδα
Ποιος ειχε γραψει και τι για αυτους
Κ περα του αν ηταν η οχι καλιμπραρισμενοι
Και ηταν αυτο που λεμε out of the box
Έτσι μου ρχεται να ξεβιδωσω και το 9200 να τον παω κ αυτον:D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.417
Reaction score
94.030



Νομίζω ότι παίζει καλύτερα αυτή τη σκηνή ο παλιός μου... :whistling:

 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Μπουαχαχαχά!!!βρε έτσι παίζουν οι προβολάρες που λέτε ότι είναι οι κορυφαίοι;...κοιτάξτε πως πρέπει να είναι....από προβολέα dlp φυσικά!!!!

pirates.jpg


:tongue:
 






Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Εδώ είναι το thread του 9300, πηγαίνετε στον 9200 να τα πείτε.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Μα συγκρισεις κανουμε mr zizik με τον 9300
βαλε μας και με την ρυθμιση καλε να δουμε το σωστο ;)
Μα δεν εχει ερθει ακομα να τον ρυθμισει:D:p:p
[DOUBLEPOST=1476984049][/DOUBLEPOST]Μα συγκρισεις κανουμε με τον 9300 zizik sorry:oops::p:)
 



Μηνύματα
606
Reaction score
79
Μια ερωτηση, ο καλιμπραρισμενος epson που ειδατε στην avart και δεν ειχε καλη εικονα σε σχεση με τις default ρυθμισεις ηταν ρυθμισμενος με την πηγη που εχει το καταστημα η ειχε τις ρυθμισεις που εγινε το τεστ στο projectorjunkies; γιατι απ οτι ξερω ο προβολεας ρυθμιζεται βαση της πηγης και αν του δωσουμε σημα απο αλλη πηγη ειδικα αν ειναι και htpc η ρυθμιση πρεπει να γινει απο την αρχη. Οποτε νομιζω πως ο προβολεας που ειδατε ειτε με τις ρυθμισεις απο το τεστ ειτε απο τις default ηταν αρυθμιστος για την πηγη που χρησιμοποιείται απο την avart.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Μια ερωτηση, ο καλιμπραρισμενος epson που ειδατε στην avart και δεν ειχε καλη εικονα σε σχεση με τις default ρυθμισεις ηταν ρυθμισμενος με την πηγη που εχει το καταστημα η ειχε τις ρυθμισεις που εγινε το τεστ στο projectorjunkies; γιατι απ οτι ξερω ο προβολεας ρυθμιζεται βαση της πηγης και αν του δωσουμε σημα απο αλλη πηγη ειδικα αν ειναι και htpc η ρυθμιση πρεπει να γινει απο την αρχη. Οποτε νομιζω πως ο προβολεας που ειδατε ειτε με τις ρυθμισεις απο το τεστ ειτε απο τις default ηταν αρυθμιστος για την πηγη που χρησιμοποιείται απο την avart.
Θεοφιλε ειναι γνωστο οτι η ρυθμιση αφορα την πηγη και το πανι και τις συνθηκες του χωρου σε καμμια περιπτωση ομως ενας σωστα ρυθμισμενος προβολεας δεν παιζει χειροτερα απο εναν αρυθμιστο γιατι του αλλαξες πανι και πηγη ....
Ειναι πολυ πιθανο ομως ο κοσμος που περναει απο το καταστημα να παιζει με το remote control
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.531
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top