[Αγορά] Ποιο Media Player;



Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Βάλε τις φωνές γιατί δε νομίζω να έχει gigabit κανένα.
Όταν συμβιβαστείς πάρε ένα Mede8er.
Αν θέλεις ακριβότερο πάρε Popcorn.
Το mede8er. που κοίταω τώρα.εχει gigabit
[DOUBLEPOST=1475759993][/DOUBLEPOST]Τα android tv box.τ ι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα έχουν σε σχέση με τα κλασσικά media player?
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Tα μεν μινι pc android (linux) τα δε μονον ...παιχτες (αντε με κανενα streaming τα πολυ προχω...). Ωστοσο τα ακριβα m.pl. ειναι καταλληλοτερα (και συνηθως πληρεστατα σε δυνατοτητες ηχου) για θεαση περιεχομενου, χωρις ομως τα φθηνα, εως 60€, να απεχουν πολυ, οποτε αν οι απαιτησεις σας ειναι οι "απλες" και συνηθεις, μια χαρα ειναι (+ των 1000 αλλων επιλογων που διαθετουν). Τα ακριβοτερα android, πχ Himedia 10pro - Nvidia shield, χτυπανε στα ισα τα διπλασιας τιμης m.pl. ως προς την αποδοση (+ τα υπολοιπα)
 
Last edited:


Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Για μένα που θέλω καθαρά ένα να παίζει bdmv ,iso και mkv μέσω του δικτύου του σπιτιού μου ,με 10/100/1000 network speeds, να υποστηρίζει όλα τα ψηφιακά φόρμα ήχου κ εικόνας,ποιο να προτιμησω;
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.345
Reaction score
125.285
Όταν συμβιβαστείς πάρε ένα Mede8er.
Επειδή έχω και το mede8er και το ποπκορν, έχω την εντύπωση πως το ποπκορν είναι προτιμότερο, για 2 λόγους:

1. Επεξεργασία εικόνας. Κάνει βαθύτερο το μαύρο, μεγαλύτερο το κοντραστ, πιο εντυπωσιακή κι ευχάριστη εικόνα.

2. Ανεβοκατεβάζει την εικόνα, πράγμα πολύ εύχρηστο σε 16/9 πανί για μασκινγκ κάτω, κρύβοντας την γκρί μπάρα.

Κατά τα υπόλοιπα, ίδια είναι. Ίσως ένα πόντο παραπάνω να δώσω στο μεντιειτορ στην ευχρηστία. ;)
 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
για να γινω λιγιο πιο συγκεκριμενος .... την καλυτερη εικονα,με κατω απο 200ευρω πιο media player/android tv box/whater την εχει...;
ευχαριστω
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
μια που το εχετε ψαξει..
υπαρχει μηχανημα -media player που να εχει
mpeg4 tuner ,sat tuner, 3d ,HD, wifi , bluetooth και ιδανικα να παιζει και x265
να τα βαλω ολα επανω και να το συνδεσω σε προτζεκτορα?
θενκς

hd dyne solo
350 Ευρω
Εικονα απαιχτει με VXP το ειχα και εκανα το λαθος και το πουλησα
[DOUBLEPOST=1475943104][/DOUBLEPOST]
για να γινω λιγιο πιο συγκεκριμενος .... την καλυτερη εικονα,με κατω απο 200ευρω πιο media player/android tv box/whater την εχει...;
ευχαριστω
hd dune solo lite 199 ευρω
παιζει τα παντα αλλα δεν υποστηριζει εξωφυλλα και δεν παιζει μενου σε blu ray ...
To θεμα με τα εξωφυλλα το λυνεις με Yadis
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
για να γινω λιγιο πιο συγκεκριμενος .... την καλυτερη εικονα,με κατω απο 200ευρω πιο media player/android tv box/whater την εχει...;
ευχαριστω
Ενα Mede8er 1000 που ειχα ηταν εξαιρετικο / το ειχα παρει φθηνα στοebay και το εδωσα εξ ισου φθηνα! Αλλα αλλο android , windows box κι αλλο το κλασσικο media player , μεχρι 120ε θα προτιμουσα το android


svellinis κι εγω ειχα το dune max και σκυλομετανοιωσα που το σκοτωσα!
 
Last edited:

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
δε με ενδιαφερει μονο κατι να παιζει τα παντα κατω απο 200ευρω αλλα να εχει την καλυτερη εικονα.
 

Μηνύματα
31
Reaction score
1
Ψαχνω για android pc για χρηση κυριως kodi .
Θέλω να ακουω dts και οσα περισσοτερα forma dolby μπορω (ενισχυτης pioneer vsx -322 ).
Εχω διαβασει οτι καποια υποστηριζουν dts κτλ , αλλά εχει σημασια τι υποστηριζει το mini pc ή ειναι θεμα απλα της ταινιας και του ενισχυτη για να αποδωθει ενα απο αυτα τα forma ?
Επισης θελω να ρωτησω αν εχει σημασια να ειναι jailbroken ?
Nα τονισω οτι ψαχνω κατι οικονομικο αν γινετε !
Eυχαριστω πολυ!
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπερα στο φορουμ.
Τελευταια ψαχνομαι για αγορα κινεζικου tv box android αλλα εχω χαθει μπορω να πω.
Ψαχνω για κατι μεχρι 70 ευρω. Εχω αποκλείσει συσκευες με s912 επεξεργαστη γιατι βλεπω οτι ειναι πολυ πισω ακομα σε firmware και συμβατοτητες. Τι θα μου προτεινατε?
Το θελω κυρίως για live streaming αγωνων μεσα απο kodi η flash.

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Beelink gt1 με...912, που δεν ειναι πισω απο τα αλλα οπως λες, απλα αναξιοποιητο των δυνατοτητων που εχει
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Beelink gt1 με...912, που δεν ειναι πισω απο τα αλλα οπως λες, απλα αναξιοποιητο των δυνατοτητων που εχει
Ευχαριστω πολυ για την απάντηση.

Γενικα δεν εχω ακουσει καλα λογια ουτε για αυτο. Ειναι αρκετα πισω σε πολλα θεματα. Προτιμω να παω σε κατι δοκιμασμενο οπως π.χ το Beelink mini mxiii που εχει μεγαλο ιστορικο με support και firmware. Πηγη http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=255686&pid=2424791#pid2424791
Οπως και το bug με την σκοτεινη εικονα με ξενερωνει πολυ.

Αποψεις?
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.601
και εγω σκεφτομαι να παρω αλλα εχω μια ανασφαλεια με τις κινεζιες και τα προβληματακια τους.Υπαρχει και το minix neo U1 ( http://minix.com.hk/en/products/neo-u1 ) ,αλλα ειναι αρκετα ακριβο στη χωρα μας......160 ευρω!!!!! Απο το αμαζον μαζι με εξτρα πληκτρολογιο και τα μεταφορικα ερχεται στα 125 ευρω. Αρκετα εξελιγμενο android (σαν εμφανιση εννοω) οπως ολα τα minix και καλη ποιοτητα κατασκευης,αλλα οπως εγραψα σημαντικα ακριβοτερα.
 

Μηνύματα
98
Reaction score
4
κατά τη γνώμη σας σημερα ποιο είναι το πιο συγχρονο mplayer και ποιο έχει τη καλύτερη εικονα...εως 350€
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.222
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top