Σταθερή οθόνη 115" Cinemascope

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
Πωλείται σταθερή οθόνη σε format 2.35:1, διαγώνιος 115", της hivilux, περισσότερες πληροφορίες εδώ. Είναι με το πλαίσιο των 9cm RX series.

Αγορασμένη πριν δύο χρόνια, τοποθετημένη όπως στη φωτογραφία, άκαπνος χώρος, σε άριστη κατάσταση. Πωλείται για αγορά μεγαλύτερης.
Τιμή EUR350 (τιμή καινούργια 380 + 60 τα μεταφορικά, σημερινή κοστολόγηση από hivilux, -20%!).

screen.jpg
 
  • Like
Reactions: PPG





melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
€200.
Επειδή ρωτάνε κάποιοι που ενδιαφέρονται να ξεκαθαρίσω ότι δεν χρειάζεται κάποιο ειδικό φακό, αναμορφικό για παράδειγμα, για να προβάλει κανείς στη συγκεκριμένη οθόνη.

Οταν το περιεχόμενο, η ταινία, είναι σε φορμάτ 2.35:1 τότε ο προβολέας θα γεμίσει όλη την οθόνη χωρίς μπάρες δεξιά-αριστερά ή πάνω-κάτω.
Οταν η ταινία θα είναι σε 16:9 τότε θα εκμεταλευτείτε όλο το ύψος της και αναγκαστικά θα υπάρχουν κενά δεξιά και αριστερά της εικόνας (σε αυτή την περίπτωση το μέγεθος της εικόνας είναι 92"). Οπως αντίστοιχα στην αντίθετη περίπτωση όπου σε οθόνη 16:9 π.χ. τηλεόραση και ταινία 2.35 υπάρχουν μπάρες πάνω και κάτω.

Edit: €198...αλλά να 'ρθείτε με τα λεφτά ακριβώς, ψιλά για ρέστα δεν έχει :laugh::laugh::laugh:
 
Last edited:




Μηνύματα
236
Reaction score
110
Σε παρακαλώ μπορείς να μου δώσεις τις διαστάσεις της καθαρής οθόνης σε μέτρα καθώς επίσης και τις διαστάσεις σε μέτρα μαζί με το κάδρο;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.612
Κοίτα την παρακάτω φωτογραφία Κυριάκο:

rxlist.jpg
 

Μηνύματα
236
Reaction score
110
Ναι Γιώργο το είδα και εγώ... μάλλον δεν μου κάνει λόγω μεγέθους αλλά θα μετρήσω και αύριο να δω μήπως και την "βολέψω" γιατί η τιμή είναι πολύ ελκυστική...
 

Μηνύματα
236
Reaction score
110
Φίλε Melina καλησπέρα... σε παρακαλώ για κάνε hold στην οθόνη μέχρι τις 7 σήμερα το βραδάκι γιατί με ενδιαφέρει πολύ αλλά έχω μπλέξει με τα μετρήματα...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
Οι μετρήσεις είναι αυτές που έχει βάλει ο αβγδ.
Hold μέχρι να είσαι έτοιμος. Στείλε pm όταν ξέρεις.
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.612
Βρήκε τον άσχετο με την εικόνα Χαϊεντά και την ξεφορτώθηκε! :D
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.612
Πλάκα πλάκα, έχει μνήμες ο βιντεοπροβολέας του για μεγέθη εικόνας όπως οι JVC; :unsure:
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.095
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top