Αυτό πόνεσε...

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524


Στην άθλια (από κινητό) φωτό:
- Spendor SP100
- Audio Static ES100


Χθες το βράδυ είχα την ευκαιρία να ακούσω σε έναν φίλο τα δύο παραπάνω ηχεία και μάλιστα με ενισχυτή ίδιο με το δικό μου, (κατασκευής δρ. Costas EAR). Πραγματικά είχα πολύ καιρό να ακούσω έτσι μουσική. Να ξεχαστώ, να μην προσέχω τα χαμηλά, το υψηλά, τις φωνές.... τίποτα. Μόνο την μουσική και η τρίχα.... κάγκελο. Μακάρι να μπορούσα να σας το περιγράψω... Σαν το παλιό κρασί...

Εδώ και καιρό ψάχνομαι (κοινώς κ@λοτρίβομαι) για καινούρια ηχεία. Έχω ακούσει κι έχω ακούσει αυτόν τον καιρό, αλλά όπως καταλαβαίνετε το ένα μου βρωμάει και το άλλο μου μυρίζει...

Τελικά μάλλον έψαχνα σε λάθος μέρος.
Μετά από την χθεσινοβραδινή ακρόαση μπορώ ειλικρινά να δηλώσω... ερωτευμένος. Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος, ο έρως χτύπησε κατακούτελα σε ότι έχει να κάνει με τα ηλεκτροστατικά πάνελ της χθεσινής ακρόασης, σε βαθμό που να θέλω να φύγω μαζί τους, αψηφώντας τον ευτυχή κάτοχο που τα είχε αγκαλιάσει για να μην μπορώ να σηκώσω τα λίγα (καμιά 20αριά έκαστο) κιλά τους...
Βέβαια, θα βολευτεί μια χαρά με τα spendor... δεν νομίζετε...?

Για να δούμε πόσο θα αντέξω.... :wink:
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ξέχασα να σας πω ότι τα εν λόγω ηχεία είναι πολύ τροποποιημένα σε σχέση με το αρχικό, τόσο στα ξύλινα μέρη τους - βάσεις, όσο και στις μεμβράνες που προέρχονται από έναν απίστευτα τρελό γερμανό ντιούη που κάνει παπάδες...

Με τις υγείες μου...
Από βδομάδα θα μεταφερθούν στο σπίτι για ακρόαση στον χώρο μου και να δούμε τι θα γίνει...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Ελα μωρε πως κανεις ετσι :lol:
Και ειδικα για ενα ηχειο που μπαινει στην πριζα :mrgreen:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ελα μωρε πως κανεις ετσι :lol:
Και ειδικα για ενα ηχειο που μπαινει στην πριζα :mrgreen:
Ρε φιλαράκι δεν ξέρω... Οι μέχρι τώρα εμπειρίες μου από ηλεκτροστατικά, μικρά και μεγάλα, μου άφηναν περίεργα συναισθήματα - ξέρεις την προτίμησή μου στα μαγνητοστατικά... Τελικά είναι να μην σου κάτσει.

Αλλά για να δούμε πρώτα πως θα παίξει σπίτι μου... :roll:
 






skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
2 Ταννόγια στο Δ.Σ. του a.c.a. (δυστυχώς...)

Γι' αυτό και μένα με έχουν βάλει στη μέση και με φυλάνε δύο..... Ταννόγια!!! :(

 






Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.109
Reaction score
20.600
Άντε, με γειά σου. Καιρός να πάρεις και κανένα πικάπ. Παλιοντιβιντοντιτζιταλοφρίκουλα.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Move them 1 meter in...

Φοβερό χρώμα πραγματικά!!!

Τα φέρνεις ένα μέτρο πιό μπροστά ή θα χρειαστείς... δικηγόρο?
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.340
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top