Home cinema professional (susano lx90)


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
δεν έχει εκδηλωθεί κάποιος, χρυσές δουλειές θα έκανε...τη μία οι σύζυγοι, την άλλη οι γείτονες, την παράλλη οι αντιπρόσωποι, πιο πέρα και μερικοί boustides που τρέχουν να βάλουν ότι πιο καινούργιο υπάρχει, όλοι αυτοί δεν μας αφήνουν να χάρουμε το χόμπυ μας!!!! μπωωωω
 



susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Να το χαίρεσαι κάθε μέρα !
Έχεις κάνει τρομερή δουλειά προσεγμένες αγορές οπότε βουρ στην απόλαυση !:hi:
να σε καλα αγορι ευχαριστω!:drinks:
[DOUBLEPOST=1476983104][/DOUBLEPOST]
Φιλαράκι να το χαίρεσαι και να το απολαμβάνεις.Το τελικό αποτέλεσμα είναι υπεράνω κριτικής!
Μπράβο! :thumbsup: :drinks:
ευχαριστω τιμο! ακομα δεν εχει τελειωσει, ειναι τα surround να μπουνε, να μαυρισει ο τοιχος να μην φενεται η παλια οθονη και διαφορα , εχει ακομα δουλεια!
 
Last edited:

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
δεν έχει εκδηλωθεί κάποιος, χρυσές δουλειές θα έκανε...τη μία οι σύζυγοι, την άλλη οι γείτονες, την παράλλη οι αντιπρόσωποι, πιο πέρα και μερικοί boustides που τρέχουν να βάλουν ότι πιο καινούργιο υπάρχει, όλοι αυτοί δεν μας αφήνουν να χάρουμε το χόμπυ μας!!!! μπωωωω
:laugh::thumbsup:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.154
Reaction score
93.263
Εγώ πάλι ο ανάποδος :) έχω ερωτήσεις:
- Την πρόσοψη των front γιατί την κάλυψες με ηχομονωτικό υλικό;
- Η δεξιά πλευρά της οθόνης έχει οριζόντιες καμπυλώσεις (σαν ζάρες) ή τα βλέπω λάθος στη φωτογραφία;

Edit: κάντε κλικ στις φωτογραφίες και πείτε μου.
 
Last edited:

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Όλο αυτό παίζει;;

Να ακουσω με την εικονα τι έκανες;

Αλήθεια περιμένω μια απάντηση στο ερώτημα του Γιάννη.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Την πρόσοψη των front γιατί την κάλυψες με ηχομονωτικό υλικό;
για να μην κάνει eco Γιάννη η να μην επιρεαζει έστω και λίγο τον ήχο, η μόνη ακαλυπτη επιφάνεια που πρέπει να είναι, είναι από κει που βγενει direct ο ήχος, δηλαδή κόρνες και μεγάφωνα.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Η δεξιά πλευρά της οθόνης έχει οριζόντιες καμπυλώσεις (σαν ζάρες) ή τα βλέπω λάθος στη φωτογραφία;
καλα τα βλέπεις! :D το πανί είχε τεντοσει μια χαρά (δεν το ζόρισα για να μην παθει τιποτα) αλλ όταν το βιδωσα πανω στο μαυρο καδρο μου εκανε αυτες της ζαρες>:( θα το λυσω ξανα και θα το επιδιορθωσω :headbang: θελω να τελειωσω με τα υπολοιπα και να το αφησω για το τελος! ( δεν πιστευω να νομιζατε οτι εχω stewart το ειπα για πλακα γιατι αναφερθεικε για πλακα και το συνεχεισα, και επισεις δεν με ρωτησε κανεις για την οθονη. το πανι ειναι δοκιμαζμενω πριν μπει και στην εικονα παιζει καλυτερα απο τον τοιχο μου, και στον ηχο δεν επιρεαζει τιποτα) εμενα αυτα μου αρκουν για να το επιλεξω, οταν και οποιος ερθει θα δει και θα μου πει τι και πως
[DOUBLEPOST=1477021172][/DOUBLEPOST]
Όλο αυτό παίζει;;
δεν καταλαβενω το ερωτημα σου!! οταν ερθεις θα μου πεις;)
Να ακουσω με την εικονα τι έκανες;

Αλήθεια περιμένω μια απάντηση στο ερώτημα του Γιάννη.
ανεφερα πιο πανω!
 


Μηνύματα
833
Reaction score
776
Το ύψος των κορνών της μπροστινής τριάδας δέν είναι το ίδιο σε σχέση με το πάτωμα. Έχεις υπερυψώσει το μεσαίο για κάποιο λόγο;
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Στεφανε ολα τελεια .
προσκυνω γιατι δεν ξερω αλλον να εχει σκισει την γατα τοσο πολυ.
εμενα και τα surround απαγορευονται στο σαλονι. ποσο μαλλον καταστασεις cinema .
τους γειτονες τους αρεσε το συστημα , τους ρωτησες αν ακουγεται καλα?:laugh:
 



susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Το ύψος των κορνών της μπροστινής τριάδας δέν είναι το ίδιο σε σχέση με το πάτωμα. Έχεις υπερυψώσει το μεσαίο για κάποιο λόγο;
δεν γινόταν και αλλιώς να μπούνε και το κεντρικό ειναι λίγο πιο ψηλά γιατί έχει τρύπα απο κάτω του για να περνάνε τα καλώδια
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Στεφανε ολα τελεια .
προσκυνω γιατι δεν ξερω αλλον να εχει σκισει την γατα τοσο πολυ.
εμενα και τα surround απαγορευονται στο σαλονι. ποσο μαλλον καταστασεις cinema .
τους γειτονες τους αρεσε το συστημα , τους ρωτησες αν ακουγεται καλα?:laugh:
να πω την αλήθεια έχει ξενερώσει λίγο :( πιο πολύ με το buck surround, θα της περάσει!:D ευχαριστω Μιχάλη! να είχα τον χώρο σου ούτε τηλεόραση δεν θα έβαζα στο σαλόνι;):D
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
ready!!!!!


η σημερινή μέρα ήταν πολύ πιεστική και αγχοτικη!!!! έπρεπε να τελειώσει σήμερα γιατί απο αύριο θα έχω φιλοξενία και θα είναι λίγο δύσκολο να δουλέψω, επίσης σκεφτόμουν αρνητικά για τον αν θα πάει κάτι στραβά η αν δεν είναι αυτο το αποτέλεσμα που περιμένω και τέτοιες αρνητικές σκέψεις εκανα και με άγχοσαν! θα ανεβάσω μερικές πολύ πρόχειρες φώτο γιατί έτρεχα να προλάβω γιατί δουλεύα και 3:15 εξαφανιζομαι, βέβαια η βάσει του προτζεκτορα και back surround τελικά δεν μου άρεσε πολύ φενεται χάλια συν οτι ο προτζεκτορας δεν ευθηγραμμιστηκε τέλεια και αυτό με χάλασε, η αρνητικές σκέψεις πού λέγαμε! θα το επεξεργαστώ αργότερα στο μέλλον και θα το φτιάξω καλύτερα! πλέων άλλες δυνάμεις δεν υπάρχουν, το έργο σήμερα έκλεισε ακριβώς 2 εβδομάδες, σηκώνω μουν 6 ώρα έριχναν δουλειά όχι αστεία, και έφευγα στα καπάκια για δουλειά μέχρι της 12, >:(:focus: έλιωσα!!
στο θέμα μας τώρα!:rolleyes:
κρεμαω surround, προτζεκτορα, κολλάω και οτι μου έχει μείνει απο μαύρα βελουδα, στρώνω χάλια, τεντωνω πανί, και είμαι έτοιμος να προλάβω!




Το αποτέλεσμα??!!
Με μια λέξη" μαγευτικό"
με αποζημίωσε με το παραπάνω, ήταν πολύ παραπάνω απο αυτό που περίμενα:D:D:D:D:party::party::party::party::party::party:
Να ξεκινήσω με την εικόνα!
πάντα σύγκριση με πρίν, ήταν πολύ πιο καθαρή η εικόνα μου είχε ανεβάσει πολύ το contrast και το ansis contrast, τα χρώματα ήταν πολύ ωραία έντονα, λες και έβλεπα σε τηλεοράσει, το μόνο σε τελειως ασπρι καρτέλα φαινόταν το μοτίβο τής οθόνης, αυτα είδα στα 10 λεπτά πού προβαλα!
ο ήχος τώρα! με το λίγο που άκουσα όχι δυνατά και όχι σε κάποια ιδιαίτερη ταινία με καλό ήχο, αυτό πού μου άφησε να καταλάβω είναι οτι έχω ανέβει αρκετά level πιό πάνω από πρίν!
τι η οποία διάφορα από 3677 σε 3678,
τι οτι τα ηχεία είναι ακριβώς πίσω απο την οθόνη( πραγματικά άλλη φάση χάνεσαι τελείως:D) τι τα surround , τι τα 2 sub 4645 ( καμιά σχέση με πρίν, 1 earthquake 12" με τώρα 2 4645:D:laugh:) και έχουν μπει τα sub ακριβώς εκεί που πρέπει και προτείνει η jbl! ολα αυτά έφεραν ενα εξερετικο αποτέλεσμα και ολα αυτά χωρίς calibration:) μια δοκιμή θα πείσει τούς άπιστους:D:lolsign:
 


Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
ready!!!!!



Το αποτέλεσμα??!!
Με μια λέξη" μαγευτικό"
με αποζημίωσε με το παραπάνω, ήταν πολύ παραπάνω απο αυτό που περίμενα:D:D:D:D:party::party::party::party::party::party:
Αυτό έχει σημασία και είναι όλα τα λεφτά!;)
Μπράβο ρε φιλαράκι.Να το χαίρεσαι και να το απολαμβάνεις όσο περισσότερο μπορείς!Εύγε!:drinks:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top