Ζήτηση/δωρεά

Μηνύματα
275
Reaction score
494
Καλησπέρα,
όπως γνωρίζεται (μερικοί από εσάς) είμαι δάσκαλος μουσικής σε δημοτικό σχολείο (μην σας κουράζω). Έχω φτιάξει μία πολύ όμορφη αίθουσα μουσικής ακρόασης, (εκεί ακούμε μουσική προσεκτικά, με συζητήσεις και σκέψεις), δυστυχώς με logiteck. Το πρόβλημα είναι πώς οι μαθητές δεν γνωρίζουν να ακούν μουσική σε ένα όμορφο αξιοπρεπές σύστημα παρά μόνο από ακουστικό (μονοφωνικά από smartphones στο σπίτι τους)...!!!

Θα ήθέλα την αγάπη σας -δωρεά- όποιος και το τονίζω όποιος θέλει, αν έχει κάποιον ενισχυτή παλιό για πέταμα (έστω και να λειτουργεί μόνο μία είσοδος) και ένα ζευγάρι ηχεία επίσης για πέταμα αλλά λειτουργικά (ακόμη και koda),
μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με pm.

Όλα τα έξοδα αποστολής δικά μου για Θεσ/νίκη.
Το δώρο που θα κάνετε στους μαθητές θα είναι τεράστιο.

φιλικά
με τιμή

14ο Δημ. Σχ. Σταυρούπολης Θεσ/νίκη
Βάκαλος Παύλος
Αναπλ. Καθηγητής Μουσικής
 

Μηνύματα
564
Reaction score
592
Καλησπέρα,
όπως γνωρίζεται (μερικοί από εσάς) είμαι δάσκαλος μουσικής σε δημοτικό σχολείο (μην σας κουράζω). Έχω φτιάξει μία πολύ όμορφη αίθουσα μουσικής ακρόασης, (εκεί ακούμε μουσική προσεκτικά, με συζητήσεις και σκέψεις), δυστυχώς με logiteck. Το πρόβλημα είναι πώς οι μαθητές δεν γνωρίζουν να ακούν μουσική σε ένα όμορφο αξιοπρεπές σύστημα παρά μόνο από ακουστικό (μονοφωνικά από smartphones στο σπίτι τους)...!!!

Θα ήθέλα την αγάπη σας -δωρεά- όποιος και το τονίζω όποιος θέλει, αν έχει κάποιον ενισχυτή παλιό για πέταμα (έστω και να λειτουργεί μόνο μία είσοδος) και ένα ζευγάρι ηχεία επίσης για πέταμα αλλά λειτουργικά (ακόμη και koda),
μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με pm.

Όλα τα έξοδα αποστολής δικά μου για Θεσ/νίκη.
Το δώρο που θα κάνετε στους μαθητές θα είναι τεράστιο.

φιλικά
με τιμή

14ο Δημ. Σχ. Σταυρούπολης Θεσ/νίκη
Βάκαλος Παύλος
Αναπλ. Καθηγητής Μουσικής
 

Μηνύματα
564
Reaction score
592
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σου. Με πρωτοβουλίες σαν αυτή επιβιώνει το δημόσιο σχολείο. Αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα μία διευκρίνηση: Επειδή υπογράφεις ως "αναπληρωτής", υποθέτω ότι την επόμενη σχολική χρονιά πιθανόν να μη βρίσκεσαι στο συγκεκριμένο σχολείο. Ο όποιος αντικαταστάτης σου θα έχει άραγε την ίδια ευαισθησία με εσένα; Αν την έχει, καλώς. Αν όχι;
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Μεγαλη κουβεντα ανοιγουμε για τους αναπληρωτες !!! Συγχαρητηρια στον συναδελφο εκπαιδευτικο και ιδιαιτερη αξια στην κινηση του που ειναι αναπληρωτης... Στο δικο μου σχολειο εχω ηδη παει δυο ζευγαρια ηχεια που βρηκα , και 3 pc ....
 
  • Like
Reactions: SDr

Μηνύματα
1.116
Reaction score
88
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σου. Με πρωτοβουλίες σαν αυτή επιβιώνει το δημόσιο σχολείο. Αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα μία διευκρίνηση: Επειδή υπογράφεις ως "αναπληρωτής", υποθέτω ότι την επόμενη σχολική χρονιά πιθανόν να μη βρίσκεσαι στο συγκεκριμένο σχολείο. Ο όποιος αντικαταστάτης σου θα έχει άραγε την ίδια ευαισθησία με εσένα; Αν την έχει, καλώς. Αν όχι;
Βλεπω οτι ο ανθρωπος ζηταει πραγματα τα οποια δεν ειναι άξια λογου για να ψαχνουμε μετα απο ενα χρονο τι θα απογινουν.
 


Μηνύματα
275
Reaction score
494
παίδες,
1) σας παρακαλώ μην ανοίξουμε θέμα για τους αναπλήρωτές (το avsite δεν χρωστάει τίποτα)!!!
2) πιστέψτε με έχω πάει στο σχολείο για χάρη των μαθητών μου από revox μέχρι exoskeleton midi.
3) τα μηχανήματα για το καλοκαίρι θα πακεταριστούν προσεχτικά και αν πέσει στην αντίληψή μου το οτιδήποτε "κακό" τα παίρνω μαζί μου για το επόμενο σχολείο (έχω αλλάξει πολλά).
4) δυστυχώς δεν είχαν όλοι γονείς που άκουγαν ολημερίς μουσική στο σπίτι, όπως πολλοί από εμάς,
τώρα το σκ@τοκούτι (εννοώ tv) κάνει πλύσεις εγκεφάλου.
5) θεωρώ όχι πολυτέλεια ΑΛΛΑ υποχρέωσή μου να διδάξω αυτό που ονομάζουμε ακρόαση μουσικής.
6) φίλε chris141266 βέβαια μας εξυπηρετούν, σου στέλνω pm τώρα.
 
Last edited by a moderator:

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δασκαλε, εχω εναν ενισχυτη ΑΚΑΙ ΑΜ49, του οποιου ομως ενα καναλι εχει προβλημα. Αν βρεις μαστορα στη Θεσνικη να στον φτιαξει πες μου να στον στειλω (εδω, Λαρισα, δεν...)
 

Μηνύματα
363
Reaction score
47
Μπραβο καταρχάς για την κίνηση. Εχω ηχεία αλλα νομίζω τα μεταφορικά απο Κρήτη θα ειναι πιο πολλά απο το να αγοραστούν Koda...
 

Μηνύματα
275
Reaction score
494
Σήμερα μπόρεσα λίγο, είχα τον χρόνο να βάλω τα ηχεία και τον ενισχυτή στις θέσεις τους!!!
Ω, ναι ήρθαν, έφτασαν από μακριά!!!
Έχουμε super ήχο!!!

Ευχαριστούμε το avsite!!!
Ευχαριστούμε τον φίλο, μέλος, συμφουρίτη chris141266
για την δωρεά του ενισχυτή και τον ηχείων!!!





 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.573
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top