βοηθεια για ηχεια


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
Στη θέση σου θα έπαιρνα το Pioneer HTP-073 και θα αναρτούσα τα κυρίως και περιφερειακά ηχεία στον τοίχο, το κεντρικό κάτω από την οθόνη και το sub κάπου επάνω στο έπιπλο, ή στην εσχάτη περίπτωση στο δάπεδο και θα τα ξεχνούσα εκεί.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Μα βρε Κωστα το κοριτσι εχει ενισχυτη ηδη ! Ειναι καλυτερα να δωσει το ποσο μονο για 5.1 ηχεια...
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Ωριάνα, στείλε ένα e-mail και ζήτα από το Γερμανό μια προσφορά για τα μεταφορικά για τα Canton Movie 160. Δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο στα χρήματα αυτά.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
Μα βρε Κωστα το κοριτσι εχει ενισχυτη ηδη ! Ειναι καλυτερα να δωσει το ποσο μονο για 5.1 ηχεια...
Κι αυτό σωστό, οπότε ας πάρει ένα σετ παθητικά ηχεία, αλλά μικρά, ώστε όλα εκτός του sub να μπορούν να αναρτηθούν στον τοίχο. Ανεξαρτήτως του συνολικού εμβαδού, σε περιβάλλον μόλις 16 τ.μ. είναι πολύ μεγάλη η ευκολία των αναρτημένων ηχείων, καθώς παρέχει ευχερή διευθέτηση της επίπλωσης και διευκολύνει το σφουγγάρισμα - και δεν το λέω ως αστείο.
 

Μηνύματα
31
Reaction score
1
Γιωργο σε ευχαριστώ για την πρόταση σου αλλά θα κάνω την αγορά σε άτοκες δόσεις οπότε αποκλείονται τα καταστήματα εξωτερικού .
Κώστα αυτό που λες για το σφουγγάρισμα είναι για μένα νούμερο ένα! χαχαχα
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Γιωργο σε ευχαριστώ για την πρόταση σου αλλά θα κάνω την αγορά σε άτοκες δόσεις οπότε αποκλείονται τα καταστήματα εξωτερικού .
Κώστα αυτό που λες για το σφουγγάρισμα είναι για μένα νούμερο ένα! χαχαχα
Ωριάνα, το κατάστημα εσωτερικού ζητάει €750 για το ίδιο σετ ηχείων (τόσα του λείπουν προφανώς). Καλή τύχη εύχομαι :)
 

Μηνύματα
31
Reaction score
1
Ωριάνα, το κατάστημα εσωτερικού ζητάει €750 για το ίδιο σετ ηχείων (τόσα του λείπουν προφανώς). Καλή τύχη εύχομαι :)
Έχεις δίκιο δεν το συζητώ! Φόβέρή ευκαιρία αλλά δεν έχω μετρητά οποτε θα αρκεστώ μάλλον στα harman. ...
 


Μηνύματα
777
Reaction score
820
Η ίδια αγγελία για τα Bose υπάρχει και στις αγγελίες του site. Είναι σύστημα με 2.1 με 2 δορυφόρους και παθητικό (χωρίς ενισχυτή) sub και όχι σύστημα 5.1.

Τα Klipsch επίσης δεν έχουν sub - μόνο δύο ζεύγη δορυφόρους και το κεντρικό (και είναι και πολύ παλιό μοντέλο).

Απ' όσο έχω καταλάβει, η Ωριάνα θέλει 5.1 σύστημα.
 

Μηνύματα
31
Reaction score
1
Η ίδια αγγελία για τα Bose υπάρχει και στις αγγελίες του site. Είναι σύστημα με 2.1 με 2 δορυφόρους και παθητικό (χωρίς ενισχυτή) sub και όχι σύστημα 5.1.

Τα Klipsch επίσης δεν έχουν sub - μόνο δύο ζεύγη δορυφόρους και το κεντρικό (και είναι και πολύ παλιό μοντέλο).

Απ' όσο έχω καταλάβει, η Ωριάνα θέλει 5.1 σύστημα.
Eτσι ακριβως Γιωργο ! ika σε ευχαριστω για τον χρονο που διεθεσες !
Εξαλλου θελω καινουργιο συστημα απο μαγαζι για να βαλω δοσεις !
Αν δεν εχετε κατι καλυτερο να προτεινεται για τον ενισχυτη μου(pioneer vsx-322) σε 5.1 καινουργιο απο ελλαδα κατω των 300-350 ευρω να προχωρησω στα Harman Kardon HKTS 5 ?
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Ωριάνα,
Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στις Ωδές,Avart,Audioshow (αυτά μου έρχονται τώρα στο νου) να τους ρωτήσεις αν τα έχουν στημένα ή αν μπορούν να τα στήσουν ή τι άλλο έχουν στημένο στην τιμή που ψάχνεις να ακούσεις.Είναι επαγγελματίες και ξέρουν να σε κατευθύνουν!Αυτό του οποίου ο ήχος σου αρέσει περισσότερο πάρ'το!
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Eτσι ακριβως Γιωργο ! ika σε ευχαριστω για τον χρονο που διεθεσες !
Εξαλλου θελω καινουργιο συστημα απο μαγαζι για να βαλω δοσεις !
Αν δεν εχετε κατι καλυτερο να προτεινεται για τον ενισχυτη μου(pioneer vsx-322) σε 5.1 καινουργιο απο ελλαδα κατω των 300-350 ευρω να προχωρησω στα Harman Kardon HKTS 5 ?
Ωριάνα, εγώ δυσκολεύομαι να σου προτείνω να πάρεις κάτι το οποίο μετά από λίγο διάστημα θα σου φαίνεται λίγο. Ως εκ τούτου δες και μια λύση με κάτι τέτοιο στο οποίο αργότερα προσθέτεις ένα μεταχειρισμένο sub με κανένα 200άρι ευρώ και που σίγουρα είναι πιο ασφαλής επιλογή.

Over and out :)
 

Μηνύματα
31
Reaction score
1
Tiaras , βρίσκομαι λαρισα κ δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε τέτοια καταστήματα αν κ θα μπορούσε να υπάρχει κάτι αντίστοιχο κ εδω κ θα το τσεκάρω.
Γιώργο για να επιμένεις εσύ κάτι ξέρεις ;) να υποθέσω ότι με τα harman δεν θα ικανοποιηθώ?
Με διαολιζεις να πιεστώ για κάτι καλύτερο αλλά είναι και το ότι ψάχνω ( κυριως βεβαια για τα πίσω ηχεία ) κάτι κόμπακτ....
Αχχχ παιδιά αγχωθηκα...όχι τόσο για να βρω κάτι δυνατό (γιατί λόγο πολυκατοικιας δεν μπορώ να δινω ένταση) αλλά κάτι ποιοτικό....
 


gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Υπάρχει αγγελία στο φόρουμ με electro voice δορυφόρους και sub απο σχολή χώρου που κλείνει.
Προφανώς δεν έχω σχέση με την αγγελία:)
Ρίξε μια ματιά
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Παιδια η ερωτηση της κοπελας ειναι : 5.1 συστημα μεχρι 300-350 ευρω απο καταστημα, γιατι θελει να αγορασει με δοσεις αφου εχει να διαθεσει μονο την πρωτη δοση 30 ευρω :)
Δηλαδη οτιδηποτε με περισσοτερο απο 30 ευρω απο αγγελιες δεν μας κανει !

Εγω πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να μεζεψει 200 ευρω να παρει καποιο απο τα μικρα sub των αγγελιων , γιατι ετσι θα παρει αρκετα καλυτερο sub που εχει σημασια για αυτο που θελει να κανει και να βρει προχειρα αλλα δυο οτιδηποτε μικρα ηχεια για πισω.
Και μετα σιγα σιγα να αγοραζει απο αγγελιες μικρα B&W στο χρωμα που θελει.

Μαλιστα καλυτερα 3.1 με καλυτερο sub αποτι μικρο 5.1!
 

Μηνύματα
31
Reaction score
1
Παιδια η ερωτηση της κοπελας ειναι : 5.1 συστημα μεχρι 300-350 ευρω απο καταστημα, γιατι θελει να αγορασει με δοσεις αφου εχει να διαθεσει μονο την πρωτη δοση 30 ευρω :)
Δηλαδη οτιδηποτε με περισσοτερο απο 30 ευρω απο αγγελιες δεν μας κανει !

Εγω πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να μεζεψει 200 ευρω να παρει καποιο απο τα μικρα sub των αγγελιων , γιατι ετσι θα παρει αρκετα καλυτερο sub που εχει σημασια για αυτο που θελει να κανει και να βρει προχειρα αλλα δυο οτιδηποτε μικρα ηχεια για πισω.
Και μετα σιγα σιγα να αγοραζει απο αγγελιες μικρα B&W στο χρωμα που θελει.

Μαλιστα καλυτερα 3.1 με καλυτερο sub αποτι μικρο 5.1!
Χαχαχα κάπως έτσι ! Απλά οι αγγελίες δεν με βολεύουν καθώς είμαι Λάρισα κ δεν μπορώ να τσεκάρω από κοντά και είναι κ τα μεταφορικά στη μέση !
Για τα jbl 610 έχει κανείς εικόνα αν αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω από τα harman cardon 5 ?
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Λογικά θα παίζουν πιο δυνατά μιας και έχουν ενα γουφεράκι παραπάνω στον κάθε δορυφόρο.Τώρα αν αξίζουν τα 100€ παραπάνω ή αν θα σου αρέσουν όταν τα ακούσεις δεν μπορώ να στο πω εγώ και κανένας άλλος.
Το ίδιο ισχύει και για τα Harman έτσι?
Δεν έχεις κανά κατάστημα με προϊόντα ήχου εκεί μήπως μπορέσεις να τα ακούσεις?Ή κανα mediamarktkotsovolo?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top