Σύνδεση laptop με dac.

Μηνύματα
54
Reaction score
22
Αγαπητοί συμφορουμίτες σύνδεση επετεύχθη!!!
Βρήκα V-link σε πολύ καλή τιμή, πήρα και ένα 3μετρο Oyaide (€ 100 όλα μαζί) και τώρα απολαμβάνω τη μουσική μου από τον καναπέ.

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες συμβουλές σας.
 


J

JORDANELLI

Guest
Πολύ χρήσιμα αυτά βοηθήσατε και εμένα που εχω το ίδιο πρόβλημα.Διαθέτω τελικούς μονομπλόκ DENON POA 6600 Προενισχυτή Cary slp98p ηχεία Μartin logan odyssey και dac musical fidelity tri vista 21 να το χρησιμοποιήσω κατα τον ίδιο τρόπο με το Laptop?
 

Μηνύματα
54
Reaction score
22
Βεβαίως - Βεβαίως! Εγώ έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Καμιά διαφορά ο ήχος είτε προέρχεται από το transport είτε από το laptop.
 


J

JORDANELLI

Guest
Υπάρχει καποιος που να με πληροφορήσει εκ πείρας αν μπορώ εκ του ασφαλούς να αναβαμίσω το dac1usb της benchmark που έχω σε ειδικό τεχνικό η να ψάξω το dac2 της benchmark.Η χρήση του θα είναι αποκλειστικά ως dac kaiκυρίως usb.Τί θα είναι καλύτερο?1ον να κρατήσω το υπάρχον όπως είναι? 2ον να προχωρήσω σε αναβάθμιση του υπάρχοντος σε τεχνικό? 3ον Να βρώ μεταχειρισμένο το dac2 της benchmark? Τι με συμβουλεύετε.
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Κ
Υπάρχει καποιος που να με πληροφορήσει εκ πείρας αν μπορώ εκ του ασφαλούς να αναβαμίσω το dac1usb της benchmark που έχω σε ειδικό τεχνικό η να ψάξω το dac2 της benchmark.Η χρήση του θα είναι αποκλειστικά ως dac kaiκυρίως usb.Τί θα είναι καλύτερο?1ον να κρατήσω το υπάρχον όπως είναι? 2ον να προχωρήσω σε αναβάθμιση του υπάρχοντος σε τεχνικό? 3ον Να βρώ μεταχειρισμένο το dac2 της benchmark? Τι με συμβουλεύετε.
Κατά τη δική μου άποψη έχεις ένα καλό dac και μη το πειράξεις γιατί παίζει εξαιρετικά και έχει πολύ ζωή ακόμα , αν θέλεις άλλο γιατί το βαρέθηκες πάρε άλλο , αν πάλι δε σε νοιάζει και θες να κάνεις πειράματα είμαι μαζί σου αλλά συνήθως οι ξεντεριασμένες συσκευές δεν πουλιούνται εύκολα καθώς όταν πας να το πουλήσεις από φιλότιμο (τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω) πληροφορεις τον υποψήφιο αγοραστή ότι η συσκευή σου είναι κανιβαλισμένη . Με λίγα λόγια δικό σου είναι κάνε ότι σαρέσει
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.516
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top