Τι είδαμε, τι θα δούμε









Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.453
Reaction score
50.586
Twin Peaks season 3 cast, trailer, release date and everything else you need to know

http://www.digitalspy.com/tv/twin-p...d-everything-you-need-to-know-about-season-3/





- επιτέλους έρχεται . . . με αφορμή το χθεσινό δημοσίευμα της ''καθημερινής'' . . .



. . . και κάτι που δεν ήξερα γιά τον killer bob . . .







. . . εν αναμονή λοιπόν

 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.912
Reaction score
41.166
Paterson (2016)

Εξακριβωμένα πλέον δεν την παλεύω με τον Jarmusch. Αν και σε αυτή άντεξα μέχρι το τέλος με 2-3, μόνο, 5λεπτα διαλείμματα σε "κατάσταση μη επαφής με το περιβάλλον". Βελτιώνομαι λίγο λίγο.
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Fences (2016), 10

Ας ξεκινήσει κάποιος :whistling: θέμα review για το fences, εμένα θα μου πάρει μέρες να γράψω αναλυτικά για αυτήν την ταινία.
Τελικά έχω καταλήξει ότι οι μεταφορές θεατρικών έργων στον κινηματογράφο δεν μου πολυαρέσουν. Με εξαίρεση το
Glengarry Glen Ross και το Death of a salesman, οτιδήποτε άλλο έχω δει μου φαίνεται εκτός τόπου.

7,5/10 για την ηθοποιία και μόνο.
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Paterson (2016)

Εξακριβωμένα πλέον δεν την παλεύω με τον Jarmusch. Αν και σε αυτή άντεξα μέχρι το τέλος με 2-3, μόνο, 5λεπτα διαλείμματα σε "κατάσταση μη επαφής με το περιβάλλον". Βελτιώνομαι λίγο λίγο.
Κατά κανόνα όμως έχει τρομερές μουσικές στις ταινίες του :)
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.912
Reaction score
41.166
Rogue One: A Star Wars

View attachment 67448

View attachment 67449

Χθες το απόγευμα στο Village του Mall. Η ταινία είναι πιο κοντά στο γούστο μου από κάθε προηγούμενη. Είμαι fan του Star Wars από την αρχή, αλλά ποτέ δεν εντρύφησα στη γενικότερη κουλτούρα του. Έβλεπα κάθε ταινία σαν μεμονωμένη παραγωγή και μερικές φορές ψιλοβαριόμουν όταν η ασχολία με τους χαρακτήρες και τους διαλόγους έπαιρναν παραμυθένιες διαστάσεις.

Το Rogue One δεν έχει τέτοιες κοιλιές και όσον αφορά το οπτικό μέρος είναι πολύ μπροστά! Η επιλογή της αίθουσας ATMOS ήταν εντελώς περιττή. Θα μπορούσα να δω την ταινία σε αίθουσα με μεγαλύτερη οθόνη και να ευχαριστηθώ περισσότερο. Αν δεν ήξερα σε τι αίθουσα μπήκα δεν θα είχα προσέξει τη διαφορά στον ήχο. Το να περιμένω σε μία δίωρη ταινία 2-3 σκηνές λίγων δευτερολέπτων για κατακόρυφη "φασαρία" δεν είναι τόσο σημαντικό για μένα όσο μία διπλάσια οθόνη.
Rogue One το οποίο δεν πρόλαβα να δω στο σινεμά.
Ξεκίνησε βαρετά μα εξελίχθηκε ωραιότατα, 7,5/10.




Fake Peter Cushing! :o
τσσσς, με το ζόρι την τελείωσα σε δύο δόσεις, τη βρήκα βαρετή, ανιαρή, παιδική, σχεδόν ανυπόφορη :idk: :sleep:
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.585
Μηνύματα
2.866.444
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top