xindak dac 8

Status
Not open for further replies.
Z

Zdimis

Guest
Πωλειται το dac 8 με extra λυχνια nos 6h23n που παει τον ηχο του αλλου απο την λαμπατη εξοδο.Το πηρα πριν ενα μηνα απο ατομο που λογω .......παντοφλας το ακουγε σπανια και ελεγχθηκε απο γνωστο ηλεκτρονικο του χωρου.Τιμη με την extra λυχνια οσο αγοραστηκε.450 ευρω (δωρο η nos των 60 ευρω που αγοραστηκε αμεσα :) ). Επισης ανταλαγη με audio nemesis dc 1 UE (μονο το upgraded με υα δυο chip κ το 1.3 volt στην εξοδο- το απλο το κατεχω ) η 47 labs shingaraki (στην περιπτωση του 47 labs συζηταμε και κατι απο μερους μου αν και ετσι και ανοιξει το σασι των δυο dac θαναι επιεικως γελοιο να δωσω κ παραπανω λεφτα για το σινγκαρακι ....αλλα ειμαι θυμα :) Προυποθεσηγια πιθανη ανταλαγη να επιτραπει ο ελεγχος .Ο λογος ειναι οτι προτιμω τον ηχο των nos dac ενταξει τρια εχω ακκυσει ολα κι ολα nos με ενα buffer στην εξοδο.Παζαρια ,κ αλλες ανταλαγες δεν γινονται δεκτα καθως δεν επειγομαι.Απλα δεν θα παιξει κ θα καθεται ετσι ως αναφoρας για να ακουω απο το απλο nemesis με το magic box στην εξοδο που σσφως χρωματιζουν τον ψηφιακο ηχο με ενα πιο αρεστο στα αυτια μου τροπο.
 
Last edited by a moderator:

Z

Zdimis

Guest
Να προσθεσω οτι γνωστο χαιενταδικο ψαγμενο μαγαζι στα νοτια προαστια ζηταει 950 για ενα ιδιο μεταχειριμενο που δινει, ορκιζομενος οτι προκειται για μοναδικη περιπτωση value for money στα 950 ευρω ποσο μαλλον στα 450 κ με nos πολυ special !

Τεχνικές λεπτομέρειες και φωτο


http://www.audioemotion.co.uk/xindak-dac-8-dac-681-p.asp
 
Last edited by a moderator:

Z

Zdimis

Guest
Κλεινει,ευρέθη η λυχνια που το φερνει εκει που θελω και δεν ειναι και nos!
 

Z

Zdimis

Guest
UP
Πωλειται το dac 8 με extra λυχνια nos 6h23n που παει τον ηχο του αλλου απο την λαμπατη εξοδο.Το πηρα πριν ενα μηνα απο ατομο που λογω .......παντοφλας το ακουγε σπανια και ελεγχθηκε απο γνωστο ηλεκτρονικο του χωρου.Τιμη με την extra λυχνια οσο αγοραστηκε.450 ευρω (δωρο η nos των 60 ευρω που αγοραστηκε αμεσα :) ). Επισης ανταλαγη με audio nemesis dc 1 UE (μονο το upgraded με τα δυο chip κ το 1.3 volt στην εξοδο- το απλο το κατεχω ) η 47 labs shingaraki (στην περιπτωση του 47 labs συζηταμε και κατι απο μερους μου αν και ετσι και ανοιξει το σασι των δυο dac θαναι επιεικως γελοιο να δωσω κ παραπανω λεφτα για το σινγκαρακι ....αλλα ειμαι θυμα :) Προυποθεσηγια πιθανη ανταλαγη να επιτραπει ο ελεγχος .Ο λογος ειναι οτι προτιμω τον ηχο των nos dac .Παζαρια ,κ αλλες ανταλαγες δεν γινονται δεκτα καθως δεν επειγομαι.Απλα δεν θα παιξει κ θα καθεται ετσι ως αναφoρας για να ακουω αποτο απλο nemesis με το magic box στην εξοδο που σσφως χρωματιζουν τον ψηφιακοηχο με ενα πιο αρεστο στα αυτια μου τροπο.Να προσθεσω οτι γνωστο χαιενταδικο ψαγμενο μαγαζι στα νοτια προαστια ζηταει 950 για ενα ιδιο μεταχειριμενο που δινει, ορκιζομενος οτι προκειται για μοναδικη περιπτωση value for money στα 950 ευρω ποσο μαλλον στα 450 κ με nos πολυ special !

Τεχνικές λεπτομέρειες και φωτο


http://www.audioemotion.co.uk/xindak-dac-8-dac-681-p.asp
 
Last edited by a moderator:


Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.492
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top