[Αγορά] Ποιο Media Player;



Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Δόξα το Θεό βρέθηκε η λυση.εκατσα.μεζρι τις 5 τα ξημερώματα κ παλεβα χωρίς να τα καταφέρω
Έστειλα mail τελικά στην εταιρία νκ μουπαν τώρα ότι πρέπει να φτιάξω manual network folders.
Το κάνα κ δούλεψε!

Κρίμα όμως για τόσο ακριβό εργαλείο να.μην είναι λίγο πιο user friendly.

Που να ξέρει ο μέσος άνθρωπος από network folders,ip assignments κτλ
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
A να σε ρωτήσω, vxp adaptive contrast enhancement enabled/demo or disabled?
Και γενικά κάτι στα settings που προτείνεις να αλλάξω;
 


Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
ειχα διαβασει οτι τα vpx των Dune καλυτερευουν πολυ την εικονα.
οποιος εχει σχετικη εμπειρια ας μας δωσει τα φωτα του
 

Μηνύματα
54
Reaction score
3
καλυτερα med παρα τα adroid του κιλου trust me
Μπορεις να μου εξηγησεις σε παρακαλω πολυ γιατι το λες αυτο?

Eγω ειχα παλια wd tv gen 1 & 3 αλλα δυστυχως η western digital σταματησε να βγαζει media players.

Το ξερω οτι οποιοδηποτε dedicated media player ειναι πολυ ανωτερο απο οποιοδηποτε android media player αλλα μην ξεχναμε και τι τρελη διαφορα τιμης ετσι.
 

Μηνύματα
54
Reaction score
3
Δόξα το Θεό βρέθηκε η λυση.εκατσα.μεζρι τις 5 τα ξημερώματα κ παλεβα χωρίς να τα καταφέρω
Έστειλα mail τελικά στην εταιρία νκ μουπαν τώρα ότι πρέπει να φτιάξω manual network folders.
Το κάνα κ δούλεψε!

Κρίμα όμως για τόσο ακριβό εργαλείο να.μην είναι λίγο πιο user friendly.

Που να ξέρει ο μέσος άνθρωπος από network folders,ip assignments κτλ
Δηλαδη απλα εκανες χειροκινητο share καποιους φακελους στον υπολογιστη σου?

Υποθετω αυτο το κανεις σε ολα τα media players αν δεν θελεις να περνας τα αρχεια βιντεο στο κλασικους κοινοχρηστους φακελους που εχου τα windows.
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Δηλαδη απλα εκανες χειροκινητο share καποιους φακελους στον υπολογιστη σου?

Υποθετω αυτο το κανεις σε ολα τα media players αν δεν θελεις να περνας τα αρχεια βιντεο στο κλασικους κοινοχρηστους φακελους που εχου τα windows.
οχι δεν εκανα αυτο. απτο μενου του media player μπηκα στο φακελο που δειχνει τα shared αρχεια και εβαλα χειροκινητα την ΙΡ του pc ,ονομα που θελω να εχει ο network folder και με ποιον shared folder toy pc συνδεεται αλλα ολα αυτα χειροκινητα.

δεν υπηρχε περιπτωση average user ή και ανωτερος να του περναγε απτο μυαλο αυτη η διαδικασια.

εχω αλλαξει 10αδες media players,δεν ειναι το πρωτο μου. και εχω πτυχιο στην πληροφορικη απο πανεπιστημιο.
 

Μηνύματα
274
Reaction score
106
καλησπερα σας ειδα οτι πολοι απο εσας εχετε γνωσεις στο θεμα του ηχου, για να μην ανοιξω αλλο θεμα εχω να κανω μια ερωτηση η οποια μπορει να ειναι και χαζη, θελω να ρωτησω... καπου ειδα στο ιντενρνετ οτι υπαρχουν καποιοι μετατροπες ηχου που αλλαζουν το ψηφιακο σημα σε αναλογικο dac νομιζω πως τους λενε, δεν ξερω αν ειναι αυτο που ζηταω, συγκεκριμενα θελω να μου πει καποιος αν υπαρχει καποια συσκευη που να μπαινει στην υποδοχη phone του ενισχυτη και να παιζει αρχεια wav και flac απο τον υπολογιστη αλλα το σημα να βγαινει αναλογικο και οχι ψηφιακο. γινεται αυτο;αν μπορει καποιος ας μου απαντησει. ευχαριστω
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0


Μηνύματα
13.642
Reaction score
6.607
καλησπερα σας ειδα οτι πολοι απο εσας εχετε γνωσεις στο θεμα του ηχου, για να μην ανοιξω αλλο θεμα εχω να κανω μια ερωτηση η οποια μπορει να ειναι και χαζη, θελω να ρωτησω... καπου ειδα στο ιντενρνετ οτι υπαρχουν καποιοι μετατροπες ηχου που αλλαζουν το ψηφιακο σημα σε αναλογικο dac νομιζω πως τους λενε, δεν ξερω αν ειναι αυτο που ζηταω, συγκεκριμενα θελω να μου πει καποιος αν υπαρχει καποια συσκευη που να μπαινει στην υποδοχη phone του ενισχυτη και να παιζει αρχεια wav και flac απο τον υπολογιστη αλλα το σημα να βγαινει αναλογικο και οχι ψηφιακο. γινεται αυτο;αν μπορει καποιος ας μου απαντησει. ευχαριστω
απορω πως και δεν σου απαντησε καποιο μελος......βεβαια στην ουσια περιγραφεις απο μονος σου τι ειναι και τι κανει ενα dac. Aν ειναι απλα usb dac παιρνει σημα απο τον υπολογιστη σου (ψηφιακο) και στην εξοδο του δινει αναλογικο σημα το οποιο φυσικα με την σειρα του πηγαινει σε εναν ενισχυτη . Οι συσκευες αυτες κυμαινονται απο 100 περιπου ευρω μεχρι αρκετες χιλιαδες εθρω.
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!!!

Εχετε να μου προτεινετε ενα tv box αποκλειστικα για Kodi? Δε με ενδιαφερει να ειναι 5.1 ή 7.1 .. Το μονο που με νοιαζει ειναι να εχει καλη ασυρματη συνδεση και να μην κολλαει! Και φυσικα να εχει καλουτσικη εικονα.. Δεν ψαχνω την τελεια εικονα, αλλωστε θα μπει σε τηλεοραση full hd μεν αλλα 8ετιας.

Περιμενω προτασεις!!!!
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Μια απλη προταση θελω παιδια για να το παραγγειλω, δε θα σας κουρασω αλλο.. Οχι αναλυσεις! Οποιος γνωριζει παρακαλω ας μου απαντησει.
 

Μηνύματα
497
Reaction score
120
Μια απλη προταση θελω παιδια για να το παραγγειλω, δε θα σας κουρασω αλλο.. Οχι αναλυσεις! Οποιος γνωριζει παρακαλω ας μου απαντησει.
Για υποστηριξη 3D zidoo x9s. Αν δεν σε ενδιαφέρει Nvidia shield.
 


Μηνύματα
778
Reaction score
375
Παρηγκειλα το xiaomi mi tv box παιδια.. Σας ευχαριστω πολυ γι ατην προταση ομως. Οχι δε με ενδιαφερει το 3d. Θα μπεισε τηλεοραση full hd. Οπως προειπα. Μελλοντικα και αν παρω 4k τηλεοραση, υα αλλαξω και τι tv box μιας και τοτε θα εχουν πεσει οι τιμες.
 


Μηνύματα
64
Reaction score
3
Καλημέρα σε όλους..Το popcorn time τρέχει σε εσάς;; σε εμένα κάνει λίγο streaming και μετά σταματάει..Υπάρχει κάποια λύση ή το έχουν μπλοκάρει ;;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.863
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top