Σηκωμαροτριχόμετρου συνέχεια


Μηνύματα
148
Reaction score
98
Είσαι πολύ caracariolis.:fuckyou:
Aφού ξέρεις ότι δεν σβήνουμε αφού!:newrussian:
....
Μιας κ το δουλεύει καλά το αγγλικό ο κόσμος που σχολιάζει εδώ μέσα,ας πει παρακαλώ τι θέλει να πει ο ποιητής στο review του contour 20 της DYNAUDIO στο STEREOPHILE που δημοσιεύτηκε εχθές...
Ευχαριστώ κ ξανά μπαίνω στην σιωπή μου...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Και ο πάρις απαντά: :D

( Με άλλα λόγια, αν εγώ ισχυρίζομαι ότι υπάρχουν ροζ ιπτάμενοι ελέφαντες που καπνίζουν ναργιλέδες ),

"... Μέχρι ΕΣΥ να αποδείξεις ότι αυτά που λέω είναι λάθος, δεν έχεις κανένα λογικό δικαίωμα να μην τα σέβεσαι! "

Φάτε τη σκόνη του πιντιεφάκηδες...
Αυτος το λεει και δεν χρειαζεται ναναι κ κατι παραπανω απο απλος χομπιστας για να ισχυριζεται οτι ισχυριζεται,ποσο μαλλον δοκιμαστης συσκευων στην ψωροκωσταινα εστω ,που σημαινει οτι "ασχολειται" με ακουστικες εκτιμησεις με αισθητηρια που υπάρχουν και εχουν να κανουν με ζευξη ακουστικου ερεθισματος -συναισθηματος -που προκυπτει απο καποιο equalization σε συστηματα με πλουσιες μεσαιες μικρο η μεγαλο φουσκωμα στις χαμηλες με το μπλουμ της 2ης και ελειψη ακρατων δυναμικων που φινετσαρουν το ακουσμα.ΣΑΣ φαινονται λιγα ολα αυτα για να σηκωθει τριχα ??ΘΑΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΩΝΕΙ ΜΕ FLAT ΑΠΟΚΡΙΣΗ Κ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ κ εχετε κεντραρει τον συμπαθη παθιαρη (κ με καλο αυτι κ περιγραφικη δεινοτητα κατ εμε) επειδη γκουρουδιζει?ΓΚΟΥΡΟΥ ΡΕ Παρης ,και περιμεντε να σας σηκωθει κιολας,τεχνοκρατες ε τεχνοκρατες με pdfαυτια
Για να προλάβουμε θερμοκρασιακή αύξηση στο ρεύμα πόλωσης και φαινόμενα...thermal runway, επισημαίνεται ότι η αξιοπιστία του ΠΚ είναι αμφισβητήσιμη όχι τόσο εξαιτίας των θεσφάτων που κατά καιρούς διατυπώνει,αλλά επειδή ο ίδιος δεν μένει σταθερός και συνηθίζει ν'αλλάζει άρδην τις προτεινόμενες αρχιτεκτονικές συσκευών που υποτίθεται τον συγκινούν.:sneaky:

 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.352
Reaction score
125.298
Αλλάζει το ποσοστό κέρδους, αλλάζει η συγκίνηση, αλλάζει η υγρασία της μεσαίας, όλα αλλάζουν. :)

Το μόνο που δεν αλλάζει, είναι η απόλυτη άγνοια σε τεχνικό επίπεδο. Φρου φρου κι αρώματα, κι ότι πουλήσουμε. Δις ιζ χάι εντ. ;)
 

Μηνύματα
842
Reaction score
714
Βρε 'συ EAR βάλε με στο κόλπο και πες μου τι είναι το set. To set εγώ το ξέρω μόνο ως dj set, τo οποίο με δίσκους γράφει πολύ αλλά εσείς σίγουρα δεν αναφέρεστε σε κάτι τέτοιο.
 




Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Αυτός ο Κωτσης...
Μπορεί να έχει κάποιες αγγυλωσεις - και ποιος δεν έχει..
Και καποιες εκλεκτικές συγγένειες - επαγγελματίας είναι....

Ομως αγαπάει πολυ αυτό που κάνει και αυτο φαίνεται στο γραψιμο του..
Έχει άποψη, και ας μη μας αρέσει και οξυδέρκεια..
Λερώνει τα χέρια του με DIY και μεταφέρει τα ευρήματα του..
Με τις κριτικές του στις εκθέσεις δεν μπορείς εύκολα να να διαφωνήσεις....

Τι άλλο να ζητήσει κανείς για ευχαριστο ανάγνωσμα...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.352
Reaction score
125.298
..η αξιοπιστία του ΠΚ είναι αμφισβητήσιμη επειδή ο ίδιος δεν μένει σταθερός και συνηθίζει ν'αλλάζει άρδην τις προτεινόμενες αρχιτεκτονικές συσκευών που υποτίθεται τον συγκινούν.:sneaky:
Σωστά, αλλά αυτό προφανώς δεν είναι "τυχαίο", και προσωπικά με βρίσκει αδιάφορο.

εξαιτίας των θεσφάτων που κατά καιρούς διατυπώνει
Να, αυτό δε με βρίσκει αδιάφορο. ;)

Τις ανυπόστατες θεωρίες (όπως χαριτωμένα λέει ο Ζαπ) ότι υπάρχουν ροζ ιπτάμενοι ελέφαντες που καπνίζουν ναργιλέδες, να, αυτές δε μπορώ να τις αφήσω έτσι. ;)

Διότι αυτές οι θεωρίες καταρρίπτονται από τα διαθέσιμα εν ισχύ pdf, τα οποία προφανώς δεν επιθυμούν να τους υπενθυμίζω την ύπαρξή τους. ;)

Κι έτσι απλά, εξηγείται αυτό το "μένος" προς το πρόσωπό μου (όπως και γενικά στους "pdf-άκηδες"), διότι χωρίς να εκφράζω προσωπική εκτίμηση, άποψη ή "εμπειρία", καταρρίπτονται τα αβάσιμα θέσφατα που τους "βολεύουν" με απλή ανάρτηση των ισχυόντων από τη φυσική, μαζί με 2-3 πιντιεφάκια επιπέδου γυμνασίου. ;)

Η "σχολή" αυτών των "θέσφατων", είναι αδύνατο να συνυπάρξει με τη γνώση, είναι αντίθετα πράγματα, καθώς βασίζεται απλώς σε υποκειμενικές "εμπειρίες", τις οποίες ανάγουν αυθαίρετα σε νόμους.

Προσωπικά, τις δικές μου αντίστοιχες "εμπειρίες", τις ανάγω σε παραδείγματα προς αποφυγή, στοχοποιώντας πρώτος εγώ τα λάθη που έχω διαπράξει, και τις λάθος επιλογές που έχω κάνει, οδηγούμενος από "εμπειρίες" και "απόψεις".

Και πάντα, συμβαδίζουν τα "παραδείγματα προς αποφυγή" με την απαραίτητη δόση σε pdf, προς απόδειξη των σφαλμάτων, διότι ειδάλλως θα ήταν ακόμα και αυτά τα παραδείγματα, απλώς αβάσιμα. :)

Να λοιπόν γιατί "πονάνε" τα pdf, γιατί λένε την αλήθεια. ;)

FB_IMG_1488506992427.jpg



Τι άλλο να ζητήσει κανείς για ευχαριστο ανάγνωσμα...
Δεν έχεις άδικο, άλλωστε ένα ευχάριστο ανάγνωσμα έχει πάντα μία Α χρησιμότητα. 8-)
Προσωπικά λόγου χάριν, στην τουαλέτα προτιμώ το TAS.:dance2::dance2::dance2::dance2:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.352
Reaction score
125.298
1490454744929172253292.jpg


Βρίσκω πολύ διασκεδαστικά ακόμα και για το ηχείο που έχω, τα όσα γράφουν.:p
Δε χορταινω να τους διαβάζω σου λέω! :D
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Κάτι παίρνεις κι από αυτό
Έστω με το να είσαι κριτικά αντιθετος
 

Μηνύματα
148
Reaction score
98
View attachment 72195

Βρίσκω πολύ διασκεδαστικά ακόμα και για το ηχείο που έχω, τα όσα γράφουν.:p
Δε χορταινω να τους διαβάζω σου λέω! :D
Κ που να διαβάσεις κ το review του contour 20 dynaudio at stereophile...
εκεί να δεις φχαρίστιση....
μέχρις δακρύων....
κ ο Πάρης που μου είναι συμπαθής αρκετά ίσως γελάσει αν το δει .
 

A

AKARL

Guest
Καλησπέρα Κώστα.

Αν θυμάσαι γνωριστήκαμε ένα απόγευμα του Φλεβάρη εκεί:

http://www.avsite.gr/forum/threads/Επιλογή-λαμπάτου-ολοκληρωμένου-ενισχυτή.156037/

Θυμάσαι τι προέκυψε σχετικά με τα πραγματικά χαρακτηριστικό των Στάτους 8.3;

Ρίξε μία ματιά στην κριτική του συγκεκριμένου ρηβγιούερ για αυτά τα ηχεία στον Ήχο. Θα την βρείς πολύ .... ενδιαφέρουσα.;)

Ε, αν δε μπορείς και με τίποτε να συγκρατηθείς.... ρίξε και κάνα σχόλιο. :D
 



A

AKARL

Guest
Το χηνειο δερμα σχετιζεται με τον μηχανισμο fight or flight («αγώνας ή φυγή») αρα θα μπορουσαμε να το παρατηρησουμε και σε δυσαρεστα ακουσματα ,εκει που θελεις να τρεξεις μακρια να σωσεις τα ακουστικα οσταρια πχ απο ηχεια με κορνες :p

Το απολυτα εφιαλτικο σεναριο θα ηταν κομουνιστικα :tongue:ενεργα ηχεια με κορνες:geek: ,αλλα σε αυτη την περιπτωση η ανακοπη θα ηταν αμεση :laugh: και δεν θα υπηρχε ωφελιμος χρονος παρατηρησης του φαινομενου...!
Χμμμμ..... ως απόλυτα εφιαλτικό σενάριο μου φαίνεται το να είσαι δεμένος και να σε αναγκάζουν να ακροάζεσαι τη γειτόνισα του Πιούρτονα να άδει (καταραμένε άδη) ρεπερτόριο κυμαινόμενο από Μαντάμα Μπατερφλάϊ έως Δεν Πάω Εγώ στο Μέγαρο... Brutal Cruelty. :o:cry:
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Χμμμμ..... ως απόλυτα εφιαλτικό σενάριο μου φαίνεται το να είσαι δεμένος και να σε αναγκάζουν να ακροάζεσαι τη γειτόνισα του Πιούρτονα να άδει (καταραμένε άδη) ρεπερτόριο κυμαινόμενο από Μαντάμα Μπατερφλάϊ έως Δεν Πάω Εγώ στο Μέγαρο... Brutal Cruelty. :o:cry:
Οντως απολυτα εφιαλτικο σεναριο.Το τραγικο σεναριο ειναι να μου πουνε καποιοι οτι εχω και την χαρα να ακουω σε high resolution,ακομη και live :(>:(
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.401
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top