ΕΠΕΣΕ Η DIGEA.....

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Το τζαματο ψηφιακο σημα των 576 γραμμων....εγινε θρυψαλα !!! Αυτο συνεβει
χθες το πρωι τεταρτη 29 απριλιου, λιγο μετα τις 9 , τα καναλια της DIGEA εδειξαν μαυρο. Η DIGEA εβγαλε ανακοινωση πως αιτια, ηταν καποιο τεχνικο προβλημα για το οποιο εγιναν προσπαθειες να λυθει. Στις 11 π.μ. λοιπον, η ζημια αποκατασταθηκε. Το συστημα ηθελε λεει, απλα restart ( καλα και χρειαστηκαν 2 ωρες οι τεχνικοι για να το καταλαβουν....??? ), λoγω προβληματος με την κρυπτογραφηση του σηματος. Η διερευνηση παντως για τις αιτιες θα ανατεθει σε εξωτερικο εμπειρογνωμονα. Για την ωρα μπορουμε να συνεχισουμε να χαιρομαστε το... τζαματο ψηφιακο σημα των 576 οριζοντιων γραμμων αναλυσης και το αστειο ειναι πως πληρωνουμε γι' αυτο.........στην Ιαπωνια σε λιγο καιρο θα βλεπουν 8Κ.......!!!!:drinks:
 
Last edited:

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
οχι ρε γαμωτο να βοηθησουμε να σηκωθει !!! χτυπησε η παντερμη ?
 

Μηνύματα
444
Reaction score
292
έχω την εντύπωση, ότι από την επαναφορά του σήματος και μετά το σήμα είναι χειρότερο. Πρέπει να έχουνε ρίξει το bitrate.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
δεν βλέπω να έχουν μειώσει το bitrate, θα ψάξω παλαιότερες εγγραφές, αλλά σίγουρα έχει αυξηθεί ο χρόνος αλλαγής των καναλιών....
η ιδιωτική κλεπτοκρατία σε όλο της το μεγαλείο.... επένδυση μπαρούφα
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
Εμείς λέμε: "όταν εμείς χτίζαμε τον Παρθενώνα, οι άλλοι έτρωγαν βελανίδια".

Υποθέτω ότι οι άλλοι θα λένε: "όταν εμείς βλέπαμε full HD, οι Έλληνες ανακάλυπταν την ψηφιακή τηλεόραση"
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
Βέβαια μπορούμε να αντιπούμε: "όταν εμείς είχαμε χοληστερίνη, οι άλλοι έτρωγαν χαρούπια".
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
έχω την εντύπωση, ότι από την επαναφορά του σήματος και μετά το σήμα είναι χειρότερο. Πρέπει να έχουνε ρίξει το bitrate.
Εγω παλι γιατι εχω την εντυπωση πως πρεπει να τους στειλουμε στο διαλο.....???
 

Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.064
Μα καλά, βλέπετε ακόμα και ασχολείστε με τα τηλεοπτικά προγράμματα;
 



Μηνύματα
681
Reaction score
255
Εκει στη DIGEA, αντι να τα ξυνετε, δεν ανεβαζετε αναλυση λεω εγω....
κι εσεις καναλαρχες της πλακας.....αγοραστε καμια camera FullHD......τι θα κανετε τοσα λεφτα που βγαλατε.......τα σαβανα δεν εχουν τσεπες......
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.324
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top