προτασεις για αναβαθμιση phono ή ενισχυτη


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Αν κρατήσεις τον ενισχυτή σου , ενας line preamplifier,αν αυτό εννοείς είναι άχρηστος.
Εκτος τουτου δεν βλεπω ο ενισχυτης της sony να εχει εισοδο για ξεχωριστο προενισχυτη ωστε να χρησιμοποιει μονον το τμημα του τελικου.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.441
Reaction score
50.531
- με το σκεπτικό του ότι : ή θα πάρεις έναν προ της κατηγορίας του sony , οπότε μικρές διαφορές , ή έναν καλύτερο και μετά θα θές να τα αλλάξεις όλα , πήγαινε απλά σε phono
 

Μηνύματα
146
Reaction score
111
ησασταν απολυτα κατανοητοι. αφου ο προενισχυτης στον συγκεκριμενο ενισχυτη
α) δεν μπαινει
β)δεν θα κανει την τρελη διαφορα
παιρνω απλα ενα καλο φονο και τελειωσα
υγ1. το φονο μπαινει στις εισοδους tape που εχω σωστα?
υγ2. για ακροαση πχ φλακ, αντιστοιχα την μεγαλυτερη δουλεια την κανει ενα dac σωστα? οπως και τη μεγαλυτερη δουλεια στο πικαπ (περα απο το ιδιο το πικαπ) την κανει το phono stage. (εχω συνδεσει το πισι στον ενισχυτη. στο οποιο πισι εχω μια καλη καρτα ηχου που δουλευει σαν dac, οποτε οταν παιζω φλακ απο το πισι ειναι καλος ο ηχος. αν θελω να παιξω φλακ απο οπουδηποτε αλλου πχ εξωτερικους σκληρους, εχω συνδεσει και ενα raspberry pi που εχει και ενα pidac+ πανω οποτε παλι παιζω flac μεσω dac. αν τα εχω σκεφτει ολα αυτα σωστα, ειμαι καλυμενος ετσι? μονο τα ηχεια μενουν (εκτος απο το φονο προφανως). σας ευχαριστω ολους
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.821
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top