Τηλεοπτικές άδειες - Οι εξελίξεις



Μηνύματα
13.613
Reaction score
6.571
μα αυτοι υποστηριζαν μεχρι θανατου την μελετη απο το Πανεπιστημιο της Φλωρεντιας , που ελεγε οτι η Ελλαδα αντεχει μεχρι 4 καναλια,τωρα παμε στα 15-20? Τι ισχυει τελικα? ηταν λαθος η μελετη? ηταν λαθος η εκτιμηση? ολα αυτο ηταν μια μπλοφα? το βρισιμο των δικαστων και της δικαιοσυνης ηταν μερος της μπλοφας?ειναι απλα μ@λακες?
 


Μηνύματα
29.081
Reaction score
23.108
ΟΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ.....

ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥΔΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΣΡ....

ΨΑΧΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙΝΑΡΙΑ?





ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑ ΛΕΜΕ.......
[DOUBLEPOST=1477739690][/DOUBLEPOST]ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΝΑΦΘΑΛΙΝΗ.....

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΕΝΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΟΓΟΘΚΟΥΦΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ....
 

Μηνύματα
13.613
Reaction score
6.571
ΟΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ.....

ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥΔΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΣΡ....

ΨΑΧΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙΝΑΡΙΑ?





ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑ ΛΕΜΕ.......
[DOUBLEPOST=1477739690][/DOUBLEPOST]ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΝΑΦΘΑΛΙΝΗ.....

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΕΝΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΟΓΟΘΚΟΥΦΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ....
μετα τα ξεφτιλικια με το ΣτΕ,τωρα αρχισαν στην κυβερνηση το "αυτοτρολαρισμα".

μεγαλη μορφη ο Βυρωνας......

 

Μηνύματα
29.081
Reaction score
23.108
μετα τα ξεφτιλικια με το ΣτΕ,τωρα αρχισαν στην κυβερνηση το "αυτοτρολαρισμα".

μεγαλη μορφη ο Βυρωνας......


ΤΑ ΞΕΦΤΥΛΙΚΙΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΚΗ...
ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΕΣ...
ΕΔΩ Ο ΛΟΡΔΟΣ ΒΥΡΩΝΑΣ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ....:D:D





ΤΟ ΥΦΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.....:D
 

Μηνύματα
29.081
Reaction score
23.108
Δεν φταίει ο στρατηγός άνεμος που πήραν τα μυαλά αέρα

http://www.liberal.gr/arthro/89445/...stratigos-anemos-pou-piran-ta-muala-aera.html
[DOUBLEPOST=1477829234][/DOUBLEPOST]Στ. Θεοδωράκης: Τα «πολύδωρα» του Τσίπρα στο παλιό σύστημα

http://www.liberal.gr/arthro/89440/...poludorasin-tou-tsipra-sto-palio-sustima.html
[DOUBLEPOST=1477829337][/DOUBLEPOST]ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΑΡΑΓΕ Ο ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΑΝΕΜΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΣΑ ΚΡΑΞΙΜΑΤΑ ΕΣΩ/ΕΞΩ ΠΟΥ

ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΘΑ ΥΠΕΡΝΙΚΗΣΕΙ Ο ΠΟΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ?
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
μα αυτοι υποστηριζαν μεχρι θανατου την μελετη απο το Πανεπιστημιο της Φλωρεντιας , που ελεγε οτι η Ελλαδα αντεχει μεχρι 4 καναλια,τωρα παμε στα 15-20? Τι ισχυει τελικα? ηταν λαθος η μελετη? ηταν λαθος η εκτιμηση? ολα αυτο ηταν μια μπλοφα? το βρισιμο των δικαστων και της δικαιοσυνης ηταν μερος της μπλοφας?ειναι απλα μ@λακες?
Αν μιλάς για τον Κουρή, η απάντηση είναι ΝΑΙ...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΑΡΑΓΕ Ο ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΑΝΕΜΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΣΑ ΚΡΑΞΙΜΑΤΑ ΕΣΩ/ΕΞΩ ΠΟΥ

ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΘΑ ΥΠΕΡΝΙΚΗΣΕΙ Ο ΠΟΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ?
Μου αρέσει που ρωτάς... :D
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Ή είσαι ''Κώτσος'', ή θέλεις τόσο πολύ τη καρέκλα που δέχεσαι να σε χρησιμοποιήσουν, ύστερα να σε κάψουν και εν τέλει να σε πετάξουν στο κάδο των απορριμάτων.

Ή και τα δύο.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Και ολίγον από γλείψιμο του Λαζόπουλου στον Κοντομηνά, μπας και μείνει στον -μη αδειοδοτημένο από τον ΣΥΡΙΖΑ- Alpha

«Ξέρω ότι έχει δεχτεί πιέσεις όλα αυτά τα χρόνια για να με διώξει αλλά προς τιμήν του δεν το έκανε ποτέ. Είναι δυνατόν με έναν άνθρωπο που έχω συνεργαστεί και του είμαι ευγνώμων για όλα αυτά και κυρίως για το ότι δεν παρενέβη ποτέ στη δουλειά μου να είμαι αγνώμων ενώ δουλεύω σε αυτόν τον χώρο; Δεν είναι η φύση μου, και η ψυχολογία μου. Είμαι ευγνώμων απέναντι στον οποιοδήποτε άνθρωπο μου έχει κάνει καλό. Τον σέβομαι και θα τον σέβομαι. Δεν ξέρω ο ίδιος… Διαβάζω διάφορα κι εγώ! Μπορεί στα νεύρα του, παιδί του είναι, κανάλι του είναι (o Αlpha)… να στεναχωριέται. Μπορεί να πει δέκα πράγματα. Πρέπει εγώ να τα πάρω τοις μετρητοίς και να καθίσω να μετράω τα λόγια που λέει πάνω στα νεύρα του; Τα λόγια που λέγονται πάνω στα νεύρα τα πετάς και δεν τα βάζεις στη ζυγαριά. Εγώ δεν θα τα βάλω κι ας έρθουν χίλιοι να με πιέσουν!»
http://www.star.gr/Pages/Media.aspx...n_alpha_kai_tis_scheseis_tou_me_ton_kontomina


Μάλλον όμως χλωμό το κόβω
http://www.e-radio.gr/post/67949/telos-o-lakhs-lazopoylos-apo-ton-alpha
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Ξεκίνησε η μάχη στη Βουλή για τις τηλεοπτικές άδειες -Δείτε Live

https://parltv.live.grnet.gr/webtv/


Ένας νέος «γύρος» αντιπαράθεσης για την προσπάθεια ρύθμισης του τηλεοπτικού τοπίου αναμένεται να εκδηλωθεί σήμερα στη Βουλή. Στην Ολομέλεια ολοκληρώθηκε η συζήτηση του σχεδίου νόμου του υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής για την κύρωση συμφωνίας Ελλάδος-Κύπρου, σχετικά με τη συνεργασία στους τομείς έρευνας και διάσωσης. Στο σχέδιο νόμου έχει κατατεθεί, συζητείται και ψηφίζεται σήμερα η τροπολογία για την αναστολή του άρθρου 2Α του Ν. 4339/2015.
Η τροπολογία για τον αριθμό αδειών τηλεοπτικών σταθμών αναφέρει ότι απαιτείται σύμφωνη γνώμη του ΕΣΡ.

Η προηγούμενη διάταξη όριζε ότι χρειάζεται αιτιολογημένη γνώμη του ΕΣΡ δήλωσε πως ο επίμαχος νόμος «δεν πέφτει» και πως «το ΕΣΡ θα εφαρμόσει τον νόμο 4339» για την αδειοδότηση. «Ο νόμος μένει ολόκληρος όπως είχε ψηφιστεί και το μόνο που αλλάζει είναι ότι το ‘αιτιολογημένη γνώμη’ του ΕΣΡ γίνεται ‘σύμφωνη’ γνώμη» διευκρίνισε μιλώντας στο ΣΚΑΙ ο Νίκος Παππάς.

Ένταση με το “καλημέρα”

Νωρίς νωρίς άναψαν τα αίματα στη Βουλή στη συζήτηση της τροπολογίας του κ. Παππά με τον κ. Βενιζέλο και τον Πρόεδρο της Βουλής Νίκο Βούτση να διασταυρώνουν τα ξίφη τους. Ο κ. Βενιζέλος ζήτησε τον λόγο κάνοντας για θεσμική ήττα της κυβέρνησης λέγοντας ότι όταν θα δημοσιευθεί η απόφαση τότε θα αποκαλυφθεί με κάθε λεπτομέρεια τι ατοπήματα έχει κάνει η κυβέρνηση. “ Για μένα αυτό που αποφάσισε το ΣτΕ δεν είναι έκπληξη. Η έκπληξη είναι ότι υπήρξε και μειοψηφία. Επί της ουσίας πρέπει να υπάρξει απόλυτη συμμόρφωση στην απόφαση του ΣτΕ.

Αν η κυβέρνηση θεωρήσει ότι πρέπει να υπάρξει ένα κενό, μια αναμονή μέχρι την καθαρογραφή της απόφασης του ΣτΕ ας κάνει αυτό. Είναι τέχνασμα η αναστολή ισχύος νόμου” είπε. Ο κ. Βούτσης παρενέβη και ζήτησε να συγκρατηθούν οι τόνοι καθώς η κυβέρνηση έδειξε ευαισθησία και πριν καθαρογραφεί η απόφαση του ΣτΕ πήρε νομοθετική πρωτοβουλία για συμμόρφωση με τον πυρήνα του νόμου. Οι σαφείς υπαινιγμοί του κ. Βούτση ότι οι προηγούμενες κυβερνήσεις δεν έκαναν το ίδιο σε ανάλογες αποφάσεις καθώς καθοδηγούνταν από συμφέροντα προκάλεσε την οργισμένη αντίδραση του κ. Βενιζέλου.

“Ο λόγος του κ. Βούτση δεν είναι μόνο διχαστικός αλλά και προσβλητικός. Μας είπε ότι τη συμπεριφορά μας την καθοδηγούσαν συμφέροντα. Τα συμφέροντα όμως ανέβηκαν στα δέντρα τώρα και φάνηκαν τα οπίσθιά τους. Φάνηκε τι κάνει η κυβέρνηση με τα συμφέροντα. Όχι μόνο στα ΜΜΕ αλλά και αλλού και με άλλες χώρες. Αυτά θα συζητηθούν. Μη μας λέει τώρα ο κ. Βούτσης ότι τώρα αποκαθίσταται η συνταγματική νομιμότητα. Έγιναν προσπάθειες να καθοδηγηθεί το ΣτΕ” είπε.

Παππάς: Υπάρχει δεδικασμένο 250 εκατομμυρίων. Πρέπει να δούμε πως θα το εισπράξουμε

Αποφασισμένος να μην κάνει βήμα πίσω και να μην ικανοποιήσει το αίτημα της αντιπολίτευσης για κατάργηση του νόμου του εμφανίστηκε στη Βουλή ο Υπουργός Επικρατείας Νίκος Παππάς υποστηρίζοντας ότι η πολιτεία βγήκε κερδισμένη από την απόφαση του Συμβουλίου της Επικρατείας. Ο κ. Παππάς προκάλεσε έκπληξη καθώς παρά την απόφαση του ΣτΕ που ακυρώνει τον διαγωνισμό ο ίδιος επέμεινε πως ο διαγωνισμός παρήξε δεδικασμένο και αυτό δεν είναι άλλο από το τίμημα των 250 εκατομμυρίων ευρώ. “Η Ελληνική Πολιτεία βγαίνει πιο κερδισμένη από αυτή τη διαδικασία. Έχει αποδειχθεί ότι υπάρχει τρόπος να τηρήσει το Σύνταγμα. Το Δημόσιο είναι σε θέση αν υπάρχει αποφασιστικότητα να διοργανώσει διαγωνισμό. Υπάρχουν διαθέσιμα κεφάλαια τα οποία θα έπρεπε να καταβάλλονται τα περασμένα χρόνια. Υπάρχει τίμημα , δεδικασμένο το οποίο είναι τα 255 εκατομμύρια. Πρέπει να συζητήσουμε το τίμημα και να δούμε πως θα εισπραχθεί. Η πλειοψηφία της κυβέρνησης είναι αποφασισμένη. Και άδειες θα δοθούν , είμαστε αισιόδοξοι ότι θα υπάρξει ΕΣΡ και το τίμημα θα πληρωθεί” είπε.

http://www.parapolitika.gr/article/...i-voyli-gia-tis-tileoptikes-adeies-deite-live



 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Παππάς: Υπάρχει δεδικασμένο 250 εκατομμυρίων.
:o
Δεδικασμένο; :rofl:

Ας του πει κάποιος ότι το μόνο δεδικασμένο που υπάρχει είναι η αντισυνταγματικότητα του εκτρώματος που βάφτισε νόμο.
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Δεν θα δώσουν πίσω τα χρήματα σε Μαρινάκη, Σαββίδη, Κυριακού και Αλαφούζο.
– Το Δημόσιο ποτέ δεν επιστρέφει χρήματα, ακόμη κι αν καταβλήθηκαν αχρεωστήτως. Τα λεφτά που έδωσαν οι τέσσερις θα συμψηφισθούν με οφειλές που έχουν στο Δημόσιο, π.χ. από φόρους, ΦΠΑ κ.λπ.


Τέτοιοι κλέφτες δεν έχουν ξαναπεράσει....



 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
"ο νομος ειναι νομος" - οι Ρωμαιοι το ειπαν! Απλα τωρα, οσοι ισχυριζονταν οτι δεν ειχαν να πληρωσουν , αποδειχθηκε οτι εχουν και απλα ...πιασθηκαν στα πρασσα!
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Η ολη φαση ηταν μια αποτυχια οπως αποδειχτηκε. Οι νταβατζηδες παλι γλιτωσαν και οι πολιτικοι εκτεθηκαν στην κοινη γνωμη
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.420
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top