Βοηθεια ενισχυτη για CW-12 ηχεία

Μηνύματα
33
Reaction score
6
Καλησπέρα στο forum. Αφου τελικά δεν κατάφερα να πάρω τα CW 215 που ήθελα πήρα για αρχή τα 12αρια. Είχα εναν ενισχυτή (Yamaha S500) και τώρα παιζω με αυτό για την ώρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε ενα ενισχυτή που θα τα οδηγήσει σωστά, γιατί είναι κρίμα...
 
  • Like
Reactions: PPG


Μηνύματα
33
Reaction score
6
Ναι ακειβως αυτα τα ηχεια. Σαν πηγη θα εχω το pc συνδεδεμενο.. απο χρηματα δεν ξερω τι θα ειναι ικανοποιητικο... δεν θα ηθελα να ξεπερασω τα 1000
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Ναι ακειβως αυτα τα ηχεια. Σαν πηγη θα εχω το pc συνδεδεμενο.. απο χρηματα δεν ξερω τι θα ειναι ικανοποιητικο... δεν θα ηθελα να ξεπερασω τα 1000
Βάλε καμια φωτό να γουστάρουμε;)
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Πάρε 2 xls-1002,δούλεψέ τους bridged και καθάρισες!Θα πηγαίνουν βόλτες τα CW!
Σου μένουν και κάτι ψηλά για μια κάρτα ήχου εξωτερική ή κανά dac από καμμιά αγγελία και είσαι πρώτος!
 

Μηνύματα
33
Reaction score
6
Βάλε καμια φωτό να γουστάρουμε;)
Πάρε 2 xls-1002,δούλεψέ τους bridged και καθάρισες!Θα πηγαίνουν βόλτες τα CW!
Σου μένουν και κάτι ψηλά για μια κάρτα ήχου εξωτερική ή κανά dac από καμμιά αγγελία και είσαι πρώτος!
Ομορφα! Εχεις να προτεινεις τι να προσεξω στο dac γιατι ποτε δεν εχω ασχοληθει. Επισης, χαζη ερωτηση, με τα δυο crown ο yamaha που εχω θα συνδεθει πανω τους;
 
  • Like
Reactions: PPG

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Με dac δεν έχω ασχοληθεί ούτε εγώ.
Ο Yamaha που έχεις δεν μπορεί να συνδεθεί στους τελικούς γιατί δεν έχει pre out.Αν είχε θα μπορούσες να συνδέσεις το pc επάνω του και το pre out στους Crown.
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Για τελικό καλύτερα τον xls1500 ή 2000. Νομίζω ένας φτάνει είναι αρκετά δυνατοί. Όχι στους 1000 ή 1002 καθώς το Signal To Noise Ratio είναι χαμηλότερο από τους άλλους και πιο πολύ ταιριάζουν για sub. Θα χρειαστείς όμως να ξέρεις dac ή pro με balanced έξοδο. Οι συγκεκριμένοι ενισχυτές αποδίδουν καλύτερα έτσι
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
33
Reaction score
6
Για τελικό καλύτερα τον xls1500 ή 2000. Νομίζω ένας φτάνει είναι αρκετά δυνατοί. Όχι στους 1000 ή 1002 καθώς το Signal To Noise Ratio είναι χαμηλότερο από τους άλλους και πιο πολύ ταιριάζουν για sub. Θα χρειαστείς όμως να ξέρεις dac ή pro με balanced έξοδο. Οι συγκεκριμένοι ενισχυτές αποδίδουν καλύτερα έτσι
1500 με 2000 εχουν πολυ μικεη διαφορα τιμης. Οποτε αν αρκει ο 2000 μια χαρα. Οποτε να ψαχτω για dac
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Όχι μόνο αρκεί παρα-αρκεί. Θα έχεις την τέλεια οδήγηση χαμηλά. Θα χρειαστείς όμως ένα καλό dac-pro (κατά προτίμηση γλυκόηχο)
xls2000.jpg
 
  • Like
Reactions: PPG



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.591
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top