HXOS EIKONA SHOW 2016

Μηνύματα
731
Reaction score
616
Καλα γενικα αυτο με τα cd το βρισκω λιγο τραγικο πια..
Αφου τα ξενοδοχεια εχουν wifi. Ας κανουν εστω για ενα μηνα λογαριασμο στο TIDAL (redbook )και με ενα dac να εχουν εκατομμυρια τραγουδια "μαζι τους".
Θες και high resolution? Παρε και καμια 200αρια flac μαζι σου.
Αν και πλεον ουκ ολιγοι χρησιμοποιουν αυλα στις εκθεσεις.
[DOUBLEPOST=1477575111][/DOUBLEPOST]
..με το καπνισμα...εχω ενα ψιλοθεματακι... σε παλαιοτερη εκθεση στο λ.μαριοτ, δεν ειχα εντοπισει καβατζα..
Το πιο τραγικο ειναι που καπνιζουν οι εκθετες..οπου το δω..φευγω αμεσως
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
...ναι δεν ειμαι εκθετης..εκτε-θημ-ενος ειμαι..
Ναι το ειδα το κρυμμενο τασακι.. :)
Αλλα .. μη γινει θεμα.. :) αγκιζει τα ορια της ρουφιανιας..
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
...ναι δεν ειμαι εκθετης..εκτε-θημ-ενος ειμαι..
Ναι το ειδα το κρυμμενο τασακι.. :)
Αλλα .. μη γινει θεμα.. :) αγκιζει τα ορια της ρουφιανιας..
Μα δεν ειπα τιποτα για σενα :)
Για τους εκθετες ηταν η μπιχτη >:(
 

C

chrispo

Guest
...για να ρωτήσω κάτι τους κοσμογυρισμένους , χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας....
Σε μεγάλες εκθέσεις του εξωτερικού ( Γερμανία, Αγγλία, Ιταλία, ΗΠΑ..κτλ), επιτρέπεται σε ιδιώτες να φέρνουν και να ακούν δικά τους cd , ή δίσκους..ή ο,τιδήποτε άλλο δικό τους ?

Αν επιτρέπεται , τότε θα μπορούσε να εφαρμοστεί κάτι ανάλογο και εδώ....αλλά αν όχι ,τότε τζάμπα κάνουμε την παραπάνω κουβέντα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Μα δεν ειπα τιποτα για σενα :)
Για τους εκθετες ηταν η μπιχτη >:(
Απαγορευεται το καπνισμα..ε τωρα ο αλλος εβγαλε ενα τασακι εκει στη ζουλα.. ειναι απο το πρωι..μεχρι το βραδυ.. (δεν ειδα κατι απροκαλυπτο...)
.. ε ας ακολουθησω τα house rules :)
Δε καρφονω..πιθανοτατα κ γω το ιδιο να εκανα στη θεση τους.. υπο αυτη την εννοια...
Το θεμα cd.. οκ..αναλογα την περιπτωση.. :)
Αμφοτερος σεβασμος,κατανοηση κ ευγενια :)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Παλιά που είχε δωμάτιο το avsite , γινόταν καπνιστήριο.
Τώρα πια έχουν αλλάξει τα πράγματα.Μπορεί ν ανοίξει κανα fire alarm και να έχουμε τρεχάματα.
Προσωπικά δεν θέλω ούτε άτμισμα.
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Παλιά που είχε δωμάτιο το avsite , γινόταν καπνιστήριο.
Γι'αυτο δεν ειχα μπει ποτε ;).

Προσωπικά δεν θέλω ούτε άτμισμα.
Διαφωνω. Δεν το εχω ψαξει πολυ, αλλα αν δεν εχει καμμια κακη επιπτωση για τους γυρω το ατμισμα, θα επρεπε να επιτρεπεται και στα ασανσερ ή τα αεροπλανα. Ας ατμιζουν και κυανιουχο πεπονακι.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Διαφωνω.
Δικαίωμά σου.
Όμως γιατί εγώ να μυρίζω ατμούς με άρωμα σάπιο μήλο, βανίλια, πεύκο και ότι άλλο ?
Δεν φτάνει που ορισμένοι είναι άπλυτοι ?
Είμαι καπνιστής , αλλά 10 ώρες που θα είμαι εκεί δεν θα καπνίσω.



Φορτώστε τα κινητά σας με μουσικές, θα παίξει πολύ μπλούτουθ...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
- Βγές για λίγο έξω , γενικά πρέπει να είσαι ή δυνατόν απερίσπαστος από οτιδήποτε θα μπορούσε να σε απασχολήσει , για να συγκεντρωθείς περισσότερο στο ακρόαμα
Ασκήσεις γιόγκα απαραίτητες πριν την ακρόαση.
Αυτοσυγκέντρωση και προσευχή.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
και ακούμε ΠΑΝΤΑ με κλειστά τα μάτχια. :rofl:

έτσι είναι το μπλάιντ τεστ άραγε; :lol:




ΥΓ τώρα που το σκέφτομαι, αυτοί που βλέπουν προβολείς δε θα έπρεπε να κλείνουν τα αφτιά; :gotcha:
 

Μηνύματα
849
Reaction score
2.576
Πορτες απο πλεξιγκλας κλειδωμενες στα δωματια, αντε και με οπες για να ακουει και κατι η πλεμπα που πηγαινοερχεται στους διαδρομους :p
 

Μηνύματα
427
Reaction score
425
...για να ρωτήσω κάτι τους κοσμογυρισμένους , χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας....
Σε μεγάλες εκθέσεις του εξωτερικού ( Γερμανία, Αγγλία, Ιταλία, ΗΠΑ..κτλ), επιτρέπεται σε ιδιώτες να φέρνουν και να ακούν δικά τους cd , ή δίσκους..ή ο,τιδήποτε άλλο δικό τους ?

Αν επιτρέπεται , τότε θα μπορούσε να εφαρμοστεί κάτι ανάλογο και εδώ....αλλά αν όχι ,τότε τζάμπα κάνουμε την παραπάνω κουβέντα.
Αγγλία-Σκωτία που γυρνούσα δεν το επέτρεπαν μπορούσες όμως να διαλέξεις απο 5-6 δισκάκια που είχαν εκει.
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Μόλις διάβασα αυτό (Είμαι καπνιστής , αλλά 10 ώρες που θα είμαι εκεί δεν θα καπνίσω.) και στο τσακ δεν έπεσα από την καρεκλά
Άκου 10 ώρες δεν θα καπνίσεις?κάτι μου λέει ότι εκείνη την μέρα θα έχεις συχνοουρία ;);)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
θα το ρίξει στα τσίπουρα ρε, για να ξεχαρμιανιάσει πίνοντας!
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
επίσης δεν λέω καλή η έκθεση αλλά δεν βλέπω να μιλάμε πουθενά για φαγητό
Καλό είναι να το κανονίσουμε και αυτό κύριοι
 


Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Θα συμφωνήσω με το παραπάνω κείμενο. Ο κάθε εκθέτης δεν θα διακινδυνεψει τον ήχο που έχει στήσει για τον καθένα, που θα φέρει μια αμφιβόλου ποιότητας ηχογράφηση.
Θα σας μεταφέρω και κάτι που έζησα πριν 2 χρόνια στην έκθεση. Είμαι σε δωμάτιο και ακούω. Μόνος μου. Μπαίνει ένα ζευγάρι νεαρής ηλικίας και κάθεται. Μπαίνει και γνωστός reviewer που γραφει στο εξωτερικό. Ζητάνε τα παιδιά αν μπορούν να ακούσουν ένα CD που έφεραν και περνούν μια αρνητική απάντηση.
Πετάγεται και ο reviewer και τους λέει να μην τους κακοφαίνεται γιατί το σύστημα έχει στηθεί για να παίξει αυτό, συν ότι φέρατε ένα CD που δεν ξέρουμε ούτε ποσο καλό είναι ούτε την ποιότητα της ηχογραφήσεις και τις επεξεργασίας. Θα σας το βάλει ο αντιπρόσωπος για να σας ευχαριστήσει, πιθανόν να μην παίξει καλά, έρχομαι εγώ μέσα που είμαι reviewer, το ακούω, δεν μου αρέσει και μετά πάω και γράφω ότι το setup X δεν ήταν καλο.
Εάν ο reviewer γράφει με βάσει το τι άκουσε μέσα σε ένα δωμάτιο ενός ξενοδοχείου τότε είναι για ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!!! Και είναι αυτός λόγος για να μην ξαναγοράσεις ποτέ το περιοδικό στο οποίο γράφει και να μην ξαναδιαβάσεις ποτέ άρθρα του ούτε στο internet.
[DOUBLEPOST=1477722878][/DOUBLEPOST]
ποιος σε εμποδιζει να πας να ακουσεις οτι σου κανει κλικ στον χωρο του αντιπροσωπου δεν μπορω να καταλάβω και θες να πας να κανεις μετριο το αποτελεσμα του καθε αντιπροσωπου δεν καταλαβαινω στα αυτια δεκαδων παρευρισκόμενων ,επειδη σου λειπει χρονος ,σοβαρη προθεση αγοράς,εχεις βιτσιο με πασαλείματα κ ξεπετες με τις οποιες μαλιστα θελεις να προβεις και σε συμπερασματα ?Αν δεν μπορεις να διαθεσεις χρονο για πριβε ακροαση ασε τον φουκαρα τον εμπορο ήσυχο ρε φιλε,τοσο δυσκολο ειναι να το κατανοησεις?ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΑ ΜΕΤΡΙΑ CD ΣΟΥ ?
Το γεγονός ότι πουθενά δεν υπάρχουν στημένα τα μηχανήματα να τα ακούσεις!
Οι περισσότεροι έμποροι δεν στοκάρουν πλέον ούτε ένα μηχάνημα για ακρόαση.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top