Cerwin Vega 215 vs 12

Μηνύματα
33
Reaction score
6
Μα και εγω δεν μαρεσει να ακουω πολυ δυνατα. Και ακριβως επειδη ποιοτικα ο 215 μου αρεσε, γιαυτο λες αν και ο 12 ειναι προμοιος χαμηλα εστω και με λιγοτερο μπασο θα μου αρκουν...

UOTE="oldy, post: 2064931, member: 12392"]αρα ο συγκεκριμενος ενισχυτης ειναι "λιγος" ... (?) (για εμας με τα βαρβατα ενισχυτικα εννοω :eek: )
αν ναι, τοτε οντως μιλαμε για "πολύ "λάσπη" χαμηλά..." (?)
Εχω την εντύπωση ότι θα σε καλύψουν και τα 12 αρια εγώ ειμαι πλέον αρκετά μεγαλος για πολύ δυνατες εντάσεις χα χα![/QUOTE]
μα κιεγω δεν ειμαι για παρα πολλα γκαζια.. Γιαυτο με νοιαζει αν σε χαμηλες εντασεις αυτα τα δυο ειναι παρομοια...
 

Μηνύματα
93
Reaction score
75
QUOTE="Marvellous, post: 2064961, member: 39140"]Μα και εγω δεν μαρεσει να ακουω πολυ δυνατα. Και ακριβως επειδη ποιοτικα ο 215 μου αρεσε, γιαυτο λες αν και ο 12 ειναι προμοιος χαμηλα εστω και με λιγοτερο μπασο θα μου αρκουν...



Εχω την εντύπωση ότι θα σε καλύψουν και τα 12 αρια εγώ ειμαι πλέον αρκετά μεγαλος για πολύ δυνατες εντάσεις χα χα![/QUOTE]
μα κιεγω δεν ειμαι για παρα πολλα γκαζια.. Γιαυτο με νοιαζει αν σε χαμηλες εντασεις αυτα τα δυο ειναι παρομοια...[/QUOTE]
Πρέπει τοτε να ακουσεις και τα 12αρια! Αν ήσουν κοντά Κομοτηνή ευχαρίστως να τα ακουγες σε μένα!
 

Μηνύματα
478
Reaction score
62
Τα 215 σε χαμηλές εντάσεις γεμίζουν πολύ το χώρο αν θυμάμαι καλά. Σωστά?
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Εγω θα κοιταγα το xls15 , στο 215 ειναι ψηλα το τουιτερ, και το χανεις,εκτος και εαν καθεσε σε σκαμπο..στο λεω το εχω ακουσει, ο κυματοδηγος δε κανει και πολλα στον καθετο αξονα οποτε....
Η ευαισθησια τους ειναι χαμηλοτερη των προδιαγραφων που ανακοινωνει η εταιρια και θελουν τα ρευματα τους .
 
  • Like
Reactions: PPG

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
καλα να 'μαστε ολοι ...
οπως λεει ο Nick Arvanitakis λοιπον ... (προς το παρον (25τμ)) ...
βαρουτσικα ειναι ... εξ' αιτιας των μαγνητων των γουφερ η' και της καμπινας αραγε ?
εγω παντως τολμησα 4 8ιντσα σε 18,5 τμ and i love every second of it ...
ο ημιθεος παντως λεει για μεγεθος μεγαφωνων σε σχεση με την αποσταση ακροασης ... δεν εχω καταλαβει ακομα αν σε μεγαλυτερους χωρους για την ιδια αποσταση ακροασης θελουμε πιο μεγαλα μεγαφωνα (για να φορτιστει ο χωρος ενα πραμα ...)
παω για χρυσο βατομουρο ... σιγουρα :welcome:
Ποια ηχεία πήρες βρε?
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Α ξερω και απο που τα πηρες!!! Μαυρα ε?
... κι αραχνα :D
ξεπατωθηκα παντως στο κουβαλημα,καλυτερα να 'ριχνα μπετα ...
ωραιος τυπος ο Μανος ε ?
 
  • Like
Reactions: PPG

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
... κι αραχνα :D
ξεπατωθηκα παντως στο κουβαλημα,καλυτερα να 'ριχνα μπετα ...
ωραιος τυπος ο Μανος ε ?
Ναι πολυ καλος με προλαβες ηταν να τα παρω εγω....:(
Επρεπε να τα φερεις πρωτα απο το σπιτι μου....:D:p
Πρεπει να τα κανουμε τεστ!!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.488
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top