Nokia με καθαρό Android

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653



Μηνύματα
849
Reaction score
2.576
Χαχα, οταν τα φτυσει (που δεν το βλεπω να συμβαινει συντομα) το Nokia N8 που εχω απο το 2011 θα περασω κι εγω απο Symbian σε android :)
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Τελικά ξαναέγινε ανεξάρτητη εταιρειά η ΝΟΚΙΑ και δεν ανηκει πλέον στην microsoft? γιατι το brand name ειχε εγκαταλειφθεί και χρησιμοποιούνταν το lumia...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Τελικά ξαναέγινε ανεξάρτητη εταιρειά η ΝΟΚΙΑ και δεν ανηκει πλέον στην microsoft? γιατι το brand name ειχε εγκαταλειφθεί και χρησιμοποιούνταν το lumia...
Δόθηκε άδεια χρήσης του ονόματος Nokia στην HMD Global, για τηλέφωνα, μέχρι το 2024.

http://www.hmdglobal.com/
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.709
Nokia 7 & 8




Nokia 7, Nokia 8 Powered by Snapdragon 660 SoC
Nokia 7 and Nokia 8 Specifications



Nokia’s latest Android devices are certainly pretty, but they were designed with budget-conscious consumers in mind. That means adopters must settle for entry-level specifications in favor of affordable price tags. But according to NokiaPowerUser, the Nokia 7 and Nokia 8 will be beefier devices with metal unibodies and slimmer bezels.
https://androidsite.in/2017/03/nokia-7-nokia-8-powered-snapdragon-660-soc/
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.709
Πιθανή εμφάνιση

Nokia 8 teaser


Πιθανά χαρακτηριστικά


Nokia 8

 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει;
Υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση;
 


Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
  • Το Nokia 6 θα είναι διαθέσιμο τέλη Ιουνίου 2017, με λιανική τιμή πώλησης στα 259€
  • Το Nokia 6 Arte Black Limited Edition θα είναι διαθέσιμο το Σεπτέμβριο 2017
  • Το Nokia 5 θα είναι διαθέσιμο τέλη Ιουνίου 2017, αποκλειστικά από τα καταστήματα Cosmote και Germanos, για περίοδο 2 μηνών, με λιανική τιμή πώλησης στα 199€
  • Το Nokia 3 θα είναι διαθέσιμο στις 16 Ιουνίου 2017, με λιανική τιμή πώλησης στα 159€


Πηγή: Nokia 6, Nokia 5 και Nokia 3 τώρα διαθέσιμα στην Ελλάδα [εικόνες] | iefimerida.gr
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.709
Από αδιάφορος έως ξεπερασμένος ο σχεδιασμός του.
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Εχθές πήρα το Nokia 6 (το πρώτο μου smartphone) αλλά επειδή δεν ξέρω και πολλά απο τέτοια κινητά,που μπορώ να βρω αναλυτικές οδηγίες για το πως δουλευει?Θα προτιμούσα να είναι pdf για εκτύπωση.Στην επίσημη σελίδα έχει κάτι user guide αλλά δεν είναι αναλυτικά.

πχ φόρτωσα ταινίες,μουσική,φώτος και δεν ξέρω που πάω για να τα ανοίξω.Δεν υπάρχει στο κεντρικό μενού κάτι που να λέει "αρχεία=>Βίντεο-μουσική-φώτος".Τα άνοιξα απο : Ρυθμίσεις=>Χώρος αποθήκευσης=>Βίντεο=>άνοιξα ένα αρχείο βίντεο....αλλά δεν μπορούσα να σκαλίσω υπότιτλους ή ακόμα και να διαγράψω το βίντεο...
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Απο το "Άλμπουμ" βλέπεις όλες τις φωτογραφίες και βίντεο.Απο το "Μουσική" παίζεις τα τραγούδια σου.Τα app αυτα θα βρεις στο κεντρικό μενου που εχει ολες τις εφαρμογές.
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Τα βρίσκω στο Ρυθμίσεις=>Λήψεις=>(Φωτογραφίες-Μουσική-Ταινίες) αλλά αν ανοίξω μία ταινία πως μπορώ να την κάνω να παίζει και υπότιτλους???
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.709
Ρυθμίσεις - Διαχείριση συσκευής - Αποθήκευση.

Αν θέλεις να παίξεις βίντεο με υπότιτλους, κατέβασε από το Play Store τον VLC.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.582
Μηνύματα
2.864.957
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top