Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Υποθετω πήρες το RX ,,δηλαδη Wismec-Joyetech σαν το lite VF που ειχες .Εξισου όμορφο αλλα και βαρυ ...κοντα στα 200 γρ .
Τα χρωματιστα ειναι σε έλλειψη γενικώς εξω .Μονη λύση να βγαλουν "μπαμπουινους" οι κινεζοι γιατι από vaporshark σωθηκαμε .

ΥΓ το μαυρο VF το μαστορεψα...έχει ψοφησει η πλακετα ...κολλητό 510 ειχαν βαλει οι κινεζοι ..χαχαχαχαχα
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Εντυπώσεις από τα μηχανακια ......

IMG_20170222_223419.jpg


Το μοντακι...Evic Primo 2 μπαταριες εν σειρα ...πολλά βατακια (αχρηστα σε μενα) ,ομορφο με καλο πιασιμο (υποκειμενικό) ,βαρυ 250 γρ γεματο (αντικειμενικό) ,δουλευει απροσκοπτα με πολυ καλή επαφη κουμπιών ,ευχαριστημενος :)

Ο Ατμο ειναι η προταση του Μη και του Φιλ :rolleyes:....Digiflavor Siren 22mm .Κατενθουσιασμενος:dance2:
SS316 / 0,51 Ω /στησιμο αμεσως με τα μουστακια να εφαπτονται του πάτου ,3 γεμισματα ηδη χωρις σταγονα διαρροή η ροχαλητό , γεμιζει από πανω πανευκολα και απόλυτα στεγανά , αεράτος τσιγαρισιος ,τον δουλευω με το σουρωτηρι στον αερα και στην μεγαλη τρυπα ,24 βατ 3,5 V και ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος από την τζουρα .Ακομα και στην μικροτερη τρυπα εισαγωγής αερα ειναι ανετη τζουρα ,καμμια σχεση με Καιφουν 4 για να εχετε μετρο συγκρισης .Τον δουλεψα και με 50/50 αλλά και 80/20 (μελι ) και δεν παρουσιάσε καμμια ιδιοτροπία Πραγματικα ενας πολύ τιμιος ατμο για τα λεφτα του .Σωστος killer των ακριβων επώνυμων τσιγαρισιων ατμο .
ΥΓ Προσοχή ,εχει μακρυ 510 και σε μερικα μοντακια θα καθεται ψηλά πχ στο Lite VF δεν πατάει .
 
Last edited:



Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
της θεια σ....με την καλη έννοια πάντα :D

ΥΓ Ο Μπουσαρντο έχει τοση επιτυχία γιατι τα λέει σωστα και κατανοητά .Σε προϊδεάζει για το τι θα πάρεις και τι να περιμένεις :hi:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Εγώ για τον CP της Advken έφτιαξα μια fused clapton (Ni80 24ga χ2 + 36ga / 0.22Ω ) ερπύστρια στάιλ...:wink:

View attachment 70679

Μου άρεσε τόσο πολύ σαν θέαμα που σκεφτόμουν αν θα την "λερώσω"..... αλλά όμως δεν άντεξα....:)

View attachment 70681
Ρε θηρίο ...την ισιωσες με σφυράκι .....:confused:
χρυσοκεντρηστρα μου ......:king:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Ρε θηρίο ...την ισιωσες με σφυράκι .....:confused:
χρυσοκεντρηστρα μου ......:king:
είσαι γάτα....;)

...Ο Μπουσαρντο έχει τοση επιτυχία γιατι τα λέει σωστα και κατανοητά .Σε προϊδεάζει για το τι θα πάρεις και τι να περιμένεις :hi:
λίγο τα στησίματά του να πρόσεχε.... εκεί δεν τα πάει καλά....;) για όλα τα άλλα, απλά ρισπέκτ!
 
Last edited:

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Στον Σιρεν παντως εκανα το δικο του στησιμο και οχι του Βικ και μου εκατσε με την πρωτη απόλυτα στεγανο :thumbsup:
Μπορει να μην στριβω παραξενα .....αλλά τα εχω μελετησει ΟΛΑ :geek: και ξερω τι χρειαζεται και ποση μαστορια θενε :drinks:

ΥΓ Βαλε φωτο το σφυρακι να τρελλάνεις κοσμο :dance:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.390
Reaction score
125.527
Εγώ για τον CP της Advken έφτιαξα μια fused clapton (Ni80 24ga χ2 + 36ga / 0.22Ω ) ερπύστρια στάιλ...:wink:

View attachment 70679

Μου άρεσε τόσο πολύ σαν θέαμα που σκεφτόμουν αν θα την "λερώσω"..... αλλά όμως δεν άντεξα....:)

View attachment 70681
Και φανταστικές φωτογραφίες βρε Μ!
Με τι τις έβγαλες;
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Τον κερατά....διαβασε τι εγραψα προχθες και πουλαει γνωση :D post#6676#

 
Last edited:

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Και φανταστικές φωτογραφίες βρε Μ!
Με τι τις έβγαλες;
δεν θες να ξερεις........θα βαλεις τα κλάμματα :D
ΥΓ και που να δεις κεφαλή βελονας πικάπ να σου φυγουν τα τσισα....:o
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Μια ενδιαφερουσα συζητηση με τον "γκουρου" των μπαταριών ...Mooch (ειναι στα ξενα αλλά........ειναι ιγγλέζικα )
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
Μια ενδιαφερουσα συζητηση με τον "γκουρου" των μπαταριών ...Mooch (ειναι στα ξενα αλλά........ειναι ιγγλέζικα )
1 ώρα και 14 λεπτά; :confused:

Περιμένω την περίληψη. :D
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.390
Reaction score
125.527
Σωστά τα λέει το άτομο, αλλά υπάρχουν τεχνικές δυσκολίες. Πως δγιαλο να βάλω έλεγχο θερμοκρασίας στην τετραπλή έτοιμη αντίσταση; Χαχαχαχαχα
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Σωστά τα λέει το άτομο, αλλά υπάρχουν τεχνικές δυσκολίες. Πως δγιαλο να βάλω έλεγχο θερμοκρασίας στην τετραπλή έτοιμη αντίσταση; Χαχαχαχαχα
τα 2 ακρα διαβαζει το μοντακι ...απλά δεν έχει ακριβεια η ανάγνωση σε όλες τις "συνθετες" αντιστασεις
ο ιδιος πάντως με Κανθαλ 1,4 Ωμ ατμιζε σε μηχανικό .....:D
στα ηλεκτρονικά αναλαμβάνει το τσιπ να σε προστατεψει ...ιδιως αν ειναι DNA.....:rolleyes:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Τον κερατά....διαβασε τι εγραψα προχθες και πουλαει γνωση :D post#6676#
Όχι μόνο τα δικά σου... αλλά έκλεψε και τα δικά μου... :roflmao:

Θέλει επίσης προσοχή σε καλά "σφιξίματα" στις διάφορες επαφές ώστε να έχει σταθερή (αγωγιμότητα) ωμική αντίσταση... και επειδή αυτές δεν τις έχουν οι έτοιμες κεφαλές του εμπορίου (όλες σχεδόν με μια πλαστική φλάντζα κάνουν την επαφή των συρμάτων στον κάτω πόλο) καλό είναι να αποφεύγονται αυτές για κατάσταση TC.

...έχω να προσθέσω ότι είναι πολύ σημαντικό το να κλειδώνουμε την αντίσταση βάσει του χώρου (που βρισκόμαστε) που ατμίζουμε, η εάν έχει ρύθμιση τέτοια από το μενού (θερμοκρασία κλειδώματος) από εκεί την προσαρμόζουμε, γιατί πχ. εάν κλειδώσεις την αντίσταση σε εξωτερικό περιβάλλον που υπάρχει διαφορά (μερικές φορές είναι μεγάλη) θερμοκρασίας από έναν εσωτερικό χώρο, τότε ατμίζεις άλαν ντάλον...
και εδώ το βίντεο στο σημείο που τα αναφέρει....:D

 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Για τις φώτο που έβγαλα, ευθύνεται η κάμερα του κινητού μου, Samsung Galaxy S5 mini, επίσης ο καλός φωτισμός και γιαυτό πήγα στην ταράτσα, ακόμα χρησιμοποίησα κάποια μανταλάκια :gotcha: (για στήριξη) για να μην την έχω στα χέρια αλλά κάπου σταθερά, ένα πρόγραμμα μεγεθυντικού φακού και την έβγαλα επί 3Χ.... αυτά!
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Πολλοι δεν διαβαζουν η δεν παρακολουθουν τετοιες εκπομπές .Επίσης αρκετοι δεν καταλαβαινουν η λογω γλώσσας η λογω έλλειψης βασικων γνωσεων φυσικής .
Αλλά βασικα έχουν εμπυριες και αποψεις......:rolleyes:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.479
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top