Lg oled 910 not vesa compliant




vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
η οποια και δεν υπαρχει στην ελληνικη αγορα...

επισης δεν ειναι vesa compliantttttt

τι ωραια τι καλαααααα (γμτ τη πουτ... μου μεσα)
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Μίλα με τον Μιχάλη Μελίδη να σου φτιάξει.Εχει κάνει αρκετές ειδικές βάσεις για TV.
 

Μηνύματα
449
Reaction score
379
Δεν ξέρω που το διαβασες αυτό αλλά ξέρω 2 ανθρώπους με τη συγκεκριμένη tv που την έχουν με βάση vessa.
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Οι άνθρωποι που αναφέρεις προφανώς και δεν έχουν vesa compliant βάσεις τηλεόρασης .
Αλλά κάτι άλλο ...;)
Ψαξτο ...
 


Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
οταν λεμε VESA ενοουμε μια standard προδιαγραφη που ακολουθουν οι κατασκευαστες τηλεορασεων και εκεινων που φτιαχνουν βασεις τηλεορασεων ετσι ωστε οταν βιδωνεις την βαση με την οποιαδηποτε τηλεοραση να μην εχεις θεματα προσαρμογης του πλασιου της τηλεορασης με την βαση που εχεις αγορασει.

Στην περιπτωση αυτη η LG δεν το ακολουθει και αρα ο μονος τροπος ειναι να αγορασεις το δικο της προιον και οχι αλλου κακατασκευαστη.
 

Μηνύματα
449
Reaction score
379
Εγώ πάλι θα επιμείνω. Κανένας από τους δύο δεν αγόρασε ειδική βάση καθώς ειπψαν από προηγούμενες και του ενός είναι με σιγουριά vesa.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
οταν λεμε VESA ενοουμε μια standard προδιαγραφη που ακολουθουν οι κατασκευαστες τηλεορασεων και εκεινων που φτιαχνουν βασεις τηλεορασεων ετσι ωστε οταν βιδωνεις την βαση με την οποιαδηποτε τηλεοραση να μην εχεις θεματα προσαρμογης του πλασιου της τηλεορασης με την βαση που εχεις αγορασει.

Στην περιπτωση αυτη η LG δεν το ακολουθει και αρα ο μονος τροπος ειναι να αγορασεις το δικο της προιον και οχι αλλου κακατασκευαστη.
Υπάρχουν και αρκετές "universal" βάσεις, όπως αυτή που παρατέθηκε παραπάνω που παρακάμπτουν τα πιθανά προβλήματα απόκλισης από το πρότυπο. Ίσως να μην είναι ιδανικό, αλλά δεν είσαι πάντα υποχρεωμένος να πάρεις την ακριβή λύση της εταιρείας, εάν πράγματι δεν είναι VESA.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Για να μην ανοίξω νέο θέμα... το arc το έχει κάνει μα δουλέψει κανεις; ο ενισχυτης μου είναι μουγγός , δυσκολεύτηκε και κανένας άλλος; έχει κανά κόλπο να μας το πει κάποιος και εμάς;
 




vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
να πω την αληθεια δεν το εκανα γιατι ειναι καινουργιο, αλλαξα ομως μερικες εισοδους hdmi ενισχυτη αλλα τζιφος

εντωμεταξυ εχει Optical και δεν την βρισκω... τοσο γκαου...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.482
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top