Προβλήματα στα πολωτικά φίλτρα στους βιντεοπροβολείς SONY


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Να επαναλαβω την ερωτηση καθως χαθηκε κατα την μεταφορα ειναι βεβαιο οτι για την αλλοιωση στην επιστρωση δεν ευθυνεται το καθαριστικο που χρησιμοποιησε ο μαστορας για να καθαρισει ττα πολωτικα φιλτρα ?
και μια δευτερη ερωτηση σε τι χωρο επαιζε ο προβολεας ?
Τι θελω ν α πω καποια στιγμη καθαριζω εναν epson 3000 που ειχα στο θεωρητικα ακαπνο σαλονι μου το οποιο ειναι ενιαιο με την κουζινα και ο γιατρος που τον χειρουργησε μου ειπε οτι τα πανελακια του ειχαν μια περιεργη γλιτσα σαν λιπος ....
Απο τοτε αλλαξα αποροφητηρα και εχω μονιμα σκεπασμενο και σφραγισμενο τον προβολεα και δεν τον ανοιγω ποτε εαν δεν εχει κλεισει η κουζινα ακομα και popcorn φτιαχνουμε μιση ωρα πριν την προβολη .....
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.615
Reaction score
94.541
Να επαναλαβω την ερωτηση καθως χαθηκε κατα την μεταφορα ειναι βεβαιο οτι για την αλλοιωση στην επιστρωση δεν ευθυνεται το καθαριστικο που χρησιμοποιησε ο μαστορας για να καθαρισει ττα πολωτικα φιλτρα ?

Δεν χάθηκε!

Υπάρχει στο #32
 

Μηνύματα
606
Reaction score
79
Ο προβολεας οσο ηταν στα χερια μου[700 ωρες και μετα]] επαιζε αυστηρα σε ακαπνο περιβαλον και το προβλημα ηταν εμφανες πριν παει στον μαστορα. Απο οτι μου ειπε ο φιλος που μου τον πουλησε ειχε αναλογη μεταχειριση και στον δικο του χωρο.Αλλωστε οπως φαινεται και στις φωτο ο προβολεας μεσα ειναι σαν καινουργιος εκτος απο συγκεκριμενο σημειο. Σε τηλεφωνο που εκανα την παρασκευη σε εξουσιοδοτημενο της σονυ μου ειπαν πως ο τεχνικος ειναι αρρωστος και να ξαναπαρω την δευτερα.
 

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
εγω παιζω με οτι ειναι βλαβερο και δεν εχω θεματα....

καπνιζω και σαν φουγαρο.....:D

ο προβολεας απο πανω μου...

Θεοφιλε....δες τι θα σου πει η sony και βλεπουμε.....

εχεις κανα screenshot πριν το ανοιγμα του προβολεα να μας δειξεις...?
....γιατι στο λινκ δεν ειδα κατι και με προβληματιζει αυτο...
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Ο προβολεας οσο ηταν στα χερια μου[700 ωρες και μετα]] επαιζε αυστηρα σε ακαπνο περιβαλον και το προβλημα ηταν εμφανες πριν παει στον μαστορα. Απο οτι μου ειπε ο φιλος που μου τον πουλησε ειχε αναλογη μεταχειριση και στον δικο του χωρο.Αλλωστε οπως φαινεται και στις φωτο ο προβολεας μεσα ειναι σαν καινουργιος εκτος απο συγκεκριμενο σημειο. Σε τηλεφωνο που εκανα την παρασκευη σε εξουσιοδοτημενο της σονυ μου ειπαν πως ο τεχνικος ειναι αρρωστος και να ξαναπαρω την δευτερα.
Θεοφιλε εχεις καμμια εξελιξη ? Επισκευαστηκε τελικα ο προβολεας σου ?
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Σε πρόσφατη επαφή μου με ένα VPL VW90 αυτό που παρατηρησα είναι μεγάλη αλλαγή στη διόρθωση gamma που είχε φωτίσει την εικόνα αλλά και την διαφορά στην στάθμη του μαύρου. Ο προβολέας είχε γράψει 1870 ώρες λειτουργίας.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Εγω παλι ρωταω γιατι ειμαι περιεργος να μαθω εαν επισκευαστηκε ....
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Σε πρόσφατη επαφή μου με ένα VPL VW90 αυτό που παρατηρησα είναι μεγάλη αλλαγή στη διόρθωση gamma που είχε φωτίσει την εικόνα αλλά και την διαφορά στην στάθμη του μαύρου. Ο προβολέας είχε γράψει 1870 ώρες λειτουργίας.
Μανωλη φανταζομαι οτι διαφορα δεν ωφειλεται στην πτωση της λαμπας ή στην αναγκη για καθαρισμο ετσι ?
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Τελικα Μανωλη ποια ειναι η αποψη σου ο 90 αρης παρουσιαζε προβλημα στα πολωτικα του και ειχε αυτην την αλλαγη στην εικονα του ?
Μπορεις με βαση την εμπειρια σου να μας πεις μεχρι σε ποια γενια των Sony υπαρχουν προβληματα με προωρη γηρανση των πολωτικων φιλτρων ?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.583
Μηνύματα
2.866.413
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top