Android 7.0 Nougat

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Α, έχει restart επιτέλους.
Τα εικονίδια παραμένουν όπως ήταν, τετράγωνα.
Λώντσερ system app έχω. Καιρό δεν έχω.
Ν δεν έχω. :)
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Πουτ@να έγινε το τηλεφωνάκι, μιά ώρα θα φάω να το κάνω ίδιο. :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.440
για κάνε ένα clear data σε google app kai pixel launcher...
Βαργιέμαι τώρα να ξαναφτιαξω τα φολντερς και το φόντο, αλλά να το κάνω όταν θα έχω όρεξη. ;)
Τι ακριβως έχω να κερδίσω;
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
για τον καιρό στην μπάρα της google έλεγα...από την στιγμή που ο launcher είναι περασμένος ως system app θα έπρεπε να φαινόταν και ο καιρός...κάνε ένα refresh τουλάχιστον αριστερά στο google now και γύρνα το μετά δεξιά στο home screen
 







wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.471
Κάτοχοι του Nexus 6P αναφέρουν σημαντικά προβλήματα με την μπαταρία και το Android 7.0 Nougat

Μπορεί με τον καιρό ορισμένα εξαρτήματα της συσκευής να γερνούν και να μην βρίσκονται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, όπως συμβαίνει για παράδειγμα με την μπαταρία κάποιες φορές, η οποία μετά από έναν χρόνο περίπου δεν έχει την απόδοση που είχε όταν ήταν καινούρια, ωστόσο αυτό που συμβαίνει με ορισμένες συσκευές Nexus 6P και το Android 7.0 Nougat είναι πολύ παράξενο.

Κάποιοι κάτοχοι του Nexus 6P –να αναφέρουμε ότι η συσκευή λανσαρίστηκε στις 29 Σεπτεμβρίου του 2015- αναφέρουν αναπάντεχα σημαντικό battery drain στην συσκευή τους. Όπως μπορείτε να δείτε και στο παρακάτω video από τον χρήστη TheRedyTedy, η συσκευή του έχει την τάση να… κλείνει χωρίς προειδοποίηση και σε τυχαίες στιγμές, όπως λίγο αφότου τράβηξε μερικές φωτογραφίες χρησιμοποιώντας το stock app για την Camera. Για να το επαναφέρει –κάτι τέτοιο δεν γίνεται χρησιμοποιώντας το power button- αναγκάζεται να το συνδέσει με τον φορτιστή του στην πρίζα. Μάλιστα, όπως ο ίδιος αναφέρει στο video το κινητό που χρησιμοποιεί είναι RMA, και τρέχει την κανονική (non-beta) έκδοση του Android 7.0 Nougat. Ο χρήστης TheRedyTedy “ανέβασε” το video στο subreddit r/Android την Κυριακή, 30 Οκτωβρίου και από τότε έχει γεμίσει με σχόλια για παρόμοια προβλήματα από άλλους χρήστες.

Ορισμένοι ανέφεραν ότι το πρόβλημα που αντιμετώπισαν λύθηκε κάνοντας εργοστασιακή επαναφορά και άλλοι πως λύθηκε κάνοντας αναβάθμιση στο Android 7.1.1 (ένας ωστόσο χρήστης ανέφερε ότι το κινητό του παρουσίασε το πρόβλημα μετά την αναβάθμιση του σε Android 7.1.1). Ένας άλλος κάτοχος της συσκευής πάντως ανέφερε ότι επικοινώνησε με την Google και πως του αντικατέστησαν το κινητό, με το δεύτερο να μην αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα.


(πηγή)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.440
Ένας άλλος κάτοχος της συσκευής πάντως ανέφερε ότι επικοινώνησε με την Google και πως του αντικατέστησαν το κινητό,
Να τους πάρω τηλέφωνο στη γκουγκλ να τους πω και γω πως έχω δήθεν πρόβλημα και σκάει η μπαταρία και να τσιριζω στο τηλέφωνο μπας και με λυπηθούν και με το αντικαταστήσουν με πίξελ! χαχαχα
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
το πρόβλημα με την μπαταρία υπάρχει και είναι bug...λογικά θα επιλυθεί με το επόμενο update
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Αν είναι bug, γιατί δεν συμβαίνει σε πολλούς; :)
Αν και δε μετράω ποτέ, δεν παρατήρησα διαφορά στην διάρκεια στο δικό μου.
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
εκτός από αυτό που δείχνει το βίντεο, σε πολλούς (και στο δικό μου) κλείνει ξαφνικά στο 20-25% και ανοίγει όταν συνδεθεί στο ρεύμα δείχνοντας πάλι 20+% ...Μου το είχε κάνει και στην 7.0 αν θυμάμαι καλά και προχτές άλλη μια φορά στην 7.1.1 DP...
Bug λέγοντας, δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνει σε όλους 100%...είναι πολλές παράμετροι , εξ'ου και οι διαφορετικές συμπεριφορές.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.440
Έτσι πάει με τα beta, έχουν διάφορα θέματα.

Το δικό μου 6ρ πάντως, δουλεύει ρολόι με το 7.1
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.471
Πάντως, μέχρι στιγμής η LG δεν έχει κάνει κάτι προς την κατεύθυνση της αναβάθμισης συσκευών όπως το LG G4. Κρίμα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.854
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top