Ανάκτηση σημειώσεων κινητού


Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Πριν το στείλεις για φτιαξιμο(αν το στείλεις)να ρωτήσεις αν πριν κάνουν οτιδήποτε,του κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για λόγους προσωπικών δεδομένων οπότε παπαλα οι σημειώσεις σου.
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Πριν το στείλεις για φτιαξιμο(αν το στείλεις)να ρωτήσεις αν πριν κάνουν οτιδήποτε,του κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για λόγους προσωπικών δεδομένων οπότε παπαλα οι σημειώσεις σου.
Σε ευχαριστώ αλλα αν το φτιάξω θα το κάνω μαλλον μόνος μου μόλις βρω χρόνο. Εχω αλλάξει αρκετές. Μ'αρέσει να τα ξεκοιλιάζω :p
@xfader που είσαι; Έχω μείνει χωρίς κινητό... Περιμένω την άποψή σου σαν πρώην κάτοχος xiaomi se op. Ποιο είχες και που πήγες;
Έχει κανείς σας πουλί DJI να ξέρουμε αν σηκώνεται με op;
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Από κει και πέρα υπάρχουν και καλώδια usb σε hdmi που μπορείς να πάρεις την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση μόνο όμως αν την υποστηρίζει τη λειτουργία αυτή το κινητό
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.803
Reaction score
83.790
Παρών!

Είχα το Mi9 και πέρασα στο OP 9 Pro. Το έχω από την Άνοιξη του 21 που κυκλοφόρησε, άρα 1,5+ χρόνο. Πέρα από τις υποκειμενικές απόψεις που δεν βοηθούν πολύ, οι μόνες ενοχλήσεις που έχω από τη συσκευή είναι 2:

* Η διάρκεια της μπαταρίας. Θα ήθελα ένα κλικ παραπάνω ώστε να βγαίνει άνετα η μέρα όταν το χρησιμοποιώ πολύ. Μπορεί να είναι μία φορά/μήνα αλλά είναι αρκετό για να με κάνει να το σκέφτομαι. Αν για παράδειγμα πάω εκδρομή και βγάζω φωτογραφίες, χρησιμοποιώ τα Google Maps και σερφάρω, προς το βράδυ θα θέλει φόρτιση. Αν κι έχω πάντα 2 γεμάτα 20άρια powerbanks στο αυτοκίνητο, η έννοια υπάρχει.

* Η δεύτερη έχει λυθεί κατά 99% το τελευταίο διάστημα. Αφορά το λειτουργικό. Η Oneplus έγινε γνωστή για το OxygenOS που ήταν σβέλτο και όσο πιο κοντά σε pure Android. Το καλοκαίρι του 21 αποφασίστηκε η συγχώνευση του λειτουργικού με το ColorOS της Oppo. Κρατάνε το όνομα αλλά θα πατάνε στον ίδιο κώδικα. Μου έκατσε όλη η μετάβαση με όλα τα bugs που τη συνόδευσαν. Κάποιες φορές αναγκάστηκα να βάλω beta εκδόσεις για να διορθώσω προβλήματα των stable. Ως ενόχληση θεωρώ οποιαδήποτε σαχλαμάρα σου τραβάει την προσοχή ή σου τρώει ώρα για να βρεις τι φταίει (και συνήθως δεν βρίσκεις). Με την τελική του OxygenOS 13 λύθηκαν όλα εκτός από την κάμερα που καμιά φορά κολλάει. Μπορεί να θέλει reset η συσκευή αλλά όπως είπα δεν γουστάρω να ασχολούμαι για να λύνω τα προβλήματα που άλλοι δημιούργησαν.

Θα το ξανα-αγόραζα; Μάλλον ναι γιατί αν είχα πάρει άλλη συσκευή μπορεί να είχα άλλα παράπονα.

Με drone δεν έχω ασχοληθεί για να έχω άποψη αλλά δεν βρίσκω λόγο να μη δουλεύει σωστά.

Εδώ βλέπω ότι το υποστηρίζει στο DJI Fly app:

 
Last edited:

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Αυτά φοβάμαι και δε μπορώ. Χαζομάρες που φταίνε άλλοι και πρέπει να λύσω εγώ...
Απο xiaomi γιατί την έκανες;
Είναι η dji με τις συμβατότητες άστα να πάνε....
Από κει και πέρα υπάρχουν και καλώδια usb σε hdmi που μπορείς να πάρεις την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση μόνο όμως αν την υποστηρίζει τη λειτουργία αυτή το κινητό
Αυτό έψαχνα πριν λίγο...
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Εγώ πήρα ένα για ένα Samsung της κόρης μου χωρίς αποτέλεσμα βέβαια.

Αν είσαι Αθήνα κοντά Άγιο Δημήτριο τίποτα και βολεύει περνάς στο δίνω να κάνεις τη δουλειά σου (αν την κάνεις) και μου το ξαναδινεις!
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Σε ευχαριστώ πολύ. Αν το χρειαστώ τελικά θα σου πω
Λοιπόν είμαι ανάμεσα σε xiaomi που δεν ήθελα το 12 lite που δε θεωρώ οτι δεν αξίζει τα χρήματα του αλλα ξέρω τα κουσούρια του και oneplus 9 που δε ξέρω τι θα συναντήσω μιας και απο τις λίγες πληροφορίες που βρίσκω τα σχόλια των χρηστών αμφιταλαντεύονται...Όλοι λένε πως δεν είναι το oneplus απο τα παλιά...
 

Μηνύματα
1.064
Reaction score
746
Δεν έχει καμμία σχέση η One plus με την χιαομι ... πολύ ανώτερη η πρώτη...

ενοχλητικές καταστάσεις θα έχεις με ότι και να πάρεις ... εγώ μετά χρόνια σε one plus πήγα σε iphone 13 pro max ... εντάξει, βγάζει φοβερές φωτογραφίες, αλλά για τις δικές μου ανάγκες, που είχαν να κάνουν και με audio εφαρμογές, το op ήταν ανώτερο (σε όλα τα audio θέματα) ή δεν υπολειπόταν καθόλου στα λοιπά ... το realme που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι μια άλλη εξαιρετική και vfm λύση ...
 



Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Το κινητό έχει έρθει από το πρωί. Το έχω λιώσει. Φόρτισα μόλις δεύτερη φορά.
Πρώτη εντύπωση δε θα μιλήσω για εμφάνιση είναι υποκειμενικό.
Με το που παρέλαβα μπήκε για φόρτιση. Σοκαρίστηκα γρήγορα!!! Δεν είχα ποτέ κάτι αντίστοιχο. Σε μισή ώρα φορτίζει 0-100%. Ανοίγω τι συσκευή και ξεκινάω να κάνω ότι update είχε. Με "χάλασε" καθώς για κάποιο λόγο αντί να περάσει τελευταία αναβάθμιση πέρασε μια μια όσες είχε περάσει και το κινητό. Android 12 και μετά 13 το ίδιο με με το oxygenos. Δε με πειράζει μιας και μια φορά γίνεται απλά μου κάνει περίεργο. (Αν κάποιος έχει adsl καταστραφηκε.το μικρότερο update ειχε μέγεθος 1,3gb το μεγαλύτερο και τελευταίο 5,4)Φοβερό το oxygenos μεχρι στιγμής με τρομερές δυνατότητες και επιλογές.
Ακόμα το ψάχνω...θα μπορουσε ίσως να έχει κάποια πράγματα λίγο ευκολοτερα. Πχ Ψαχνω επιλογή να μην ανοίγει τα μν όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και δε βρίσκω που είναι...
Ένα άλλο θέμα είναι πως δε συνεργάζεται καλά με την εφαρμογή της garmin. Πήγα για τρέξιμο γυρνάω πάω να κάνω συγχρονισμό το ρολόι τπτ δε το βρίσκει καν. Βγαζει μν πως δε είναι συμβατή η εφαρμογή με το κινητό και ενδέχεται να υπάρχουν δυσλειτουργιες.Θα στείλω αύριο κανένα μν και στη garmin να δω τι γίνεται


Όσον αφορά το παλιό κινητό τα προβλήματα δε τελειώνουν εδώ μιας και μόνο εκεί είχα εγκατεστημένο το secure signin για το nas
Το αποτέλεσμα είναι να μη μπορώ να μπω στα αρχεία μου
Τα υπόλοιπα γι αυτο το θέμα θα τα γράψω εδώ
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.111
Members
37.937
Νεότερο μέλος
daemon76
Top