Pioneer A 10

Μηνύματα
115
Reaction score
23
Καλησπερα! Προσφατα ειχα ενα θεματακι με το mini hifi μου και λεω να παρω κατι οικονομικο αλλα οχι σε σετακι παλι... Λεω να παρω τον Pioneer A-10 και ηχεια τα Scythe Kro Craft.
Dvd εχω... Οποτε λεω να "τσιμπησω" και ενα πικαπ.... Συγκεκριμενα λεω το Pioneer PL-990.
Επισης λεω να παρω και το Pioneer N-30 (σε μαυρο φυσικα :p )για usb περισσοτερο...
Αξιζουν αυτα η να μην τα αγορασω καν;
 
Last edited:


Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.568
ηχεια οχι τα scythe,προτιμησε καποιο φτηνο αλλα επωνυμο,οπως τα magnat που σου προταθηκαν.Αν δεν μπορεις τα 202,εστω τα μικρα 102 που ειναι σημαντικα φτηνοτερα. Το pioneer n-30 δε νομιζω να το βρεις καπου σε στοκ.
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
115
Reaction score
23
Καλησπερα παιδια και ευχαριστω για τις απαντησεις! Λοιπον... Ηχεια θα παρω τα magnat 202 τελικα. Απο ενισχυτη ακομα δεν εχω καταληξει καπου... Επισης θα κοιταξω και τον διαδοχο του pioneer n-30 το pioneer n-50. Αυτα θα ναι και η πρωτη αγορα μου μεχρι να δω και τι ενισχυτη θα παρω... Για το πικαπ μιας και δεν εχω δισκους μαλλον θα το αφησω για ποιο μετα και αυτο μπας και παρω καποιο καλυτερο.
 

Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.568
o διαδοχος του N-30 δεν ειναι το N-50,το δευτερο εχει δυνατοτητα να δουλεψει και σαν dac (usb,optical,coaxial εισοδοι),ενω εχει ξεχωριστη τροφοδοσια για ψηφιακο και αναλογικο τμημα. Ο διαδοχος ειναι το καινουργιο N-30AE που μολις κυκλοφορησε.
 


Μηνύματα
115
Reaction score
23
Αφου δεν εχεις δισκους μην ασχολησε. Ακριβο σπορ.
Ισχυει..αλλα μαλλον καπου πριν τα Χριστουγεννα πιστευω οτι θα γινει και αγορα καποιου καλου πικαπ... Δεν ξερω αλλα και μονο που θα το βλεπω να παιζει θα ναι πανεμορφο! :p Το χω και απωθημένο...μικρος ειχα καταστρεψει ενα πικαπ του πατερα μου και απο τοτε δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει καποιο... χαχαχα
 

Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.568
οτι σου ειπε ο Γιαννης,πολυ ακριβο σπορ,τα χρηματα ριξτα σε ενισχυτη ηχεια και network player.
 

Μηνύματα
115
Reaction score
23
Καλησπερα και παλι! Μολις παραγγειλα τα magnat 202 και το pioneer n 50 A!!! :D Για ενισχυτη θα μου μεινουν 100-150€ οποτε εβαλα αγγελια για μεταχειρισμενο... Αν δεν βρεθει κατι λογικα θα παω σε καναν ραδιοενισχυτη των 200€-250€ και βλεπουμε...
 

Μηνύματα
1.036
Reaction score
198
Καλοακουστα. Για ενισχυτή θα σου προτινα τον denon PMA 520 μέχρι τα 200€. Αν δώσεις παραπανω στα 250 είναι ο pioneer a30. Μέχρι τα 250 ευρώ μην προτιμήσεις ράδιοενισχυτη λένε οτι υστερούν σε σχέση με τους απλούς δικαναλους
 


Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.568
οτι ειπε ο Γιαννης (παλι),οχι ραδιοενισχυτη,γιατι πολυ απλα με το pioneer θα σου ειναι τελειως αχρηστος.Θα εχεις προσβαση σε τοσα ιντερνετικα ραδιοφωνα που δεν θα βαλεις ποτε fm (αλλα ακομα και αν θελεις να ακουσεις κατι απο Ελλαδα,οι περισσοτεροι εκπεμπουν και ιντερνετικα). Ενισχυτη καινουργιο με τα χρηματα αυτα.....Υamaha A-S201,Denon PMA-720ae,Pioneer A-30.
 

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Nαι μπερδευτικα γιατι σχεδον ολα τα σαιτ στον A-S 201 εχουν την φωτο του R-S201
Δες το σαιτ του Νακα,εχει δυο φωτο,μπροστα δειχνει τον Α-S και η πισω φωτο δειχνει τον R-S
Aυτο που με χαλαει ειναι οτι εχει κλιπς για τα ηχεια και οχι μπορνες.
 
Last edited:

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Ο Νάκας κάπου στο site του έχει ενα pdf για τα demo, τσέκαρέ το, έχει καλές προσφορές.
ΌΧΙ ράδιο
 


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.309
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top