Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Εγώ την είδα πάντως και όπως είπε ο melina αφήνει ανάμεικτα συναισθήματα αλλά πιστεύω πως αξίζει να την δείτε
7
 





melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Απορώ γιατί συνήθως γουστάρεις τέτοιες ταινίες.
Αλλο ένα που είχα δει πιο παλιά από Ιράν μεριά ήταν καλή ταινία. Τούτη δω ήταν επιεικώς απαράδεκτη, δεν είχε να μου πει τίποτα, με πολύ έντονο το στοιχείο μιας θεοκρατικής συντηρητικής κοινωνίας. Χαμένος χρόνος, μόνο οι ερμηνείς ήταν καλές.

Στο θέμα μας τώρα,

Mr Brooks (2007), 7.5

είχα σχεδόν ξεχάσει ότι υπήρξε κάποτε και αυτή η αχώνευτη ατάλαντη ηθοποιός...
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.213
Αλλο ένα που είχα δει πιο παλιά από Ιράν μεριά ήταν καλή ταινία. Τούτη δω ήταν επιεικώς απαράδεκτη, δεν είχε να μου πει τίποτα, με πολύ έντονο το στοιχείο μιας θεοκρατικής συντηρητικής κοινωνίας. Χαμένος χρόνος, μόνο οι ερμηνείς ήταν καλές.

Στο θέμα μας τώρα,

Mr Brooks (2007), 7.5

είχα σχεδόν ξεχάσει ότι υπήρξε κάποτε και αυτή η αχώνευτη ατάλαντη ηθοποιός...
+1 για το Mr Brooks.

Όσο για τον Εμποράκο, δεν τον έχω δει ακόμα, έχω όμως δει δυο άλλες ταινίες του Φαραντί: το Παρελθόν, το οποίο δε μπορώ να πω ότι με άγγιξε ιδιαίτερα, και το Χωρισμό, που το βρήκα εξαιρετικό.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
+1 για το Mr Brooks.

Όσο για τον Εμποράκο, δεν τον έχω δει ακόμα, έχω όμως δει δυο άλλες ταινίες του Φαραντί: το Παρελθόν, το οποίο δε μπορώ να πω ότι με άγγιξε ιδιαίτερα, και το Χωρισμό, που το βρήκα εξαιρετικό.
Να' σαι καλά που μου τις θύμισες, και τις 2 τις έχω δει τελικά, με ανάποδα αποτελέσματα :laugh:

A separation (2011)

Γενικά οι ταινίες που στην αρχή γράφουν ότι βασίζονται σε αληθινά γεγονότα με προκαταλαμβάνουν θετικά και τις ευχαριστιέμαι.
Τούτη δω δεν έγραφε τίποτα σχετικό και θα μπορούσε να ισχυριστεί ο συγγραφέας ότι είναι προιόν φαντασίας. Από την άλλη όμως το θέμα, η πλοκή, η σκηνοθεσία ήταν τόσο κοντά στην πραγματικότητα της διπλανής πόρτας, με ένα ωμό τρόπο, σαν να κυττάς από κλειδαρότρυπα, που στο τέλος εμένα μου άφησε μια περίεργη γεύση. Ισως για τη χώρα που γυρίστηκε, Ιράν, όλα αυτά να αποτελούν μεγάλη καλλιτεχνική επανάσταση, αλλά σε εμάς εδώ;;; Χιλιοειπωμένες τραγικές καταστάσεις της διπλανής πόρτας.
 




exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Εν αναμονή των επόμενων φίλμς ,το πρόγραμμα απόψε είχε ...

Peter Stormare...Pancakes...


Τα "κορίτσια" του ...Αβγδ...:D


Και κάτι που ίσως πολλοί δεν έχουν προσέξει...


[DOUBLEPOST=1493619587][/DOUBLEPOST]Κατόπιν όλων αυτών ,ήταν ώρα για...
Out of the past...


Είχε απ'όλα...
Διαλόγους...


Ηθοποιούς...


Δράση...
 


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Το μεσημέρι το μενού περιελάμβανε ...Bo-(αγριες)agrius καταστάσεις...








[DOUBLEPOST=1493650941][/DOUBLEPOST]...Γιατί το βράδυ ...
Deadly is the female...:bigboss:






 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
- Φίλιπ Μάρλοου και ξερό......εεεεεε........johny γιά το βράδυ



- βασισμένο στο ''ψηλό παράθυρο'' του Ρέιμοντ Τσάντλερ , νουάρ , μοιραίες γυναίκες , πιστόλια , μαγκές , καλή και γρήγορη πλοκή με ανατρεπτικό τέλος . Ο Μάρλοου πάντα συμπαθητικός ( ήταν εξ΄ άλλου ο ποιό ανθρώπινος χαρακτήρας του hard boiled ιδιώματος ) , και πάντα εύστοχος με το καπέλο του και την κρεμάστρα

- εικόνα και ήχος μετριότατα as always . . . 7/10














The Brasher Doubloon (1947) - ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ.

 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.608
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top